Firmy v EU musí počínaje dnešním dnem označovat obsah vytvořený umělou inteligencí. Znamená to povinnost informovat uživatele, že člověk komunikuje s chatbotem či jiným systémem AI. Rovněž obrázky, audia či videa, které jsou vytvořené nebo zmanipulované pomocí umělé inteligence a které mohou působit jako autentické, musejí být jasně označeny jako uměle vytvořené.
Byla vydána nová major verze 11.0 open source unixového operačního systému NetBSD (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) se zapojil do mezinárodní iniciativy vedené americkou agenturou CISA (Cybersecurity and Infrastructure Security Agency) a dalšími partnery, jejímž cílem je stanovit minimální náležitosti pro tzv. Software Bill of Materials (SBOM). Nový dokument přináší praktická doporučení, jak by měl vypadat přehled komponent softwaru a jak s ním v praxi pracovat. SBOM lze
… více »V aktuálním přehledu vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) bylo oznámeno vydání nové verze 0.4.0. Výrazně se zlepšilo vykreslování stránek jako lichess.org, Zulip nebo Speedtest.
Vládní CERT upozorňuje (𝕏) na kritické zranitelnosti v produktech VMware: CVE-2026-59309, CVE-2026-59310 a CVE-2026-47876. Zranitelnosti v VMware vCenter umožňují vzdálenému útočníkovi se síťovým přístupem obejít autentizaci a získat neoprávněný přístup k vCenter, případně zneužít directory traversal ke spuštění libovolného kódu na vCenter.
Společnost Coinkite upozorňuje na bezpečnostní chybu svých hardwarových kryptopeněženek Coldcard. Jedná se o kritickou chybu v generování náhodných čísel (RNG). Místo hardwarového generátoru náhodných čísel (TRNG) byl omylem používán softwarový fallback (PRNG).
Představena byla nová linuxová distribuce Shadowfetch Linux. Na rozdíl od mnoha nováčků, které nabízejí převážně jiné téma a výběr softwaru, tato distribuce založená na Debianu Testing s desktopovým prostředím KDE Plasma 6.6, klade lokálně běžící umělou inteligenci do centra svého desktopového zážitku.
Max Leiter v roce 2019 zkusil zprovoznit X server na iPadu (iOS). Nyní se k tématu vrátil a s pomocí LLM a balíčkovacích nástrojů Procursus rozběhl desktop s X11 i Waylandem. Jeho balíčky jsou dostupné v repozitáři xiOS.
Společnost Google Cloud dnes oznámila, že její infrastruktura a služby byly oficiálně zařazeny do Katalogu cloud computingu vedeného Digitální a informační agenturou (DIA). Tato certifikace potvrzuje, že infrastruktura a služby Google Cloud splňují přísné bezpečnostní a regulační požadavky České republiky pro provoz cloudových služeb ve veřejném sektoru.
Vůbec poprvé v historii se stát při testování digitálních služeb obrací na širokou veřejnost. Digitální a informační agentura (DIA) a Ministerstvo vnitra zvou občany k zapojení do zátěžového testu eDokladů, které od loňského podzimu prošly optimalizací aplikace a posílením infrastruktury. Test proběhne 13. srpna ve 13:00 a pro jeho úspěch bude potřeba zapojení několika desítek tisíc občanů. Zapojení do testu je zcela dobrovolné a úkol
… více »
Ještě dodám, že upgrade dělám podle:
Instalace ze zdrojů (debian):
Centreon Broker: https://documentation.centreon.com/docs/centreon-broker/en/latest/installation/index.html#using-sources
Centreon Engine: https://documentation.centreon.com/docs/centreon-engine/en/latest/installation/index.html#using-sources
Upgrade:
NDOUtils to Centreon Broker: https://documentation.centreon.com/docs/centreon-broker/en/latest/exploit/ndoutils_migration.html
Centstorage to Centreon Broker: https://documentation.centreon.com/docs/centreon-broker/en/latest/exploit/centstorage_migration.html
Ale abych řekl pravdu, tak skoro nevím, co dělám.. a proto mi to taky nefungovalo
Moje aktuální instalace je podle návodu: https://www.ictspecialista.cz/archives/127
Ale vážně, šlo mi hlavně o to, jestli to pojede, i když bych přehodil (zatím) jen ty ndoutils..
/etc/init.d/cbd status [ ok ] cbd_central-broker is running. [ ok ] cbd_central-rrd is running.
# cat central-broker.log Centreon Broker 2.11.0 log file closed Centreon Broker 2.11.0 log file opened [1453110258] [0x901a1d8] config: module applier: loading directory '/usr/share/centreon/lib/centreon-broker' [1453110258] [0x901a1d8] config: stats: invalid stats configuration, stats engine is NOT loaded [1453110258] [0x901a1d8] config: correlation: invalid correlation configuration, correlation engine is NOT loaded [1453110258] [0x901a1d8] config: applier: 16 modules loaded:(
Tiskni
Sdílej: