abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 15:33 | Nová verze

    Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.8.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 14:22 | IT novinky

    Herní studio Hangar 13 vydalo novou Mafii. Mafia: Domovina je zasazena do krutého sicilského podsvětí na začátku 20. století. Na ProtonDB je zatím bez záznamu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 13:22 | IT novinky

    Operátor O2 má opět problémy. Jako omluvu za pondělní zhoršenou dostupnost služeb dal všem zákazníkům poukaz v hodnotě 300 Kč na nákup telefonu nebo příslušenství.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    dnes 05:55 | IT novinky

    Společnost OpenAI představila GPT-5 (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 05:00 | Nová verze

    Byla vydána (𝕏) červencová aktualizace aneb nová verze 1.103 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.103 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:33 | IT novinky

    Americký prezident Donald Trump vyzval nového generálního ředitele firmy na výrobu čipů Intel, aby odstoupil. Prezident to zdůvodnil vazbami nového šéfa Lip-Bu Tana na čínské firmy.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 7
    včera 16:55 | Nová verze

    Bylo vydáno Ubuntu 24.04.3 LTS, tj. třetí opravné vydání Ubuntu 24.04 LTS s kódovým názvem Noble Numbat. Přehled novinek a oprav na Discourse.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:44 | Nová verze

    Byla vydána verze 1.89.0 programovacího jazyka Rust (Wikipedie). Podrobnosti v poznámkách k vydání. Vyzkoušet Rust lze například na stránce Rust by Example.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 12:22 | IT novinky

    Americká technologická společnost Apple uskuteční v USA další investice ve výši sta miliard dolarů (2,1 bilionu korun). Oznámil to ve středu šéf firmy Tim Cook při setkání v Bílém domě s americkým prezidentem Donaldem Trumpem. Trump zároveň oznámil záměr zavést stoprocentní clo na polovodiče z dovozu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 04:55 | Nová verze

    Zálohovací server Proxmox Backup Server byl vydán v nové stabilní verzi 4.0. Založen je na Debianu 13 Trixie.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Kolik tabů máte standardně otevřeno ve web prohlížeči?
     (44%)
     (21%)
     (4%)
     (6%)
     (3%)
     (1%)
     (1%)
     (19%)
    Celkem 298 hlasů
     Komentářů: 23, poslední 4.8. 13:01
    Rozcestník

    Dotaz: Ktorý BSD systém na desktop?

    juraj-bit avatar 5.2.2017 17:38 juraj-bit | skóre: 14 | blog: X BLOG X | Bratislava
    Ktorý BSD systém na desktop?
    Přečteno: 1608×
    Začínam sa poohliadať po rôznych linuxových alternatívach a do oka mi ako prvé padli OS z rodiny BSD. Kedysi dávno som tak trochu laboroval s FreeBSD ale akosi sa mi nepodarilo vtedy spojazdniť moju grafickú kartu, tak som to nechal. Bol by som vďačný za nejaké odporúčanie alebo porovnanie aktuálnych BSD systémov. Ktorý z nich je vhodný na desktop? V ktorom z nich by som mohol spojazdniť také aplikácie ako napr. Calibre, Sigil, LaTeX, LibreOffice a pod. prípadne ich alternatívy? Ovlasdače na NVidiu už nerobia problém? Chcel by som sa vyvarovať takých vecí ako ohýbanie tradičného Unixu v mene user friendly prístupu. Do ktorého z nich by sa oplatilo investovať čas? Za akúkoľvek reakciu vopred ďakujem.

    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    5.2.2017 18:47 Honza | skóre: 19
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ktorý BSD systém na desktop?
    Ja na laptopech pouzivam k plne spokojenosti OpenBSD. To ovsem nepodporuje proprietarni ovladace NVidia. Takze bude pro vas asi vhodnejsi FreeBSD nebo pripadne TrueOS, kde by s NVidia ovladaci nemel byt zadny problem.
    5.2.2017 20:42 Love_Dali | skóre: 24
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ktorý BSD systém na desktop?
    osobně bych šel do FreeBSD - ostatně do jako všude, pokud bych měl jít do BSD systému
    Vykook avatar 6.2.2017 01:48 Vykook | skóre: 23 | blog: Tomas
    Rozbalit Rozbalit vše Re: Ktorý BSD systém na desktop?
    Souhlas, navíc je ze všech BSD nejpoužívanější => nejvíc už vyřešenejch problémů různě po internetu.
    Nejde nám o dobro druhých. Nejde nám o bohatství. Jde o čisté opojení mocí.

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.