abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 13:22 | IT novinky

    Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 04:55 | Nová verze

    Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    dnes 00:33 | Komunita

    Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 20
    včera 23:22 | Pozvánky

    Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou

    … více »
    bkralik | Komentářů: 0
    včera 22:33 | IT novinky

    Dle plánu dnes končí služba Skype. Uživatelé mohou pokračovat v Microsoft Teams.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 21:44 | IT novinky

    Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:33 | Zajímavý projekt

    Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    včera 12:11 | Pozvánky

    Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.5. 21:44 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    4.5. 14:22 | IT novinky

    Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 33
    Jaký filesystém primárně používáte?
     (57%)
     (1%)
     (8%)
     (22%)
     (4%)
     (2%)
     (2%)
     (1%)
     (1%)
     (3%)
    Celkem 534 hlasů
     Komentářů: 22, poslední včera 10:06
    Rozcestník

    Dotaz: Jak/Kde sehnat adaptér pro router Tenda W306R

    21.9.2014 07:30 smartass
    Jak/Kde sehnat adaptér pro router Tenda W306R
    Přečteno: 579×
    Zdravím, dostal se ke mně router Tenda W306R, bohužel bez adaptéru. Rád bych na něj dal OpenWRT, které se zdá být tímto modelem podporované. Bohužel bez napájení to nepůjde.

    Podle specifikace na zařízení a i v dokumentaci to požaduje AC 9V, 1.2A. Co jsem zatím potkal taková zařízení, tak obvykle potřebovala DC zdroj. Navíc nevím, zda tyto hodnoty jsou efektivní, nebo špičkové.

    Mám k dispozici univerzální DC zdroj 3-12 V, 0.5 A. Říkal jsem si, že ten router v sobě asi někde má usměrňovač, takže když do toho dám slabý DC zdroj, tak to snad zničit nemůžu a přinejhorším to nenastartuje, ne?

    Prosím vás o radu jak či kde obstarat potřebné (nebo alespoň dostatečně blízké specifikaci) napájení a o případné zkušenosti.

    Odpovědi

    Jendа avatar 21.9.2014 08:00 Jendа | skóre: 78 | blog: Jenda | JO70FB
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak/Kde sehnat adaptér pro router Tenda W306R
    Určitě to bude efektivní.

    Já bych ho rozdělal, jestli hned na vstupu nejsou diody. Ale určitě budou, takže bych to klidně připojil.
    21.9.2014 10:00 smartass
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak/Kde sehnat adaptér pro router Tenda W306R
    Tak jsem to rozdělal a skutečně u vstupu jsou 4 diody a zřejmě pár kondíků na vyhlazení, asi nějaký Graetz.
    Petr Tomášek avatar 21.9.2014 10:29 Petr Tomášek | skóre: 39 | blog: Vejšplechty
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak/Kde sehnat adaptér pro router Tenda W306R
    Na ebayi se takových adaptérů válí... Používá se to pro napájení audio efektů např. Alesis Midiverb nebo Microverb (logické: pro audio je potřeba symetrické napájení a to lze z AC vyrobit snáze než z DC). Proč to někdo používá pro napájení routeru je mi záhadou.
    multicult.fm | monokultura je zlo | welcome refugees!
    21.9.2014 18:17 smartass
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak/Kde sehnat adaptér pro router Tenda W306R
    Díky za radu, možná s k této možnosti uchýlím, pokud nenajdu nějakou jinou alternativu, protože za ty peníze si můžu už rovnou koupit nový router.
    the.max avatar 21.9.2014 10:56 the.max | skóre: 46 | blog: Smetiště
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak/Kde sehnat adaptér pro router Tenda W306R
    V každém podobném routeru je dnes tak nebo tak DC-DC měnič z napájecího napětí na 3.3V (ve starších bývalo 5V). Takže stačí rozebrat, podívat se jaký je použitý obvod a podle katalogu zjistit možnosti napájení a hototo. Běžně se dá použít adaptér od 7.5V do 12, někdy to chodí již od 5ti voltů. Pokud je vyžadováno střídavé napájení, tak uvnitř bude před DC-DC usměrňovač. Bývá tam prakticky výhradně gretz. Takže při požadovaných ~9V AC by za můstkem mělo být cca 11.3V ((12*1.41) - (2*0.7)). Takže rovnou můžeš připojit 12V DC, za můstkem bude 10.6V (12 - 2*0.7). A vzhledem k tomu následnému DC-DC je to v pohodě.
    KERNEL ULTRAS Fan Team || Sabaton - nejlepší učitel dějepisu || Gentoo - dokud nás systemd nerozdělí.
    21.9.2014 18:28 smartass
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak/Kde sehnat adaptér pro router Tenda W306R
    Kouknul jsem se, co je za tím Gratzem a vypadá to na dvakrát něco podobného hned vedle sebe: RT8267 nastavitelný konvertora SS34 MIC Schottkyho dioda. Na těch konvertoru je pak napsáno GSBKK1B, ale zatím jsem nepřišel na to, co to znamená. Podle datasheetu dokážu poznat, co je který pin toho konvertoru, ale když chci zjistit nastavení, musel bych proměřit ty odpory a kapacity kolem? V datasheetu je tabulka udávající doporučené hodnoty odporů pro 5 či 3.3 V, takže bych to asi z toho mohl poznat, že?
    21.9.2014 23:20 R
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak/Kde sehnat adaptér pro router Tenda W306R
    Daj tam DC 9V alebo aj 12V (ten zozenies lahsie), na polarite nezalezi.

    Len malo zariadeni skutocne potrebuje AC zdroj - napr. niektore dial-up modemy, ktore z toho generuju zaporne napatie pre seriovy port (s DC zdrojom sa to tvari, ze vsetko funguje, akurat nefunguje komunikacia s PC cez seriovy port).

    Ostatne zariadenia pouzivaju AC zdroj preto, ze je lacnejsi (je v nom len trafo). V poslednej dobe sa vsak uz zdroje s trafom (zeleznym) velmi nerobia, skoro vsade su spinane zdroje, su totiz este lacnejsie ako trafo...
    22.9.2014 12:02 Roman DAVID | skóre: 24 | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak/Kde sehnat adaptér pro router Tenda W306R
    http://www.gme.cz/napajeci-adapter-sitovy-minwa-9v-1000ma-2-1-mm-p751-360
    23.9.2014 11:14 Zdeněk Štěpánek | skóre: 57 | blog: uz_mam_taky_blog | varnsdorf
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Jak/Kde sehnat adaptér pro router Tenda W306R
    Pokud to má na vstuúpu usměrňovač, dej tam stabilizovaný a usměrněný zdroj.

    http://wifi.aspa.cz/napajeci-zdroj-ajm-9v-2a-18w-z103906/

    Jinak tenda je srágora by design, OpenWRT tomu snad asi ani nepomůže...
    www.pirati.cz - s piráty do parlamentu i jinam www.gavanet.org - czfree varnsdorf

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.