abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:33 | Komunita

    Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 23:22 | Pozvánky

    Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 22:33 | IT novinky

    Dle plánu dnes končí služba Skype. Uživatelé mohou pokračovat v Microsoft Teams.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 21:44 | IT novinky

    Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:33 | Zajímavý projekt

    Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:11 | Pozvánky

    Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.5. 21:44 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.5. 14:22 | IT novinky

    Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 29
    3.5. 22:33 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (58%)
     (1%)
     (8%)
     (21%)
     (4%)
     (2%)
     (2%)
     (0%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 526 hlasů
     Komentářů: 22, poslední včera 10:06
    Rozcestník

    Dotaz: Kerberos - zabezpečení Java aplikace

    31.5.2014 13:28 Drak
    Kerberos - zabezpečení Java aplikace
    Přečteno: 454×
    Ahoj, chtěl bych zabezpečit mojí Java web aplikaci umístěnou na hostingu pomocí protokolu KERBEROS. Zajímalo by mně co vše je nutné zajistit. Nyní mám uživatelské účty v MySQL databázi. Jak velké změny v aplikaci obnáší tato změna? Děkuji

    Odpovědi

    31.5.2014 19:11 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kerberos - zabezpečení Java aplikace
    Tak Kerberos se pouziva jako sitovy autentzacni mechanizmus napriklad v kombinaci s LDAP, nebo Sambou. Ma vlastni databazi atd. Co si predstavujes pod pojmem 'zabezpecit web aplikaci'? Muzes to upresnit?
    3.6.2014 14:08 Drak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kerberos - zabezpečení Java aplikace
    Chci autentizovat uživatele a zajist aby následující komunikace byl šifrována.
    3.6.2014 15:30 Filip Jirsák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kerberos - zabezpečení Java aplikace
    Šifrovanou komunikaci u webové aplikace zajistíte jedině použitím HTTPS. Autentizaci uvnitř šifrovaného kanálu pak má smysl nějak extra řešit jenom tehdy, pokud je pro vás bezpečnost hodně důležitá a chcete ji mít zajištěnu na více úrovních – třeba i pro případ, že by se v javovské implementaci TLS objevila nějaká chyba podobná Heartbleed. Takže v rámci HTTPS klidně použijte klasický formulář. Pokud byste chtěl vyšší úroveň zabezpečení, pak použijte HTTP Digest. V rámci HTTP autentizace je v některých prohlížečích možné použít i Kerberos, ale to je použitelné jen v případě, že vám nevadí web pro některé prohlížeče znepřístupnit.
    1.6.2014 08:24 Ivan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kerberos - zabezpečení Java aplikace
    Myslim, ze tohle vlastne s Java nesouvisi. Kerberos je vlastne takovy meta-protokol,kteri je potreba nejak nahackovat to kontretniho protokolu. Ve tvym pripade konkretne do HTTP

    http://hc.apache.org/httpcomponents-client-ga/tutorial/html/authentication.html http://fusionsecurity.blogspot.cz/2011/01/how-does-kerberos-actually-work-in-http.html
    1.6.2014 19:22 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kerberos - zabezpečení Java aplikace

    Přičemž po autentizaci Kerberem je další zabezpečení komunikace ve hvězdách. Implementace se často uchylují k session cookie. To ovšem degraduje zabezpečení následné komunikace na pouhou identifikaci se všemi neduhy jako je možnost MITM nebo replay útoků. Takže nakonec se ještě přibírá TLS.

    Z toho důvodu považuji za přímější řešení použít Kerberos již jako autentizační mechanismus v samotném TLS (RFC 2712). Bohužel kvůli mizerné podpoře se prakticky všichni uchylují k prvnímu řešení.

    3.6.2014 07:55 nepoviem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kerberos - zabezpečení Java aplikace
    Pises o hostingu, takze tipujem, ze ide o public web. Na public weby sa nezvykne pouzivat Kerberos, tam budu asi vhodnejsie veci ako OpenID, OAuth, popr. nieco custom, podla toho co od toho ocakavas. Ale predsa trochu teorie:

    Kerberos sa cez web pouziva prostrednictvom tzv. SPNEGO. Dve sikovne implementacie v jave: http://spnego.sourceforge.net/ a https://spring.io/blog/2009/09/28/spring-security-kerberos-spnego-extension. Pouzivatelske ucty v podstate mozes mat aj v MySQL, ale autentifikaciu budes musiet delegovat na "Kerberos". 4 veci, ktore potrebujes:
    • Funkcne KDC
    • Service Provider Name pre tvoju aplikaciu
    • Funkcne SPNEGO na strane web aplikacie
    • Funkcne SPNEGO na strane browsera
    Pri public weboch budes mat v podstate problemy s kazdym bodom ;)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.