OpenChaos.dev je 'samovolně se vyvíjející open source projekt' s nedefinovaným cílem. Každý týden mohou lidé hlasovat o návrzích (pull requestech), přičemž vítězný návrh se integruje do kódu projektu (repozitář na GitHubu). Hlasováním je možné změnit téměř vše, včetně tohoto pravidla. Hlasování končí vždy v neděli v 9:00 UTC.
Byl vydán Debian 13.3, tj. třetí opravná verze Debianu 13 s kódovým názvem Trixie a Debian 12.13, tj. třináctá opravná verze Debianu 12 s kódovým názvem Bookworm. Řešeny jsou především bezpečnostní problémy, ale také několik vážných chyb. Instalační média Debianu 13 a Debianu 12 lze samozřejmě nadále k instalaci používat. Po instalaci stačí systém aktualizovat.
Na stránkách Evropské komise, na portálu Podělte se o svůj názor, se lze do 3. února podělit o názor k iniciativě Evropské otevřené digitální ekosystémy řešící přístup EU k otevřenému softwaru.
Společnost Kagi stojící za stejnojmenným placeným vyhledávačem vydala (𝕏) alfa verzi linuxové verze (flatpak) svého proprietárního webového prohlížeče Orion.
Firma Bose se po tlaku uživatelů rozhodla, že otevře API svých chytrých reproduktorů SoundTouch, což umožní pokračovat v jejich používání i po plánovaném ukončení podpory v letošním roce. Pro ovládání také bude stále možné využívat oficiální aplikaci, ale už pouze lokálně bez cloudových služeb. Dokumentace API dostupná zde (soubor PDF).
Jiří Eischmann se v příspěvku na svém blogu rozepsal o open source AdGuard Home jako domácí ochraně nejen před reklamou. Adguard Home není plnohodnotným DNS resolverem, funguje jako DNS forwarder s možností filtrování. To znamená, že když přijme DNS dotaz, sám na něj neodpoví, ale přepošle ho na vybraný DNS server a odpovědi zpracovává a filtruje dle nastavených pravidel a následně posílá zpět klientům. Dá se tedy používat k blokování reklamy a škodlivých stránek a k rodičovské kontrole na úrovni DNS.
AI Claude Code od Anthropicu lépe rozumí frameworku Nette, tj. open source frameworku pro tvorbu webových aplikací v PHP. David Grudl napsal plugin Nette pro Claude Code.
Byla vydána prosincová aktualizace aneb nová verze 1.108 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.108 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Na lasvegaském veletrhu elektroniky CES byl předveden prototyp notebooku chlazeného pomocí plazmových aktuátorů (DBD). Ačkoliv se nejedná o první nápad svého druhu, nepochybně to je první ukázka praktického použití tohoto způsobu chlazení v běžné elektronice. Co činí plazmové chladící akční členy technologickou výzvou je především vysoká produkce jedovatého ozonu, tu se prý podařilo firmě YPlasma zredukovat dielektrickou
… více »Patchouli je open source implementace EMR grafického tabletu (polohovací zařízení). Projekt je hostován na GitLabu.
Device Status: 0x0000
(Bus Powered)
bcdUSB 2.00
bDeviceClass 9 Hub
bDeviceSubClass 0
bDeviceProtocol 1 Single TT
bMaxPacketSize0 64
idVendor 0x05ac Apple, Inc.
idProduct 0x1008 Mini DisplayPort to Dual-Link DVI Adapter
bcdDevice 0.01
iManufacturer 0
iProduct 0
iSerial 0
bNumConfigurations 1
Configuration Descriptor:
bLength 9
bDescriptorType 2
wTotalLength 25
bNumInterfaces 1
bConfigurationValue 1
iConfiguration 0
bmAttributes 0xa0
(Bus Powered)
Remote Wakeup
MaxPower 500mA
Interface Descriptor:
bLength 9
bDescriptorType 4
bInterfaceNumber 0
bAlternateSetting 0
bNumEndpoints 1
bInterfaceClass 9 Hub
bInterfaceSubClass 0
bInterfaceProtocol 0 Full speed (or root) hub
iInterface 0
Endpoint Descriptor:
bLength 7
bDescriptorType 5
bEndpointAddress 0x81 EP 1 IN
bmAttributes 3
Transfer Type Interrupt
Synch Type None
Usage Type Data
bmAttributes 3
Transfer Type Interrupt
Synch Type None
Usage Type Data
wMaxPacketSize 0x0001 1x 1 bytes
Jinak DisplayPort funguje, sice musím restartovat notas, ale to může být způsobeno USB dokem. Ale pokud je DS připojen od bootu, tak funguje. U Apple ne.
Poradíte mi, prosím. Děkuji všem zůčastněným
Predne, asi jsem natvrdlej, ale co znamena "DS"?
Kdysi jsem o ACD (Apple Cinema Display) taky uvazoval a hledal informace o kompatibilite. Ukazalo se, pasivni miniDP -> DP redukce nefunguji vzdy a vetsinou je to u kazde karty/iGPU jine (a to i v ramci rady). Pry s novejsimi Intely (IvyBridge+) to funguje zpravidla v poradku.
miniDP -> DL DVI je aktivni redukce, coz? Opravdu je potreba ovladac nebo USB slouzi jen jako napajeni? Dokazu si predstavit, ze ACD USB podpora v kernelu je jen samostatny kanal pro rizeni intenzity podsviceni displeje, samotny monitor by mel v linuxu fungovat bez nej.
Na jakykoliv hotplug bych nespolehal a resil bych jej az jako posledni problem.
. S HDMI v dokyně to bylo stejné. Když jsem to ale zkusil s aktivním převodníkem, obraz jsem nikdy neviděl. Netuším čím to je, zkoušel jsem i převodnék od Dell a bylo to samé. Předpokládám, že to budu ovladače, protože pod Win to bude fungovat.
Ano, Apple byl aktivní a je napájen jen z USB. Po připojení USB se normálně detekoval a systém o něm věděl, dokonce i to USB co je na něm fungovalo.
Osobně vidím problém s notebooku, protože to byl levný šmejd (Lenovo E540 jen s grafikou v CPU), nemá normální replikátor.
Zkusil jsem už plno věcí, abych k němu mohl mít připojený svůj 30" LCD, ale všechny snahy zatím končily neúspěchem... Bohužel. Kupovat nový LCD s HDMI nebo DP se mi moc nechce, protože neví co bych dělal s tím co mám teď.
Tiskni
Sdílej: