Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
testdisk /dev/sdX
,(pod X dosad odpovidajici disk), a pak v polozce s nazvem "Advanced" ti to da na vyber moznost "Undelete", ktera umi zobrazit jiz smazane soubory a slozky a obnovit je. Predpokladam ze kdyz si obnovoval pomoci photorec, tak ze si obnovoval na jiny disk nez ten, ze ktereho si soubory smazal. V opacnem pripade muze byt jiz docela problem s obnovou, pokud si si prepsal dane oblasti.
extundelete
.
V případě photorecu
podezírám každého, že má vytvořenou soustavu scriptů, kterou výsledky zpracovává. Určitě se spoustu skriptů válí na netu včetně wiki testdisku, např. After Using PhotoRec, what steps to follow to organize/browse files after PhotoRec has finished na askubuntu.com nebo File Recovery na wiki archlinuxu.
Já osobně používám přibližně následující postup (pomocí skriptů)
fidentity,
file
, mimetype
. Soubory obnovené photorecem stačí roztřídit jen podle přípony; ta by již měla odpovídat výsledku fidentity
a soubory mají unikátní jména (číslo logického sektoru případně následované orig. názvem souboru). Takže nic složitého. Všechny soubory by tedy měly skončit rozdělené do adresářů PDF, ODT, JPG, atd.
exiv2
) /roku/měsíce (automaticky pomocí jhead
pro jpeg nebo podle informací z exiv2
pro raw). Případně je opravím pomocí convert
z imagemagicku.geeqie
).
extract
.mplayer -idx
a pokud poběží víc jak několik vteřin, nechat uživatele rozhodnout.
Tiskni
Sdílej: