Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie). Servo mimo jiné nově zvládne animované GIFy.
Nejnovější X.Org X server 21.1.18 a Xwayland 24.1.8 řeší další bezpečnostní chybu.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 210. sraz, který proběhne 20. června od 18:00 v Red Hat Labu na Fakultě informatiky Masarykovy univerzity na adrese Botanická 68A nebo také online.
Byla vydána nová verze 17 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Open source 3D herní a simulační engine Open 3D Engine (O3DE) byl vydán v nové verzi 25.05.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání. Nově je implementováno standardizované simulační rozhraní ROS (Robot Operating System) 2.
Nejnovější X.Org X server 21.1.17 a Xwayland 24.1.7 řeší 6 bezpečnostních chyb: CVE-2025-49175, CVE-2025-49176, CVE-2025-49177, CVE-2025-49178, CVE-2025-49179 a CVE-2025-49180. Nils Emmerich je nalezl koncem března a dnes publikoval detaily.
Desktopové prostředí KDE Plasma bylo vydáno ve verzi 6.4 (Mastodon). Přehled novinek i s videi a se snímky obrazovek v oficiálním oznámení. Podrobný přehled v seznamu změn.
UN Open Source Week 2025 probíhá tento týden v sídle Organizace spojených národů v New Yorku. Středeční a čtvrteční jednání bude možné sledovat na UN Web TV.
Byla vydána nová verze 2.50.0 distribuovaného systému správy verzí Git. Přispělo 98 vývojářů, z toho 35 nových. Přehled novinek v příspěvku na blogu GitHubu a v poznámkách k vydání.
Infrastrukturu pro chatovací aplikaci Telegram provozuje člověk s vazbami na ruské zpravodajské služby. Upozorňují na to investigativní novináři z redakce iStories. „Vedneev dodává služby ruskému státu včetně jeho jaderného institutu nebo zpravodajské službě FSB,“ říká v podcastu Antivirus novinář Jan Cibulka. Uživatelům, kteří si chtějí své informace chránit, doporučuje Telegram vůbec nepoužívat, a raději zvolit jednu z alternativ, WhatsApp nebo Signal.
Řešení dotazu:
jsem si vědom, že se toto několikrát řešilo a že v diskuzích je řešení. Nicméně ho nemůžu najít ani googlem ani integrovaným vyhledáváním v Abclinuxu.→ Já to mám přímo ve vlastním CSS na tomto portálu (Nastavení → CSS), ale v tom firefoxím souboru by to mělo fungovat stejně.
body#www-abclinuxu-cz .ds_hlavicka_blacklisted { color: inherit !important; font-size: 90% !important; padding: 5px; } body#www-abclinuxu-cz .ds_controls_blacklisted { display: block !important; } body#www-abclinuxu-cz div.ds_hlavicka_blacklisted ~ div { display: block !important; } body#www-abclinuxu-cz span.ds_control_sbalit { display: none !important; }nebude ale fungovať rozbaľovanie a zbaľovanie zablokovaného komentára (a ak sa použije možnosť nastavenia css priamo na tomto portáli, tak sa tá časť body#www-abclinuxu-c môže vymazať).
@namespace url(http://www.w3.org/1999/xhtml); @-moz-document domain("abclinuxu.cz") { .ds_hlavicka_blacklisted{ border-color: darkred !important;} /* dvojteW */ .ds_text_user23060{ display: block !important;} }Styl lze snadno vypnout.
Já mám zase výhodu, že jsem větší flegmatik, takže mě málo kdo vytočí.Neznám tě tak jako znáš ty mě, abych mohl srovnávat.
Tiskni
Sdílej: