abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:22 | IT novinky

    Byly vyhlášeni vítězové a zveřejněny vítězné zdrojové kódy (YouTube, GitHub) již 28. ročníku soutěže International Obfuscated C Code Contest (IOCCC), tj. soutěže o nejnepřehlednější (nejobfuskovanější) zdrojový kód v jazyce C.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 8
    včera 14:22 | Komunita

    Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červenec (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 01:11 | Pozvánky

    Konečně se ochladilo, možná i díky tomu přestaly na chvíli padat rakety jako přezrálé hrušky, díky čemuž se na Virtuální Bastlírně dostane i na jiná, přízemnější témata. Pokud si chcete jako každý měsíc popovídat s dalšími bastlíři, techniky, vědci a profesory u virtuálního pokecu u piva, Virtuální Bastlírna je tu pro Vás.

    Ještě před ochlazením se drát na vedení V411 roztáhl o 17 metrů (přesné číslo není známé, ale drát nepřežil) a způsobil tak… více »
    bkralik | Komentářů: 2
    2.8. 23:44 | Komunita

    Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.8. 15:44 | Nová verze

    PixiEditor byl vydán ve verzi 2.0. Jedná se o multiplatformní univerzální all-in-one 2D grafický editor. Zvládne rastrovou i vektorovou grafiku, pixel art, k tomu animace a efekty pomocí uzlového grafu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí GNU LGPL 3.0.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    1.8. 13:22 | Nová verze

    Byly představeny novinky v Raspberry Pi Connect for Organisations. Vylepšen byl protokol auditu pro lepší zabezpečení. Raspberry Pi Connect je oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče. Verze pro organizace je placená. Cena je 0,50 dolaru za zařízení za měsíc.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    1.8. 01:33 | Zajímavý software

    CISA (Cybersecurity and Infrastructure Security Agency) oznámila veřejnou dostupnost škálovatelné a distribuované platformy Thorium pro automatizovanou analýzu malwaru. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.7. 17:22 | Nová verze Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    31.7. 16:11 | Zajímavý software

    Společnost Proton AG stojící za Proton Mailem a dalšími službami přidala do svého portfolia Proton Authenticator. S otevřeným zdrojovým kódem a k dispozici na všech zařízeních. Snadno a bezpečně synchronizujte a zálohujte své 2FA kódy. K používání nepotřebujete Proton Account.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    30.7. 16:22 | Zajímavý článek

    Argentinec, který byl náhodně zachycen Google Street View kamerou, jak se zcela nahý prochází po svém dvorku, vysoudil od internetového giganta odškodné. Soud uznal, že jeho soukromí bylo opravdu porušeno – Google mu má vyplatit v přepočtu asi 12 500 dolarů.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 17
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (29%)
     (29%)
     (5%)
     (7%)
     (4%)
     (1%)
     (2%)
     (24%)
    Celkem 210 hlasů
     Komentářů: 23, poslední dnes 13:01
    Rozcestník

    Dotaz: FreeCad Debian

    21.8.2016 23:46 manasekp | skóre: 29 | blog: manasekp | Brno
    FreeCad Debian
    Přečteno: 1218×
    zdar,

    chtel bych nainstalovat freecad nebo neco podobneho, potrebuju v tom nakreslit par pudorysu a rezu, nic sloziteho.

    apt-get install freecad konci chybou E: Package 'freecad:i386' has no installation candidate

    Mam i .deb balicek stazeny uz nevim odkud, tomu zase chybi hromada zavislosti. Zkousel jsem to instalovat na windows a skoncilo to take s nejakou chybou.

    V podstate me jde o to jestli je ten software vubec zivotaschopny a nekomu skutecne funguje, abych s tim zbytecne neztracel cas, pokud je ok tak bych nejspis zkusil doinstalovat ty zavislosti a zprovoznit to.

    Debian Wheezy 64bit.

    Diky.
    BIOKOMP | Cas od casu se pokousim nekoho srazit k zemi abych se tam nevalel sam.

    Odpovědi

    k3dAR avatar 22.8.2016 01:13 k3dAR | skóre: 63
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeCad Debian
    balicek "stazeny uz nevim odkud" je ve spojeni s "nevim co delam" idelani cesta jak si rozhodit system ;)
    Jessie ma freecad v main repozitari, ale u Wheezy je dosupnej jen v backports, ten musis nejdriv povolit...
    porad nemam telo, ale uz mam hlavu... nobody
    24.8.2016 10:50 Stefan
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeCad Debian
    Ahoj, použij librecad: https://packages.debian.org/wheezy/librecad

    25.8.2016 01:05 VK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeCad Debian
    Aktuální verze FreeCadu je 0.16, a není to bezdůvodně. I když některé části jsou již docela pěkně funkční (parametrické skicování, modelování), tak jiné jsou teprve v zárodku (sestavy, tvorba výkresu) - i když už jsem viděl videa, kde to docela fungovalo (ale zřejmě to má ještě spoustu chyb). Takže prozatím bych FreeCad nepoužíval na nic jiného, než modelování jednotlivých částí. Pokud je potřeba vytvořit jednoduchý (!) výkres, použil bych LibreCad.
    26.8.2016 17:24 Luboš
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeCad Debian
    Nebo se mrkněte na DraftSight. Já jsem s ním víc než spokojený. Zdravím. Luboš
    27.8.2016 10:51 VK
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeCad Debian
    S DraftSight jsem měl dříve nějaké problémy se zobrazováním (v Linuxu), ale koukám, že už jsou pryč. Takže pro toho, kdo netrvá na opensource, a potřebuje pracovat s .dwg, asi nejlepší volba (zdarma). Minimálně je výborný na kontrolu a opravu .dwg souborů.
    Bedňa avatar 28.8.2016 13:47 Bedňa | skóre: 34 | blog: Žumpa | Horňany
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeCad Debian
    Jasne funguje, hoci nemám tak starý Debian ako ty.

    Budeš si musieť pridať wheezy-backports, do /etc/apt/sources.list:
    deb http://ftp.debian.org/debian wheezy-backports main
    Potom update zdrojov:
    apt-get update
    A explicitne prikážeš aby sa program nainštaloval z wheezy-backports:
    apt-get -t wheezy-backports install freecad
    GL
    KERNEL ULTRAS video channel >>>
    29.8.2016 09:05 manasekp | skóre: 29 | blog: manasekp | Brno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeCad Debian
    Diky vsem za reakce, vyzkousel jsem freecad i librecad, zatim se nemuzu rozhodnout ktery pouzit (jeden horsi jak druhy, jsem zvykly na acad:-)).
    BIOKOMP | Cas od casu se pokousim nekoho srazit k zemi abych se tam nevalel sam.
    29.8.2016 16:12 nic
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeCad Debian
    DraftSight.
    Pavel Čejka avatar 31.8.2016 00:25 Pavel Čejka | skóre: 28 | blog: tosinezaslouzijmeno
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeCad Debian
    LibreCAD je jednoduché 2D kreslítko odvozené z GPL verze staršího QCADu 2.x (přičemž existuje i jeho novější verze přímo od Ribbonsoftu - viz http://www.ribbonsoft.com/en/ - je free/trial a komerční s nástroji navíc)

    Nicméně - podle mého názoru a spousty let zkušeností s QCADem, tak QCAD je moc fajn na kreslení jednoduchých výkresů, ale proti velkému CADu je CADem asi tak jako PaintBrush grafickým editorem proti Gimpu, nebo Photoshopu

    LibreCAD proti QCADu trpí nectnostmi, v poslední verzi je už mnoho opraveno a svým chováním se začíná blížit QCAD 2.x z dob, kdy byl dle mého názoru použitelný nejlíp, ale v některých distribucích je pořád zoufale stará verze.
    31.8.2016 15:49 cad
    Rozbalit Rozbalit vše Re: FreeCad Debian
    Nehledej polofunkcni bastly ve kterých nejde rozumne kreslit a vyber si z Intellicad-based aplikaci (progecad, bricscad, zwcad...) nebo DraftSight. Jsou to 2D rysovaci prkna jako Acad a v necem i lepsi.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.