abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 01:22 | IT novinky

    Samsung na akci Galaxy Unpacked February 2026 (YouTube) představil své nové telefony Galaxy S26, S26+ a S26 Ultra a sluchátka Galaxy Buds4 a Buds4 Pro. Telefon Galaxy S26 Ultra má nový typ displeje (Privacy Display) chránící obsah na obrazovce před zvědavými pohledy (YouTube).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 00:22 | Nová verze

    Byla vydána grafická knihovna Mesa 26.0.1 s podporou API OpenGL 4.6 a Vulkan 1.4. Je to první stabilní verze po 26.0.0, kde se novinky týkají mj. výkonu ray tracingu na GPU AMD a HoneyKrisp, implementace API Vulkan pro macOS.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    včera 20:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 4.6 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 18:00 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 3.23.0 FreeRDP, tj. svobodné implementace protokolu RDP (Remote Desktop Protocol). Opravuje 11 bezpečnostních chyb.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 17:44 | Zajímavý článek

    Španělský softwarový inženýr oznámil, že se mu podařilo na dálku ovládat sedm tisíc robotických vysavačů po celém světě. Upozornil tak na slabé kybernetické zabezpečení těchto technologií a jejich možné a snadné zneužití. Nesnažil se hacknout všechny robotické vysavače po světě, ale pouze propojil svůj nový DJI Romo vysavač se zařízením Playstation. Aplikace podle něj ihned začala komunikovat se všemi sedmi tisíci spotřebiči a on je

    … více »
    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 03:33 | Humor

    Momo je fenka cavapoo, která svými náhodnými stisky kláves bezdrátové klávesnice vytváří jednoduché počítačové hry. Technicky to funguje tak, že Raspberry Pi s připojenou bluetooth klávesnicí posílá text do Claude Code, který pak v Godotu píše hry a sám je i testuje pomocí screenshotů a jednoduchých simulovaných vstupů. Za stisky kláves je Momo automaticky odměňována pamlsky. Klíčový je pro projekt prompt, který instruuje AI, aby i

    … více »
    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 24
    včera 02:22 | Nová verze

    GNU awk (gawk), implementace specializovaného programovacího jazyka pro zpracování textu, byl vydán ve verzi 5.4.0. Jedná se o větší vydání po více než dvou letech. Mezi četnými změnami figuruje např. MinRX nově jako výchozí implementace pro regulární výrazy.

    |🇵🇸 | Komentářů: 0
    24.2. 16:22 | IT novinky

    Internetový prohlížeč Ladybird ohlásil tranzici z programovacího jazyka C++ do Rustu. Přechod bude probíhat postupně a nové komponenty budou dočasně koexistovat se stávajícím C++ kódem. Pro urychlení práce bude použita umělá inteligence, při portování první komponenty prohlížeče, JavaScriptového enginu LibJS, bylo během dvou týdnů pomocí nástrojů Claude Code a Codex vygenerováno kolem 25 000 řádků kódu. Nejedná se o čistě autonomní vývoj pomocí agentů.

    NUKE GAZA! 🎆 | Komentářů: 6
    24.2. 15:55 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 148.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově lze snadno povolit nebo zakázat jednotlivé AI funkce. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 148 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 2
    24.2. 12:44 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 22.1.0, tj. první stabilní verze z nové řady 22.1.x, překladačové infrastruktury LLVM (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání: LLVM, Clang, LLD, Extra Clang Tools a Libc++.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Které desktopové prostředí na Linuxu používáte?
     (18%)
     (6%)
     (0%)
     (11%)
     (27%)
     (2%)
     (5%)
     (2%)
     (12%)
     (26%)
    Celkem 958 hlasů
     Komentářů: 25, poslední 3.2. 19:50
    Rozcestník

    Dotaz: makro Calc libreoffice Verze: 6.1.5.2 Ubuntu 16.4

    10.3.2019 16:59 vasek3 | skóre: 8
    makro Calc libreoffice Verze: 6.1.5.2 Ubuntu 16.4
    Přečteno: 813×
    Dobrý den . Máte zkušenosti s makry? Udělám obyčejný zápis do dvou buněk , nechám zapsat makro pod jménem. Dám spustit makro a libreoffice se zavře. Když kouknu do úpravy makra, mám za to že tam chybí main. Zde je zapsané makro. sub makro rem ---------------------------------------------------------------------- rem define variables dim document as object dim dispatcher as object rem ---------------------------------------------------------------------- rem get access to the document document = ThisComponent.CurrentController.Frame dispatcher = createUnoService("com.sun.star.frame.DispatchHelper") rem ---------------------------------------------------------------------- dim args1(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue args1(0).Name = "ToPoint" args1(0).Value = "$C$13" dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:GoToCell", "", 0, args1()) rem ---------------------------------------------------------------------- dim args2(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue args2(0).Name = "StringName" args2(0).Value = "30" dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:EnterString", "", 0, args2()) rem ---------------------------------------------------------------------- dim args3(1) as new com.sun.star.beans.PropertyValue args3(0).Name = "By" args3(0).Value = 1 args3(1).Name = "Sel" args3(1).Value = false dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:GoRight", "", 0, args3()) rem ---------------------------------------------------------------------- dim args4(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue args4(0).Name = "StringName" args4(0).Value = "20" dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:EnterString", "", 0, args4()) rem ---------------------------------------------------------------------- dim args5(1) as new com.sun.star.beans.PropertyValue args5(0).Name = "By" args5(0).Value = 1 args5(1).Name = "Sel" args5(1).Value = false dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:GoRight", "", 0, args5()) end sub


    Řešení dotazu:


    Odpovědi

    11.3.2019 08:45 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: makro Calc libreoffice Verze: 6.1.5.2 Ubuntu 16.4
    Muzes dat ten kod do pre/code tagu, aby se to dalo vubec cist?
    11.3.2019 11:09 vasek3 | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: makro Calc libreoffice Verze: 6.1.5.2 Ubuntu 16.4
    Doufám, že se mi to podařilo. Calc se zavře hned, jak dám spustit makro a to jaké koliv. Díky

    sub kolo
    rem ----------------------------------------------------------------------
    rem define variables
    dim document   as object
    dim dispatcher as object
    rem ----------------------------------------------------------------------
    rem get access to the document
    document   = ThisComponent.CurrentController.Frame
    dispatcher = createUnoService("com.sun.star.frame.DispatchHelper")
    
    rem ----------------------------------------------------------------------
    dim args1(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
    args1(0).Name = "StringName"
    args1(0).Value = "100"
    
    dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:EnterString", "", 0, args1())
    
    rem ----------------------------------------------------------------------
    dim args2(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
    args2(0).Name = "ToPoint"
    args2(0).Value = "$E$7"
    
    dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:GoToCell", "", 0, args2())
    
    rem ----------------------------------------------------------------------
    dim args3(0) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
    args3(0).Name = "StringName"
    args3(0).Value = "50"
    
    dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:EnterString", "", 0, args3())
    
    rem ----------------------------------------------------------------------
    dim args4(1) as new com.sun.star.beans.PropertyValue
    args4(0).Name = "By"
    args4(0).Value = 1
    args4(1).Name = "Sel"
    args4(1).Value = false
    
    dispatcher.executeDispatch(document, ".uno:GoRight", "", 0, args4())
    
    
    end sub
    11.3.2019 19:31 ZAH | skóre: 43 | blog: ZAH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: makro Calc libreoffice Verze: 6.1.5.2 Ubuntu 16.4
    Mě to normálně funguje, zapíše na do aktuálně vybrané buňky(asi) 100 a potom do e7 50. Jestli je to správné chování nevím, to si posuď sám.
    11.3.2019 19:37 vasek3 | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: makro Calc libreoffice Verze: 6.1.5.2 Ubuntu 16.4
    zapsané to je . dokáži spustit makro jedině : makro - správce maker - vybrat makro a spustit. Dát makro - spustit celý program se zavře. A při opětovném spuštění se zeptá na obnovu. Není někde chyby v nastavení nebo v programu ?
    12.3.2019 11:12 ZAH | skóre: 43 | blog: ZAH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: makro Calc libreoffice Verze: 6.1.5.2 Ubuntu 16.4
    Příloha:
    Melo by nabídnout výběr makra. Viz příloha
    13.3.2019 08:21 vasek3 | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: makro Calc libreoffice Verze: 6.1.5.2 Ubuntu 16.4
    Jakmile klepnu na tlačítko makro- spustit hned se zavře celý calc.
    13.3.2019 15:27 ZAH | skóre: 43 | blog: ZAH
    Rozbalit Rozbalit vše Re: makro Calc libreoffice Verze: 6.1.5.2 Ubuntu 16.4
    To vypadá na problém v instalaci. Těžko ti poradím já to zkoušel na Fedora 29 s LibreOffice
    Verze: 6.1.5.2
    ID sestavení: 6.1.5.2-2.fc29
    Vlákna CPU: 2; OS: Linux 4.20; Vykreslování UI: výchozí; VCL: gtk3; 
    Národní prostředí: cs-CZ (cs_CZ.UTF-8); Calc: group threaded
    
    16.3.2019 14:43 vasek3 | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: makro Calc libreoffice Verze: 6.1.5.2 Ubuntu 16.4
    posílám snímek obrazovky z chyby
    21.3.2019 18:51 vasek3 | skóre: 8
    Rozbalit Rozbalit vše Re: makro Calc libreoffice Verze: 6.1.5.2 Ubuntu 16.4
    Dobrý den, vyřešeno! Byla programová chyba. Provedla se aktualizace. Vše je OK. Díky těm, co to dokázali opravit !!!! Vašek

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.