Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
OpenSearch (Wikipedie) byl vydán ve verzi 3.0. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Jedná se o fork projektů Elasticsearch a Kibana.
Řešení dotazu:
- FTP prý funguje na portech 20,21. Já předávám jen 21 a funguje.https://cs.wikipedia.org/wiki/File_Transfer_Protocol#Charakteristika, https://en.wikipedia.org/wiki/File_Transfer_Protocol#Communication_and_data_transfer
...asus...OpenWRT
Kolik portů celkem je k dispozici?65536
Jsou nějaké "zakázané", trvale zabrané nebo nedostupné?0 a možná některé další. A porty nad asi 40000 by se „neměly“ pro služby používat (jsem někde slyšel, RFC jsem nestudoval).
Je někde nějaký seznam, co na kterém portu běží?/etc/services
/etc/services
, netušil jsem, jaká fůra jich jede, a co všechno v Raspi mám, třeba: gNutellu, Moiru(prádlo), zebru(zviřátko), Veritas (šicí stroj)... :)
/etc/services
je jen lokální kopie příslušné databáze IANA a oboje vám řekne jen, jaké porty jsou standardně přiřazeny vybraným službám (těm, pro které si je někdo zaregistroval). Co u vás skutečně poslouchá na daném portu, to se tam nedozvíte, k tomu slouží např. "ss -nap
".
ss -nlp
", "-a
" by byly všechny sockety bez ohledu na stav.
Tiskni
Sdílej: