Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
To jsou všechno služby jako by je dělal nějaký 15 letý student.Což odpovídá, protože stejně vypadá i zadání…
Nějaká nadnárodní služba, která tady bude ještě za dva roky by nebyla?Taková nadnárodní služba taky musí z něčeho žít a musí zajistit, aby se nestala skladištěm porna a warezu. Takže 10 GB zdarma nezabezpečeným FTP asi těžko.
Pamätám si to presne
Fungovalo to pouze proto že přenos zabral port 21 a jiný stroj ve stejném čase už fungovat nemohl.
To handle portů je protože se port 21 musí stále používat pro požadavky na spojení.
Pokud to jelo pouze mezi 2 zařízeními tak to fungovalo ale jistě to nebylo ftp ale prasárna.
Pokud to fungovalo s více stroji najednou tak jistě mluvíte jinak než to fungovalo.
hloupé krabičky ála RpiRPi je regulerni ARM pocitac s regulernim GNU/Linuxem a v nem dostupnou hromadou lepsich protokolu/klientu nez je FTP, chapu ze "senzor IoT" je na tom jinak(pokud tedy sensor nekomunikuje primo jen s RPi), ale nevidim duvod se tvarit ze je RPi "hloupa krabicka"
Tiskni
Sdílej: