abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    včera 19:55 | Zajímavý software

    Uživatelé mobilních telefonů s Linuxem si nyní mohou nainstalovat aplikaci Mobilní Datovka. Díky tomu je přístup k datovým schránkám dostupný i na zařízeních s mobilními linuxovými distribucemi, jako jsou například Mobian, NixOS Mobile, pmOS atd. Aplikace je dostupná na Flathubu.

    David Heidelberg | Komentářů: 0
    včera 13:33 | Komunita

    Software Freedom Conservancy v novém dokumentu shrnuje doporučení, jak přistupovat ke generativní AI založené na LLM při přispívání do svobodného a open-source softwaru. Mimo jiné vyzývá k obezřetnosti, transparentnosti a revizi generovaného kódu člověkem.

    |🇵🇸 | Komentářů: 1
    včera 13:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 5.6.0 programu na úpravu digitálních fotografií darktable (Wikipedie).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 20:11 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma. V Týdnu v GNOME je zmíněn flatpak balíček pro GIMP 0.54.1 z roku 1996. Jedná se o poslední verzi GIMPu postavenou nad toolkitem Motif.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 19:11 | Nová verze

    Home Assistant Operating System, tj. linuxová distribuce optimalizována pro hostování Home Assistanta a jeho aplikací, byl vydán v nové major verzi 18.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    20.6. 18:11 | Komunita

    Po šestiletém úsilí byla z jádra Linux odstraněna funkce strncpy(). Všechna předchozí volání této funkce byla převedena na bezpečnější alternativy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 1
    20.6. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 261 správce systému a služeb systemd (Wikipedie, GitHub). Z novinek lze vypíchnout nový subsystém IMDS (Cloud "Instance Metadata Service"), nový příkaz storagectl nebo novou komponentu systemd-sysinstall.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    20.6. 12:00 | Nová verze

    Vývojové prostředí Qt Creator bylo vydáno ve verzi 20 (seznam změn). Novinky zahrnují hlavně rozšíření pro integraci LLM agentů nebo minimalistický editační režim uživatelského rozhraní („zen mode“).

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    19.6. 10:22 | Humor

    Už jste se prolétli na webu Google Earth? Přibyl tam Simulátor letu (Nástroje / Simulátor letu). Funguje i bez účtu Google [𝕏].

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    19.6. 09:55 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.7 (𝕏, Bluesky, Mastodon) multiplatformního open source herního enginu Godot (Wikipedie, GitHub). Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 3
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (11%)
     (8%)
     (2%)
     (16%)
     (31%)
     (3%)
     (6%)
     (3%)
     (15%)
     (26%)
    Celkem 1957 hlasů
     Komentářů: 30, poslední 3.4. 20:20
    Rozcestník


    Dotaz: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu

    27.3.2015 17:33 RickettsialPox | skóre: 20 | Praha, Žižkov
    Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    Přečteno: 388×
    Ačkoliv mám TTF Unicode font a Unicode encoding obecně, orientální znaky, či třeba znak smajlíka mi hází obdélníčky. Naštěstí mimo zobrazení vše funguje jak má. Konkrétně mám jako hlavní danou rodinu TTF Ubuntu. Jak z obdélníčků udělat znaky? (Například ve SciTE jede vše jak má.) Asi to bude ve špatně definovaném encodingu stránky, či tak - ve většině stránek to však správně nejede, pročež to i tak musím nějak vyřešit.
    Největší prvek každého hrdinského činu je strach. Život definuji jako "/dev/life >> /dev/null".

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    27.3.2015 18:38 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    No je to jednoduché musíš mít ty znaky nainstalované když je nemáš tak se zobrazí čtvereček s kodem.

    Takže doinstaluj font který ty znaky obsahuje - né každý font Unicode musí obsahovat všechny znaky - to by ani nešlo.
    30.3.2015 22:38 RickettsialPox | skóre: 20 | Praha, Žižkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    Však píši, že mám rodinu Ubuntu! Jak k tomu mám cosi připlácat?
    Největší prvek každého hrdinského činu je strach. Život definuji jako "/dev/life >> /dev/null".
    30.3.2015 23:48 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    Písma Ubuntu neobsahujú potrebné znaky (ale to je aj tak jedno, pretože takmer žiadna stránka tie písma nepoužíva).
    31.3.2015 09:21 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    A co by jsi tam měl připlácat, třeba doinstalovat pouze fonty s příslušným rozsypaným čajem.

    Mě na FF se ty klikyháky zobrazují OK.

    A pokud se to pořád nezobrazuje korektně třeba zjistit jak je nastavená ta náhrada písma co se nenajde.
    30.3.2015 22:38 RickettsialPox | skóre: 20 | Praha, Žižkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    Proč to ve SciTE jede?
    Největší prvek každého hrdinského činu je strach. Život definuji jako "/dev/life >> /dev/null".
    30.3.2015 23:21 MadCatX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    Co přesně za fonty používá Chromium a co SciTE? Některé weby si preferované řezy písma mohou změnit, pokud je to v prohlížeči dovoleno. Pokud v nějakém nástroji pro zobrazení "mapy znaků" (např. KCharSelect), obsahuje znaky abeced, které chcete?
    31.3.2015 10:56 RickettsialPox | skóre: 20 | Praha, Žižkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    Chrome - základ Chromia - dovoluje jen nastavit základní a patkové písmo. To mám na Ubuntu a Sansu. Japonštinu, Arabštinu a dalších X jazyků aktivně používám - proto to ostatně řeším.Nyní si předpisuji texty ve SciTE, či jinde, kde to jde. Systém jede na rodině Ubuntu - a tam všechny znaky jsou! O to mi jde. Samozřejmě - však i já jsem psal, že to může být špatně nastaveno na stránce, leč na jiných systémech si s tím stejný prohlížeč bez problémů poradil. Vždy jsem používal pouze Ubuntu jako jediný TTF...
    Největší prvek každého hrdinského činu je strach. Život definuji jako "/dev/life >> /dev/null".
    pavlix avatar 31.3.2015 11:03 pavlix | skóre: 54 | blog: pavlix
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    Chrome - základ Chromia
    Ehm?
    Já už tu vlastně ani nejsem. Abclinuxu umřelo.
    31.3.2015 11:08 RickettsialPox | skóre: 20 | Praha, Žižkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    chrome://...
    Největší prvek každého hrdinského činu je strach. Život definuji jako "/dev/life >> /dev/null".
    31.3.2015 14:34 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    Ubuntu je font? To slyším prvně.

    Panebože to je takovej problém si doinstalovat FF a skouknout tu stránku pod FF?

    Jsou potom čínské znaky pod FF OK pak je chyba v Chrome či jeho nastavení, nejsou znaky ani pod FF tak ti chybí fonty.
    31.3.2015 14:36 RickettsialPox | skóre: 20 | Praha, Žižkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    Ano - Ubuntu je TFF rodina fontů! :D A problém jsem vyřešil - chtělo to arphic...
    Největší prvek každého hrdinského činu je strach. Život definuji jako "/dev/life >> /dev/null".
    31.3.2015 15:10 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    No takže chyběl font!

    Netvrdil jsem to hned na začátku?
    31.3.2015 16:25 RickettsialPox | skóre: 20 | Praha, Žižkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    Nenapsal mi nikdo jaký a jak to dát dokupy... (Ani, že si to Chromium samo přebere.)
    Největší prvek každého hrdinského činu je strach. Život definuji jako "/dev/life >> /dev/null".
    31.3.2015 17:14 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    A jak máme vědět jaký font tě chybí?

    Rozsypaný čaj je ve více fontech a těžko můžeme tušit co máš nainstalováno a co ne a co ta WWW stránka za font používá - stránku jsi neuvedl, jaké fonty máš nainstalované jsi taky neuvedl.....

    31.3.2015 17:52 RickettsialPox | skóre: 20 | Praha, Žižkov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    Existuje jen jedna odpověď - arphic. Na to není výmluva - nic jiného mi chybět nemohlo. Ubuntu + arphic - to jsou jen 2 věci! :D
    Největší prvek každého hrdinského činu je strach. Život definuji jako "/dev/life >> /dev/null".
    31.3.2015 19:01 Petr Šobáň | skóre: 80 | blog: soban | Olomouc
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    A na tom jsi byl zase kde arphic není jediný font určitě jsou i jiné které by vyhovovaly.

    Jinak když je to tak jednoduché proč jsi sem dával dotaz, a ještě když ti řeknu že ti chybí font tak jseš nabroušenej.

    Ne nemá cenu to řešit.
    31.3.2015 20:37 Jindřich Makovička | skóre: 17
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    Arphic je primárně pro čínštinu, pro japonštinu je vlghothic.
    Řešení 1× (jadd)
    31.3.2015 21:12 nobody
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    spatne !!! pro Tebe existuje!! vzdy jen!!! jedna odpoved!!!: je to na ArchWiki :-D
    https://wiki.archlinux.org/index.php/fonts#International_users
    a o par cm nize zjistis ze pro japonske fonty mas na vyber jine fonty nez tebo zminenej arphic kterej je uvedenej v sekci prevazne cinske ;)
    at zijou vikricnici, jeste ze nekdo jako ty bojuje za jejich prava !!! :-D
    30.3.2015 23:49 chrono
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Nejde mi japonština a spol. v Chromiu
    Pretože SciTE pravdepodobne používa iný spôsob, ako zistiť čím nahradiť znaky, ktoré v chýbajú v nejakom písme.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.