Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
No rozumím tomu že to je o zátěži. No ně to docela právě zaujalo tento model http://www.alza.cz/qnap-ts-421u-d412673.htm Procházel jsem pravě i u výrobce zde http://www.qnap.com/en/index.php?sn=822&c=351&sc=513&t=520&n=18168
A zaujalo mě právě rychlost čtení a zápisu: http://www.qnap.com/images/products/NAS/vsseries/TS421U_13.jpg
U diskov0ho pole hledejte vmWare ready - tím máte garantováno určení k virtualizaci. Pak už jen výkon, jaký potřebujete.
Podívejte se na projekt Proxmox - 2 servery v clusteru nad jedním sdíleným polem
Jako další řešení se nabízí vmWare ESXi (v omezené podobě lze provozovat zdarma). XEN řešení mne neoslovily
Asi bych volil QNAP, ale nenšel jsem u něho síťovou propustnost.
Synology vypadá hardwarově výkoněji (330MB/s Reading, 196MB/s Writing)
Pozor v každém případě, ať použijete doporučované disky od výrobce.
Vždy je to o poměru cena x výkon x požadavky.
Jako začátek myslím OK, pak z něj udělá třeba zálohovací pole a nahradí ho něčím lepším. Je otázka, co očekává a jak hodně je limitován.
Prostě vždy musíš udělat nějaký kompromis.
XS s tímto polem funguje, mám jej připojené přes iSCSI, ale používám jej jen pro ukládání záloh VM, popř. na testován, rychlé spouštění záloh atd. Pro produkční prostředí do firmy jako hlavní storage bych jej nedoporučil.Jáke pole (QNAP nebo SYNOLOGY) máte připojeno přes iSCSI? Co máte jako hlavní pole? Děkuju
Tiskni
Sdílej: