Anthropic patrně omylem zveřejnil celý zdrojový kód svého CLI nástroje Claude Code prostřednictvím přiloženého sourcemap souboru v npm balíčku. Únik odhalil doposud nijak nezveřejněné funkce jako je například režim v utajení, autonomní agent 'KAIROS', orchestrace multi‑agentů, režim snění nebo dokonce virtuální mazlíček Buddy. Zajímavostí je detekce naštvání uživatele pomocí obyčejného regexpu. Anthropic rychle odstranil sourcemap a vydal opravu, nicméně kopie kódu se již stihly na GitHubu rozšířit mezi prostým lidem.
Copilot automaticky vkládal do pull requestů 'propagační tipy', reklamní text se na GitHubu objevil ve více než jedenácti tisících pull requestech. Po vlně kritiky byla tato funkce zablokována a produktový manažer Tim Rogers připustil, že umožnit Copilotovi upravovat cizí pull requesty bez vědomí autorů byla chyba.
Je 31. března a tedy Světový den zálohování (World Backup Day). Co by se stalo, kdyby Vám právě teď odešel počítač, tablet nebo telefon, který používáte?
Digitální a informační agentura (DIA) přistupuje ke změně formátu důvěryhodného seznamu České republiky z verze TLv5 na verzi TLv6, která nastane 29. dubna 2026 v 00:00 (CET). Ke změně formátu důvěryhodných seznamů členských států (tzv. Trusted Lists) dochází na základě změn příslušné unijní legislativy. Důvěryhodné seznamy se používají v rámci informačních systémů a aplikací zejména pro účely ověřování platnosti elektronických
… více »Rspamd (Wikipedie), tj. open source systému pro filtrování nevyžádané pošty, byl vydán v nové major verzi 4.0.0. Přehled novinek v Changelogu.
SolveSpace (Wikipedie), tj. multiplatformní open source parametrický 2D/3D CAD, byl vydán v nové verzi 3.2. Přehled novinek v Changelogu na GitHubu. Vyzkoušet lze novou oficiální webovou verzi.
Organizátoři Dne IPv6, tradiční akce věnované tématům spojeným s tímto protokolem, vyhlásili Call for Abstracts. Na webu konference mohou zájemci přihlašovat příspěvky o délce 20 nebo 40 minut či 10minutové lighting talky a to až do 30. dubna. Tvůrci programu uvítají návrhy přednášek z akademického i komerčního sektoru, které mohou být technického i netechnického zaměření. Den IPv6 se letos uskuteční 4. června a místem konání bude i
… více »Euro-Office (Wikipedie) je evropský fork open source kancelářského balíku OnlyOffice. Za forkem stojí koalice firem IONOS, Nextcloud, Eurostack, XWiki, OpenProject, Soverin, Abilian a BTactic. Cílem je zajistit digitální suverenitu Evropy a snížit závislost na neevropských platformách. Projekt vznikl mimo jiné v reakci na nedávné uzavření cloudové služby OnlyOffice. OnlyOffice obviňuje Euro-Office z porušení licenčních podmínek. Na možné problémy upozorňuje i Collabora Online. Jednostranná změna licence není v pořádku.
Byly zpracovány a na YouTube zveřejněny videozáznamy jednotlivých přednášek z letošního Installfestu.
Během akce Arduino Days 2026 byl publikován Arduino Open Source Report 2025 (pdf) a oznámeno 7 nových produktů kompatibilních s deskou UNO Q (Arduino USB-C Power Supply, USB-C Cable, USB-C Hub, UNO Media Carrier, UNO Breakout Carrier, Bug Hopper, Modulino LED Matrix).
$ sensors
k10temp-pci-00c3
Adapter: PCI adapter
temp1: +31.5°C (high = +70.0°C)
f71889ed-isa-0500
Adapter: ISA adapter
+3.3V: +3.34 V
in1: +1.02 V (max = +2.04 V)
in2: +1.61 V
in3: +0.94 V
in4: +1.10 V
in5: +1.28 V
in6: +1.27 V
3VSB: +3.20 V
Vbat: +3.18 V
fan1: 3649 RPM
fan2: 0 RPM ALARM
fan3: 0 RPM ALARM
temp1: +46.0°C (high = +255.0°C, hyst = +251.0°C) ALARM (CRIT)
(crit = +255.0°C, hyst = +251.0°C) sensor = transistor
temp2: FAULT (high = +255.0°C, hyst = +251.0°C)
(crit = +255.0°C, hyst = +251.0°C) sensor = transistor
temp3: +42.0°C (high = +255.0°C, hyst = +253.0°C) ALARM (CRIT)
(crit = +255.0°C, hyst = +253.0°C) sensor = transistor
a teploty disků podle hddtemp jsou vyšší(?), ale pořád v normálu:
|/dev/sda|WDC WD30EFRX-68EUZN0|36|C||/dev/sdb|WDC WD20EARS-00J2GB0|38|C||/dev/sdc|SAMSUNG HD500LJ|32|C|
Linux/Arch, x86_64, kernel 4.11.6-3-ARCH, MB: MSI 890GXM-G65 (MS-7642) CPUs (2) AuthenticAMD - AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor (800.000 MHz) (21.65%) AuthenticAMD - AMD Phenom(tm) II X2 555 Processor (800.000 MHz) (3.92%) Overall CPU Usage 12.5% Load 1.14 1.08 0.92 Processes running: 3; zombie: 0; sleeping: 158; stopped: 0; total: 162 Threads 190 Active Users 1Co bych ještě měl zkontrolovat?
Řešení dotazu:
temp1: +45.0°C (low = -15.0°C, high = -24.0°C) sensor = thermistor temp2: +38.0°C (low = -37.0°C, high = -5.0°C) sensor = thermistor>Prvni je CPU, druhy NB. Jako prvni bych asi zkusil vyprovokovat to zatuhnuti zatizenim pocitace, hodi se nekolikrat pustit
burnK7 (na kazdym jadru jednou, u tebe 2x) a pockat vic jak hodinu, kdyz nezatuhne - chlazenim CPU to asi nebude
na NB se hodi dvakrat pustit burnMMX P
oboje z baliku cpuburn
jestli ani na jednom po vic jak hodine nezatuhne, tak to asi chlazenim nebude (ale typuju ze asi jo)
pak bych zkusil asi memtest86+, jestli neni neco s pametima
./TurionPowerControl -htc TurionPowerControl 0.44-rc2 (export) Turion Power States Optimization and Control - by blackshard Hardware Thermal Control Status: --- Node 0: HTC features enabled flag: true. Hardware Thermal Control is enabled. HTC features currently active (means overheating): false HTC features has been active (means overheated in past): false HTC parameters are locked: false HTC Slew control: by Tctl without Slew register HTC Limit temperature (equal or above means overheating): 100 HTC Hysteresis temperature (equal or below means no more overheating) : 95 HTC PState Limit: 2 Done.dulezity je true na prvnim radku a zasadni je false na tretim, jestli je tam true, tak se cpu prehriva a zpomaluje a muze se i vypnout
Tiskni
Sdílej: