abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×

    dnes 08:00 | Komunita

    Projekt GNU dnes slaví 40. výročí. Přesně před čtyřiceti lety, 27. září 1983, Richard Stallman oznámil, že se chystá napsat s Unixem kompatibilní operační systém GNU (Gnu's Not Unix). Hlavní oslava a setkání hackerů probíhá ve Švýcarsku ve městě Biel/Bienne. Na programu je také přednáška Richarda Stallmana.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    včera 15:55 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 118.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání, poznámkách k vydání pro firmy a na stránce věnované vývojářům. Vypíchnout je nutno automatický lokální strojový překlad webových stránek. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 118 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 12:55 | Nová verze

    Byla vydána nová major verze 15.0.0 softwaru OCRmyPDF pro přidávání textové vrstvy k naskenovaným PDF dokumentům (PDF/A). Přehled novinek v poznámkách k vydání. OCRmyPDF využívá pro optické rozpoznávání znaků (OCR) engine Tesseract.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 6
    včera 12:22 | Zajímavý software

    Karel Matějka zveřejnil druhé demo své chystané hry Bzzzt. Kromě verze pro Windows a macOS je dostupná i verze pro Linux. Plná verze hry má vyjít zanedlouho.

    Ondřej J | Komentářů: 4
    25.9. 20:33 | IT novinky

    Noví Bulánci byli oficiálně vydáni. V roce 2021 bylo na Startovači na podporu vývoje této hry vybráno 7,3 miliónů Kč. Hra je zatím určena jenom pro Windows, díky Protonu ale běží také na Linuxu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    25.9. 14:55 | IT novinky

    ChatGPT může vidět, slyšet a mluvit.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    25.9. 14:33 | Zajímavý software

    Upscaler je open source nástroj pro zvýšení rozlišení a vylepšení obrázků pomocí AI. Vývoj probíhá na GitLabu. Instalovat lze také z Flathubu. Stejně jako Upscayl je Upscaler postaven nad Real-ESRGAN.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    25.9. 12:11 | Nová verze

    GNUnet (Wikipedie) byl vydán v nové major verzi 0.20.0. Jedná se o framework pro decentralizované peer-to-peer síťování, na kterém je postavena řada aplikací.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    25.9. 11:55 | Komunita

    V Dublinu o víkendu proběhla dvanáctá iterace multimediální konference Video Dev Days, kterou pravidelně pořádá nezisková organizace VideoLAN. Záznamy přednášek z prvního a druhého dne jsou dostupné na YouTube.

    elenril | Komentářů: 0
    24.9. 20:44 | Nová verze

    LibrePCB, tj. svobodný multiplatformní softwarový nástroj pro návrh desek plošných spojů (PCB), dospěl po pěti letech vývoje do verze 1.0.0. Přehled novinek v příspěvku na blogu a v aktualizované dokumentaci. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GPLv3.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Knihy s linuxovou tematikou
     (19%)
     (15%)
     (51%)
     (27%)
    Celkem 277 hlasů
     Komentářů: 11, poslední 17.9. 19:19
    Rozcestník

    Dotaz: Kerberos - zabezpečení Java aplikace

    31.5.2014 13:28 Drak
    Kerberos - zabezpečení Java aplikace
    Přečteno: 433×
    Ahoj, chtěl bych zabezpečit mojí Java web aplikaci umístěnou na hostingu pomocí protokolu KERBEROS. Zajímalo by mně co vše je nutné zajistit. Nyní mám uživatelské účty v MySQL databázi. Jak velké změny v aplikaci obnáší tato změna? Děkuji

    Odpovědi

    31.5.2014 19:11 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kerberos - zabezpečení Java aplikace
    Tak Kerberos se pouziva jako sitovy autentzacni mechanizmus napriklad v kombinaci s LDAP, nebo Sambou. Ma vlastni databazi atd. Co si predstavujes pod pojmem 'zabezpecit web aplikaci'? Muzes to upresnit?
    3.6.2014 14:08 Drak
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kerberos - zabezpečení Java aplikace
    Chci autentizovat uživatele a zajist aby následující komunikace byl šifrována.
    3.6.2014 15:30 Filip Jirsák
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kerberos - zabezpečení Java aplikace
    Šifrovanou komunikaci u webové aplikace zajistíte jedině použitím HTTPS. Autentizaci uvnitř šifrovaného kanálu pak má smysl nějak extra řešit jenom tehdy, pokud je pro vás bezpečnost hodně důležitá a chcete ji mít zajištěnu na více úrovních – třeba i pro případ, že by se v javovské implementaci TLS objevila nějaká chyba podobná Heartbleed. Takže v rámci HTTPS klidně použijte klasický formulář. Pokud byste chtěl vyšší úroveň zabezpečení, pak použijte HTTP Digest. V rámci HTTP autentizace je v některých prohlížečích možné použít i Kerberos, ale to je použitelné jen v případě, že vám nevadí web pro některé prohlížeče znepřístupnit.
    1.6.2014 08:24 Ivan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kerberos - zabezpečení Java aplikace
    Myslim, ze tohle vlastne s Java nesouvisi. Kerberos je vlastne takovy meta-protokol,kteri je potreba nejak nahackovat to kontretniho protokolu. Ve tvym pripade konkretne do HTTP

    http://hc.apache.org/httpcomponents-client-ga/tutorial/html/authentication.html http://fusionsecurity.blogspot.cz/2011/01/how-does-kerberos-actually-work-in-http.html
    1.6.2014 19:22 petr_p | skóre: 59 | blog: pb
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kerberos - zabezpečení Java aplikace

    Přičemž po autentizaci Kerberem je další zabezpečení komunikace ve hvězdách. Implementace se často uchylují k session cookie. To ovšem degraduje zabezpečení následné komunikace na pouhou identifikaci se všemi neduhy jako je možnost MITM nebo replay útoků. Takže nakonec se ještě přibírá TLS.

    Z toho důvodu považuji za přímější řešení použít Kerberos již jako autentizační mechanismus v samotném TLS (RFC 2712). Bohužel kvůli mizerné podpoře se prakticky všichni uchylují k prvnímu řešení.

    3.6.2014 07:55 nepoviem
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Kerberos - zabezpečení Java aplikace
    Pises o hostingu, takze tipujem, ze ide o public web. Na public weby sa nezvykne pouzivat Kerberos, tam budu asi vhodnejsie veci ako OpenID, OAuth, popr. nieco custom, podla toho co od toho ocakavas. Ale predsa trochu teorie:

    Kerberos sa cez web pouziva prostrednictvom tzv. SPNEGO. Dve sikovne implementacie v jave: http://spnego.sourceforge.net/ a https://spring.io/blog/2009/09/28/spring-security-kerberos-spnego-extension. Pouzivatelske ucty v podstate mozes mat aj v MySQL, ale autentifikaciu budes musiet delegovat na "Kerberos". 4 veci, ktore potrebujes:
    • Funkcne KDC
    • Service Provider Name pre tvoju aplikaciu
    • Funkcne SPNEGO na strane web aplikacie
    • Funkcne SPNEGO na strane browsera
    Pri public weboch budes mat v podstate problemy s kazdym bodom ;)

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.