Richard Stallman dnes v Liberci přednáší o svobodném softwaru a svobodě v digitální společnosti. Od 16:30 v aule budovy G na Technické univerzitě v Liberci. V anglickém jazyce s automaticky generovanými českými titulky. Vstup je zdarma i pro širokou veřejnost.
sudo-rs, tj. sudo a su přepsáné do programovacího jazyka Rust, nahradí v Ubuntu 25.10 klasické sudo. V plánu je také přechod od klasických coreutils k uutils coreutils napsaných v Rustu.
Fedora se stala oficiální distribucí WSL (Windows Subsystem for Linux).
Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Error in option file: ~/.rtorrent.rc:4: Invalid start of command name
Z toho usuzuji, že o konfigurační souboru ví, ale je v něm chyba, kterou ale nedokáži odhalit.
Zde je začátek výpisu (chyba by měla být na 4. řádku) .rtorrent.rc :
# This is an example resource file for rTorrent. Copy to # ~/.rtorrent.rc and enable/modify the options as needed. Remember to # uncomment the options you wish to enable. # Maximum and minimum number of peers to connect to per torrent. min_peers = 1 max_peers = 100 # Same as above but for seeding completed torrents (-1 = same as downloading) min_peers_seed = 1 max_peers_seed = 50 # Maximum number of uploads single torrent may use max_uploads = 10 # Maximum number of simultaneous downloads max_downloads_global = 10 # Maximum number of simultaneous uploads max_uploads_global = 20 # Global upload and download rate in KiB. "0" for unlimited. download_rate = 0 upload_rate = 300 # Default directory to save the downloaded torrents. directory = ./rdownloads # Default session directory. Make sure you don't run multiple instance # of rtorrent using the same session directory. Perhaps using a # relative path? session = ./session
Řešení dotazu:
Tiskni
Sdílej: