Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
alacarte
nebere...S přejmenováváním (tam pro možnost editace a zpět, aby to fungovalo) jsem se dostal alespoň k přidání pár aplikací a dokonce se odstranil jeden separátor. Každopádně aplikace v applications složkách přibývají, leč v menu nikoliv. Změna atributů kategorie jen málokdy přesune aplikaci v menu jinam. Jak tu použít automatický generátor menu od Debianu? Anebo jak jinak tu spravovat menu? Nebaví mne mít .desktop soubory v miliardách složek, abych v menu polovinu neměl a to co tam bylo, bylo rozseté dle náhody... Navíc ruční správa právě naruší tu malou funkční část automatiky atp. Popř. jaký menu systém podporuje přímo Arch? Já chci jen panel typu Lxpanel - tedy GTK ikony na systémovém pozadí + komplexnost a systémové pozadí. Nepotřebuji experimenty - chci obyčejný panel s obyčejným menu... (Lxpanel s placatými ikonami v panelu úloh a ladícím jednolitým systémovým pozadím.) Jen abych měl menu dle svých potřeb... Jediný slibný editor je v Javě a tu si sem cpát nechci.
Řešení dotazu:
1) zakomentovat other menu v : /etc/xdg/menus/lxde-applications.menu 2) zakomentovat run menu v : /home/devaine/.config/lxpanel/LXDE/panels/panel 3) pridat kategorii IS : /etc/xdg/menus/lxde-applications.menu ... <!-- IS --> <Menu> <Name>IS</Name> <Directory>lxde-is.directory</Directory> <Include> <And> <Category>IS</Category> </And> </Include> </Menu> <!-- End IS --> 5) pridat directory : /usr/share/desktop-directories/lxde-is.directory [Desktop Entry] Name=IS Name[cs]=IS Name[de]=IS Name[en_GB]=IS Comment=IS Comment[cs]=IS Comment[de]=IS Comment[en_GB]=IS Icon=preferences-system-network Type=Directory 6) vytvorit vlastniho zastupce : nano /home/devaine/.local/share/applications/is.desktop [Desktop Entry] Encoding=UTF-8 Name=IS Praha Name[cs]=IS Praha Name[de]=IS Prag Comment=Information System GenericName=IS Exec=/usr/local/bin/is_praha.sh start Terminal=false X-MultipleArgs=false Type=Application Icon=/home/all/BadDog.ico Categories=IS; MimeType=text/html;text/xml;application/xhtml+xml;application/xml;application/vnd.mozilla.xul+xml;application/rss+xml;application/rdf+xml;image/gif;image/jpeg;image/png;x-scheme-handler/http;x-scheme-handler/https; StartupWMClass=IS StartupNotify=trueCelé se to tedy točí kolem "/etc/xdg/menus" a "/usr/share/desktop-directories", což je jak záležitost debianu, tak arch linuxu a předpokládám, že to bude stejné i na jiných distribucích.
ls -l /etc/xdg/menus/ total 36 drwxr-xr-x 2 root root 4096 May 20 2014 applications-merged lrwxrwxrwx 1 root root 40 Jan 17 2010 debian-menu.menu -> /var/lib/menu-xdg/menus/debian-menu.menu -rw-r--r-- 1 root root 4327 May 20 2014 lxde-applications.menu -rw-r--r-- 1 root root 3891 Jul 7 2014 mate-applications.menu -rw-r--r-- 1 root root 2977 Jul 3 2013 matecc.menu -rw-r--r-- 1 root root 487 Apr 1 2013 mate-screensavers.menu -rw-r--r-- 1 root root 1494 Jul 7 2014 mate-settings.menu -rw-r--r-- 1 root root 4379 May 5 2012 xfce-applications.menuZdar Max
Tak stejně - mám vlastní script na odhlašovací dialog. Pro menu jsem udělal i spouštěč .desktop no a menu XFCE nastavil:
<Layout>
<Merge type="all"/>
<Menuname>Settings</Menuname>
<Filename>logout.desktop</Filename>
</Layout>
Ukazuje to však 2 položky navíc (terminál a email, kdy email ani nemám) a logout chybí! :D (.desktop funguje - chci jej do menu!) Kdyby to fungovalo takto z nastavení, byl bych vskutku šťastnější než s Lxpanelem, leč vzhledem k tomu, že to nefunguje... :D No a zpět k mé hlavní otázce - jak si tedy udpatuji menu? Mohu odstranit potřebu předpony lxde-/gnome-? Popř vůbec nastavit počet generací? (Já 2 menu soubory nepotřebuji. :D)
Tiskni
Sdílej: