Ubuntu nově pro testování nových verzí vydává měsíční snapshoty. Dnes vyšel 4. snapshot Ubuntu 25.10 (Questing Quokka).
Řada vestavěných počítačových desek a vývojových platforem NVIDIA Jetson se rozrostla o NVIDIA Jetson Thor. Ve srovnání se svým předchůdcem NVIDIA Jetson Orin nabízí 7,5krát vyšší výpočetní výkon umělé inteligence a 3,5krát vyšší energetickou účinnost. Softwarový stack NVIDIA JetPack 7 je založen na Ubuntu 24.04 LTS.
Národní úřad pro kybernetickou a informační bezpečnost (NÚKIB) spolu s NSA a dalšími americkými úřady upozorňuje (en) na čínského aktéra Salt Typhoon, který kompromituje sítě po celém světě.
Společnost Framework Computer představila (YouTube) nový výkonnější Framework Laptop 16. Rozhodnou se lze například pro procesor Ryzen AI 9 HX 370 a grafickou kartu NVIDIA GeForce RTX 5070.
Google oznamuje, že na „certifikovaných“ zařízeních s Androidem omezí instalaci aplikací (včetně „sideloadingu“) tak, že bude vyžadovat, aby aplikace byly podepsány centrálně registrovanými vývojáři s ověřenou identitou. Tato politika bude implementována během roku 2026 ve vybraných zemích (jihovýchodní Asie, Brazílie) a od roku 2027 celosvětově.
Byla vydána nová verze 21.1.0, tj. první stabilní verze z nové řady 21.1.x, překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools a Libc++.
Alyssa Anne Rosenzweig v příspěvku na svém blogu oznámila, že opustila Asahi Linux a nastoupila do Intelu. Místo Apple M1 a M2 se bude věnovat architektuře Intel Xe-HPG.
EU chce (pořád) skenovat soukromé zprávy a fotografie. Návrh "Chat Control" by nařídil skenování všech soukromých digitálních komunikací, včetně šifrovaných zpráv a fotografií.
Byly publikovány fotografie a všechny videozáznamy z Python konference PyCon US 2025 proběhlé v květnu.
Společnost xAI a sociální síť X amerického miliardáře Elona Muska zažalovaly firmy Apple a OpenAI. Viní je z nezákonné konspirace s cílem potlačit konkurenci v oblasti umělé inteligence (AI).
Ahojte,
riesim si stary serverik a potreboval som upgrade z Horde 3 (CentOS 5) do horde 5 (Centos 7).
Postupoval som podla tohto navodu.
Nebol problem ani s migraciou DB ani so spravnym setupom, avsak vsimol som si problem, ze v kronolith a v turba sa mi zaznamy zobrazuju, avsak maju chybne zobrazene znaky s diakritikou. Stary aj novy horde maju zaznamy v mariadb.
Jedna sa o Centos 7 s instalaciou horde 5 z repozitarov. Maily zobrazuje korektne, iba v spomenutych dvoch doplnkoch su chybne zobrazene znaky s diakritikou. V admin rozhrani som nenasiel ziadne nastavenie tykajuce sa mojho problemu.
V phpmyadmin som si vsimol, ze ako v starej DB tak aj v novej (po spusteni prikazu horde-db-migrate), ze su tam tie znaky naozaj tak ulozene a ze to nieje dosledok horde-db-migrate, ale horde3 ich zobrazuje ok.
V prilohe je vystrihnuty sample z phpmyadmin.
Vie ma niekto nakopnut spravnym smerom?
Dakujem
Řešení dotazu:
Ahoj,
toto som si preveril. Pri porovnani stara DB vs importovana DB na ktorej som spustil horde-db-migrate su uplne identicke. Len tam pribudli nejake tabulky. V oboch DB sa namiesto diakritiky zobrazuju neziaduce znaky, ale Horde 3 ich interpretuje spravne, horde 5 nie.
Tiskni
Sdílej: