Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
/etc/apt/apt.conf: APT::Default-Release "stretch"; /etc/apt/sources.list: deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ stretch main contrib non-free deb-src http://ftp.cz.debian.org/debian/ stretch main contrib non-free deb http://security.debian.org/debian-security stretch/updates main contrib non-free deb-src http://security.debian.org/debian-security stretch/updates main contrib non-free # stretch-updates, previously known as 'volatile' deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ stretch-updates main contrib non-free deb-src http://ftp.cz.debian.org/debian/ stretch-updates main contrib non-free deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ stretch-backports main contrib non-free deb-src http://ftp.cz.debian.org/debian/ stretch-backports main contrib non-free deb http://ftp.cz.debian.org/debian/ sid main contrib non-free deb-src http://ftp.cz.debian.org/debian/ sid main contrib non-free Pred instalaci: netdata: Installed: 1.6.0+dfsg-3~bpo9+1 Candidate: 1.7.0+dfsg-1 Version table: 1.7.0+dfsg-1 500 500 http://ftp.cz.debian.org/debian sid/main amd64 Packages *** 1.6.0+dfsg-3~bpo9+1 100 100 http://ftp.cz.debian.org/debian stretch-backports/main amd64 Packages 100 /var/lib/dpkg/status Po instalaci: netdata: Installed: 1.7.0+dfsg-1 Candidate: 1.7.0+dfsg-1 Version table: *** 1.7.0+dfsg-1 500 500 http://ftp.cz.debian.org/debian sid/main amd64 Packages 100 /var/lib/dpkg/status 1.6.0+dfsg-3~bpo9+1 100 100 http://ftp.cz.debian.org/debian stretch-backports/main amd64 PackagesCo mi z toho vzniklo - defaultne to nabizi instalaci/aktualizaci netdata ze "sid" v aptitude, cili verzi 1.7, misto 1.6.0 ze stretch(-backports) bez ohledu na nastaveny Default-Release. Proc?
Řešení dotazu:
man apt_preferences
priority 100 - to the version that is already installed (if any) and to the versions coming from archives which in their Release files are marked as "NotAutomatic: yes" and "ButAutomaticUpgrades: yes" like the Debian backports archive since squeeze-backports.Řešením je předefinovat si preferences alespoň pro unstable a stretch-backports, tak aby priorita stretch-backports byla vyšší než pro unstable: Například:
Package: * Pin: release a=stretch-backports Pin-Priority: 450 Package: * Pin: release unstable Pin-Priority: 300Pokud mícháš víc archivů je IMHO lepší nepoužívat APT::Default-Release vůbec a nastavit si preferences ručně. Zkontrolovat podle
apt-cache policy
a případně si pro lepší orientaci v aptitude nechat u balíčků zobrazovat archiv (%t) a pin prioritu (%i):
~/.aptitude/config:
aptitude::UI::Package-Display-Format "%c%a%M%S %p %i %t %Z %v %V";
http://aptitude.alioth.debian.org/doc/en/ch02s05s01.html
Tiskni
Sdílej: