Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Instituce státní správy nebudou smět využívat produkty, aplikace, řešení, webové stránky a webové služby poskytované čínskou společností DeepSeek. Na doporučení Národního úřadu pro kybernetickou a informační bezpečnost rozhodla o jejich zákazu vláda Petra Fialy na jednání ve středu 9. července 2025.
alacarte
nebere...S přejmenováváním (tam pro možnost editace a zpět, aby to fungovalo) jsem se dostal alespoň k přidání pár aplikací a dokonce se odstranil jeden separátor. Každopádně aplikace v applications složkách přibývají, leč v menu nikoliv. Změna atributů kategorie jen málokdy přesune aplikaci v menu jinam. Jak tu použít automatický generátor menu od Debianu? Anebo jak jinak tu spravovat menu? Nebaví mne mít .desktop soubory v miliardách složek, abych v menu polovinu neměl a to co tam bylo, bylo rozseté dle náhody... Navíc ruční správa právě naruší tu malou funkční část automatiky atp. Popř. jaký menu systém podporuje přímo Arch? Já chci jen panel typu Lxpanel - tedy GTK ikony na systémovém pozadí + komplexnost a systémové pozadí. Nepotřebuji experimenty - chci obyčejný panel s obyčejným menu... (Lxpanel s placatými ikonami v panelu úloh a ladícím jednolitým systémovým pozadím.) Jen abych měl menu dle svých potřeb... Jediný slibný editor je v Javě a tu si sem cpát nechci.
Řešení dotazu:
1) zakomentovat other menu v : /etc/xdg/menus/lxde-applications.menu 2) zakomentovat run menu v : /home/devaine/.config/lxpanel/LXDE/panels/panel 3) pridat kategorii IS : /etc/xdg/menus/lxde-applications.menu ... <!-- IS --> <Menu> <Name>IS</Name> <Directory>lxde-is.directory</Directory> <Include> <And> <Category>IS</Category> </And> </Include> </Menu> <!-- End IS --> 5) pridat directory : /usr/share/desktop-directories/lxde-is.directory [Desktop Entry] Name=IS Name[cs]=IS Name[de]=IS Name[en_GB]=IS Comment=IS Comment[cs]=IS Comment[de]=IS Comment[en_GB]=IS Icon=preferences-system-network Type=Directory 6) vytvorit vlastniho zastupce : nano /home/devaine/.local/share/applications/is.desktop [Desktop Entry] Encoding=UTF-8 Name=IS Praha Name[cs]=IS Praha Name[de]=IS Prag Comment=Information System GenericName=IS Exec=/usr/local/bin/is_praha.sh start Terminal=false X-MultipleArgs=false Type=Application Icon=/home/all/BadDog.ico Categories=IS; MimeType=text/html;text/xml;application/xhtml+xml;application/xml;application/vnd.mozilla.xul+xml;application/rss+xml;application/rdf+xml;image/gif;image/jpeg;image/png;x-scheme-handler/http;x-scheme-handler/https; StartupWMClass=IS StartupNotify=trueCelé se to tedy točí kolem "/etc/xdg/menus" a "/usr/share/desktop-directories", což je jak záležitost debianu, tak arch linuxu a předpokládám, že to bude stejné i na jiných distribucích.
ls -l /etc/xdg/menus/ total 36 drwxr-xr-x 2 root root 4096 May 20 2014 applications-merged lrwxrwxrwx 1 root root 40 Jan 17 2010 debian-menu.menu -> /var/lib/menu-xdg/menus/debian-menu.menu -rw-r--r-- 1 root root 4327 May 20 2014 lxde-applications.menu -rw-r--r-- 1 root root 3891 Jul 7 2014 mate-applications.menu -rw-r--r-- 1 root root 2977 Jul 3 2013 matecc.menu -rw-r--r-- 1 root root 487 Apr 1 2013 mate-screensavers.menu -rw-r--r-- 1 root root 1494 Jul 7 2014 mate-settings.menu -rw-r--r-- 1 root root 4379 May 5 2012 xfce-applications.menuZdar Max
Tak stejně - mám vlastní script na odhlašovací dialog. Pro menu jsem udělal i spouštěč .desktop no a menu XFCE nastavil:
<Layout>
<Merge type="all"/>
<Menuname>Settings</Menuname>
<Filename>logout.desktop</Filename>
</Layout>
Ukazuje to však 2 položky navíc (terminál a email, kdy email ani nemám) a logout chybí! :D (.desktop funguje - chci jej do menu!) Kdyby to fungovalo takto z nastavení, byl bych vskutku šťastnější než s Lxpanelem, leč vzhledem k tomu, že to nefunguje... :D No a zpět k mé hlavní otázce - jak si tedy udpatuji menu? Mohu odstranit potřebu předpony lxde-/gnome-? Popř vůbec nastavit počet generací? (Já 2 menu soubory nepotřebuji. :D)
Tiskni
Sdílej: