Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Zdravím, trochu předělávám HTPC na Lubuntu 16.04 + KODI + TVHeadEnd a marně hledám řešení na následující problém.
Rád bych, aby KODI v idle stavu (je k tomu nějaký add-on, který sleduje stav TVHeadEndu) uspal počítač. Bohužel mu nejde nadefinovat, jakým příkazem jej má uspat, asi používá dbus + polkit + kdovíco v rámci standardního Ubuntu.
V každém případě to vypadá, že suspend to RAM z KODI vede ke spuštění "systemctl suspend", který skončí zatuhnutím počítače (blikající kurzor konzole na černé obrazovce).
Dobrá zpráva je, že staré dobré "pm-suspend" stále funguje, takže by mohlo stačit vzít mé /etc/pm/sleep.d/ skripty a navěsit na systemd. Po pročtení https://wiki.archlinux.org/index.php/Power_management#Sleep_hooks jsem pár z možností vyzkoušel, jenže ouha:
service se při systemctl suspend spustí, systemd však na nic nečeká a pokračuje v uspávání bez ohledu na _výsledek_ mého skriptu.
[Unit] Description=Local system suspend actions Before=sleep.target [Service] Type=simple ExecStart=/etc/pm/sleep.d/01_kodi suspend [Install] WantedBy=sleep.target
Jak to tak chápu, tak volba "Before=" se postará pouze o _spuštění_ mého skriptu. Pokud včas selže (exit 1 hned na začátku skriptu), tak se to objeví v logu, ale suspend běží dál.
V praxi však ani nestačí případně selhat (ukončuje nějaké služby a odstraňuje USB moduly), počítač se dříve dostane v procesu uspávání do bodu zamrznutí... Čili "hook" poměrně k ničemu.
Poradíte někdo, jak donutit systemd, aby nejprve spustil můj skript a poté případně pokračoval v uspávání počítače?
Řešení dotazu:
Tak jen pro úplnost doplním:
Tiskni
Sdílej: