Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Mám JavaSctipt na www stránce a přes AJAX odesílám data a zpracovávám výsledek.
Problém je, že při přechodu z Firefoxu 28 na 291 to přestalo fungovat. Ale v prohlížečích s Webkitem (zkoušel jsem rekonq, Chromium) to v pohodě funguje pořád.
Zkoušel jsem to ladit v debuggeru ve Firefoxu (i Firebugem), ale když jsem to krokoval, tak jsem se ničeho nedobral – prostě to skončí na řádku, kde přiřazuji a.responseXML
do proměnné.
To a
se vezme tady:
var a = new XMLHttpRequest();
pak se dělá
a.open("POST", url, true);
A k responseXML
se přistupuje v callback funkci navázané na onreadystatechange
.
Napadá někoho, co s tím? Proč to funguje ve starém FF, rekonqu a Chromiu, ale v novém FF už ne?
[1] schválně jsem teď stahoval staré verze Firefoxu, abych zjistil, kdy se to stalo
Řešení dotazu:
Konkrétně jde o komentáře na mém blogu (stačí si nechat zobrazit náhled komentáře, ani to totiž v novém FF nefunguje).
Možná to tím je, ale je divné, že se mi krokování zasekne už při pokusu o přiřazení responseXML
do proměnné.
A taky je divné, že to nefunguje, i když tu odpověď ze serveru posílám jako application/xhtml+xml
a je to ve jmenném prostoru xmlns="http://www.w3.org/1999/xhtml"
a v tom článku píší:
Currently browsers are not schema/DTD aware for XMLHttpRequests, although they support well-known DTDs like HTML and XHTML for documents.
Tak že by pro Firefox bylo
<!DOCTYPE html PUBLIC "-//W3C//DTD XHTML 1.1 plus MathML 2.0 plus SVG 1.1//EN" "http://www.w3.org/2002/04/xhtml-math-svg/xhtml-math-svg.dtd">
do verze 28 „well-known DTD“ a pak už ne?
Do konsole jsem už koukal, výjimka 1 vyskočí, ale moc mi to nepomohlo.
[1] viz řádek „Got an axception…“ v příloze ten vyskočil, když jsem dokrokoval na řádek s a.responseXML
a.send();
?
Ten tam je (na řádku 38), na server se to odešle, ale problém je se zpracováním odpovědi v prohlížeči.
Tiskni
Sdílej: