V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Jde mi o to jestli to nebude problém všechny tyto funkce zprovoznit.Technicky to jde celkem snadno, jestli to bude problém pro tebe, to nevíme :)
ale jde mi o tu televizi půjde to s tou sambou taky?Jak to máme vědět? Třeba moje televize Sambu určitě neumí (má vstup pro anténu a pro kompozit :), nějaké to umí. Tak to prostě zkus.
ještě bych se chtěl zeptat na to jakým způsobem se dá do serveru přihlašovat, abych ho mohl z mého pc na kterém je ubuntu pro stolní pc nejlépe zpravovat?Jednoznačně SSH, jiné možnosti snad ani nejsou.
přemýšlím jestli si nemám sehnat knížku o ubuntu serveruSpíš bych si sehnal knížku o Linuxu obecně, pokud s ním vůbec neumíš. Třeba Linux - Dokumentační projekt. Dá se dokonce stáhnout česky, zdarma a legálně.
jelikož jsem nějaké návody na internetu našel, ale jsou určené pro starší distribuceBuď jsi špatně hledal nebo ta věc bude +/- stejná jako před pár lety.
Tiskni
Sdílej: