Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Řešení dotazu:
apt install libreoffice-l10n-cs libreoffice-help-csPrv nez zacnes instalovat, tak najprv nainstaluj zoznam balickov:
apt update
# obecne sudo dpkg -i nazev_souboru # instalace vsech balicku s koncovkou deb v aktualnim adresari sudo dpkg -i *.deb # pokud by instalace skoncila chybou, tak opravit zavislosti sudo apt install -ftoto reseni ale znamena ze kazdou dalsi verzi budes muset totozne rucne instalovat znovu...
sudo apt install nazev_balickutoto reseni by resilo "samo" pak budouci aktualizace, ALE v repositari neni verze 7.0, byla by moznost pridat externi repositar, LibreOffice ma oficialni PPA, ale tam zatim verze 7.0 neni...
toto reseni by resilo "samo" pak budouci aktualizace, ALE v repositari neni verze 7.0, byla by moznost pridat externi repositar, LibreOffice ma oficialni PPA, ale tam zatim verze 7.0 neni...
Já jsem dnes zkoušel tohle. Nezadařilo se. I když jsem pak LO (ne 7) zpět nainstaoval, tak zlobyly a musel jsem Clonezillou obnovit OS. Možná to byl ale problém mého OS a někomu jinému by to mohlo fungovat. Raději ale napřed ve virtuálu
To je neuvěřitelné. Proč tohle někdo dělá? Nechápu.
Tímhle mu moc nepomůžeš. Pokud ti tedy o to vůbec jde.
Vlastně to má zodpovězeno v jiném, vlastním vlákně.
Xubuntu je založené na Debianu a obě distra používají .deb balíky, takže postup je pro obě distra totožný.
Asi by bylo dobré rozvést:
1. Odinstaluju LibreOffice komplet ze systému - to znamená všechny balíčky s LibreOffice, včetně libreoffice-menu atd.
# zobrazeni nainstalovanejch balicku s nazvem libreoffice s infem okolo dpkg -l | grep libreoffice # zobrazeni jen nazvu balicku dpkg -l | grep libreoffice | awk '{print $2}' # odinstalovani tech balicku sudo apt purge $(dpkg -l | grep libreoffice | awk '{print $2}')
sudo apt purge *libreoffice*
sudo apt purge ^.*libreoffice.*(tento "slozitejsi" format pobere i apt <2.x)
Díky, ukládám do učebnice.
Nevím, co je na tom složitého. [...] Tak mám nejnovější LibreOffice bez repozitářů třetích stran. Instaluju to tak snad 10 let.nevim ze by nekdo krome tebe psal o slozitosti, krome tazatele kterej tomu proste logicky nerozumi...
sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/libreoffice-7-0 sudo apt update && sudo apt upgrade && sudo apt full-upgradev tomto ^^^ PPA se bude casem objevovat 7.0.1, 7.0.2 atd, tedy zmeny te posledni cislovky... pokud bys chtel repositar kterej ti automaticky pri aktualizacich nabidne prechod z 7.0.x na 7.1.x, tak to je PPA "LibreOffice Fresh", tam zatim 7.0 neni, ale v podstate ten repositar muzes pridat taky, s tim ze ted se ti udela upgrade z tveho 6.x na 7.0 z "PPA 7.0" a az vyjde 7.1 a pridaji to do Fresh, tak se ti z 7.0 na 7.1 povysi samo a PPA 7.0 se prestane vyuzivat tim ze z Fresh (resp. z jakehokoliv dostupneho v systemu) bude dostupna novejsi verze balicku...:
sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa sudo apt update && sudo apt upgrade && sudo apt full-upgrade
sudo apt install libreoffice-l10n-cs libreoffice-help-cs
sudo apt purge $(dpkg -l | grep libreoffice | awk '{print $2}') sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/libreoffice-7-0 apt update && apt upgrade && apt full-upgrade sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa apt update && apt upgrade && apt full-upgrade apt install libreoffice-l10n-cs
Zkusil jsem ve VM a pohoda :)
sudo apt purge ^.*libreoffice.* sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/libreoffice-7-0 sudo add-apt-repository ppa:libreoffice/ppa sudo apt install libreofficeprotoze pokud libreoffice nejdriv odinstalujes, neni uz proc je aktualizovat, pak po add-apt-repository neni potreba zvlast apt udpate, resp. mi doslo ze neni potreba vubec, protoze od nekdy/nevim_kdy se vlastne 'apt update' pousti automaticky po pouziti add-apt-repository , a nakonec staci instalovat balicek libreoffice a tim ze je vychozi stav instalovat Doporucovane balicky automaticky, se samo nainstaluje i libreoffice-l10n-cs a libreoffice-help-cs tim ze zjisti ze mas v systemu aktivni jazyk cestina
sudo apt install libreoffice libreoffice-l10n-cs libreoffice-help-csresp. v podstate to ze si instaloval jen libreoffice-l10n-cs staci, protoze si to libreoffice prida samo, ale radeji pisu vsechny 3 pro prehlednost :)
Já jsem si češtinu i českou nápovědu doinstalovával zvlášť a v pohodě to prošlo a funguje.
Jinak Mint má parádní vychytávku. Když nemáš např. v LO češtinu, tak to systém zjistí a v systray se ti objeví ikona s upozorněním, že je dostupná a jestli jí chceš nainstalovat? Klikneš, že ano a je to. Tohle se mi moc líbí.
Ještě o jednu radu bych Vás poprosil. Po nainstalování XUBUNTU start byl velice rychlý , nyní je to o hodně pomalejší. Lze to nějak vyčistit?
Položte nový dotaz.
Tiskni
Sdílej: