Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
~ # cat /etc/ppp/peers/t-cenzor /dev/ttyUSB0 115200 defaultroute usepeerdns nodetach crtscts lock noauth local debug nodeflate connect "/usr/sbin/chat -v -f /etc/chatscripts/t-cenzor-connect" disconnect "/usr/sbin/chat -v -f /etc/chatscripts/t-cenzor-disconnect" ~ # cat /etc/chatscripts/t-cenzor-connect TIMEOUT 10 ABORT 'BUSY' ABORT 'NO ANSWER' ABORT 'ERROR' "" 'ATZ' SAY 'Setting APN FQDN\n' OK 'AT+CGDCONT=1,"IP","internet.t-mobile.cz"' ABORT 'NO CARRIER' SAY 'Dialling!\n' OK 'ATD*99***1#' CONNECT ''
asyncmap 0 auth crtscts lock hide-password modem lcp-echo-interval 30 lcp-echo-failure 4 noipxOpravdu ta simka funguje a má u operátora povolený internet? Není to čerstvě aktivovaný mobil.cz?
Mne sa to podarilo rozchodit tak, ze som zmenil nastavenie portov na modeme a ako INIT2 retazec nepouzivam to ATQ0 co je vsade na nete, ale len si zapnem localne echo cez ATE1.
Cize cez minicom alebo cez obycajne echo treba dat prikaz AT^SETPORT, staci to urobit len raz, modem si to bude uz potom pamatat.
echo 'AT^SETPORT = "FF;10,12,16,A2"' > /dev/ttyUSB0
Po tomto zasahu uz sa nebude emulovat virtualna CD-ROM s ovladacmi a programom Mobile Partner, da sa to vratit naspat, ak treba.
Vysvetlenie v skratke: AT^SETPORT? - vypise sucasne nastavenie, od vyroby je to: A1,A2;10,12,16,A1,A2
Zoznam vsetkych podporovanych rozhrani sa da ziskat cez prikaz:
AT^GETPORTMODE
Mudrosti som cerpal z: http://4pda.ru/forum/index.php?showtopic=582284&st=40
Moja funkcna konfiguracia pre wvdial.conf:
[Dialer Defaults]
Init1 = ATZ
Init2 = ATE1
Modem Type = USB Modem
Baud = 150000000
New PPPD = yes
Modem = /dev/ttyUSB0
Username = { }
Password = { }
[Dialer pin]
Init3 = AT+CPIN=0000
[Dialer swan]
Dial Command = ATD
Carrier Check = no
Phone = *99#
Stupid Mode = 1
Init4 = AT+CGDCONT=1,"IP","internet","",0,0,0,0
Dial Attempts = 2
Auto Reconnect = on
Auto DNS = 1
Tiskni
Sdílej: