Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
[ssl:error] [pid 23771:tid 140277507413760] AH02032: Hostname domena.cz provided via SNI and hostname www.domena.cz provided via HTTP are differentKonfigurace VirtualHostu na proxy:
Header always set Strict-Transport-Security "max-age=31536000" ServerName www.domena.cz ServerAlias domena.cz SSLProxyEngine On SSLCertificateFile /etc/httpd/ssl/www.domena.cz/ssl.crt SSLCertificateKeyFile /etc/httpd/ssl/www.domena.cz/ssl.key SSLCertificateChainFile /etc/httpd/ssl/www.domena.cz/intermediate.pem SSLProxyCACertificateFile /etc/ssl/certs/ca-bundle.crt SSLProxyCheckPeerName on SSLProxyCheckPeerExpire on ProxyRequests Off <Proxy *> Require all granted </Proxy> ProxyPass / https://webserver.domena.cz/ ProxyPreserveHost onKonfigurace VirtualHostu na webserveru:
ServerName www.domena.cz ServerAlias domena.cz .....Aktuálně používám jako workaround přesměrování přímo na reverzní proxy. To funguje. Tzn. přímo reverzní proxy přesměruje domena.cz na www.domena.cz. Chtěl bych ale, aby to fungovalo i bez tohoto workaroundu. V čem může být problém? Podle sledování požadavků by to mělo fungovat:
ProxyPass / https://webserver.domena.cz/ ProxyPreserveHost onŘíkáte proxy serveru, aby se připojil na doménu webserver.domena.cz, takže tuhle doménu proxy pošle přes SNI. Pak tam ale máte zapnuté, že hlavičku Host má předat tu, kterou poslal klient. Je to asi nedokonalost proxy serveru, protože ten by mohl Host hlavičku použít i pro SNI, jenže to by před navázáním spojení k backendu musel čekat, než mu jí klient pošle. Každopádně tahle kombinace je divná, ale když už se chcete k backendu připojovat přes SSL a mít tam jiné jméno, dávalo by největší smysl DNS název použít pouze pro výběr serveru, SNI vůbec neposílat ani ho na backendu nečíst a na backendu vybírat virtualhosta jenom pomocí hlavičky Host. Ale nevím, zda jde takhle Apache nakonfigurovat.
Tiskni
Sdílej: