abclinuxu.cz AbcLinuxu.cz itbiz.cz ITBiz.cz HDmag.cz HDmag.cz abcprace.cz AbcPráce.cz
AbcLinuxu hledá autory!
Inzerujte na AbcPráce.cz od 950 Kč
Rozšířené hledání
×
    dnes 04:44 | IT novinky

    Společnost Meta na dvoudenní konferenci Meta Connect 2025 představuje své novinky. První den byly představeny nové AI brýle: Ray-Ban Meta (Gen 2), sportovní Oakley Meta Vanguard a především Meta Ray-Ban Display s integrovaným displejem a EMG náramkem pro ovládání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    dnes 01:11 | Nová verze

    Po půl roce vývoje od vydání verze 48 bylo vydáno GNOME 49 s kódovým názvem Brescia (Mastodon). S přehrávačem videí Showtime místo Totemu a prohlížečem dokumentů Papers místo Evince. Podrobný přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání a v novinkách pro vývojáře.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 16:22 | Nová verze

    Open source softwarový stack ROCm (Wikipedie) pro vývoj AI a HPC na GPU od AMD byl vydán ve verzi 7.0.0. Přidána byla podpora AMD Instinct MI355X a MI350X.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 15:22 | Nová verze

    Byla vydána nová verze 258 správce systému a služeb systemd (GitHub).

    Ladislav Hagara | Komentářů: 5
    včera 15:11 | Nová verze

    Byla vydána Java 25 / JDK 25. Nových vlastností (JEP - JDK Enhancement Proposal) je 18. Jedná se o LTS verzi.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    včera 14:44 | Humor

    Věra Pohlová před 26 lety: „Tyhle aféry každého jenom otravují. Já bych všechny ty internety a počítače zakázala“. Jde o odpověď na anketní otázku deníku Metro vydaného 17. září 1999 na téma zneužití údajů o sporožirových účtech klientů České spořitelny.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 4
    včera 11:33 | Zajímavý článek Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.9. 21:44 | Nová verze

    Byl vydán Mozilla Firefox 143.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Nově se Firefox při ukončování anonymního režimu zeptá, zda chcete smazat stažené soubory. Dialog pro povolení přístupu ke kameře zobrazuje náhled. Obzvláště užitečné při přepínání mezi více kamerami. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 143 bude brzy k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.9. 17:22 | Nová verze

    Byla vydána betaverze Fedora Linuxu 43 (ChangeSet), tj. poslední zastávka před vydáním finální verze, která je naplánována na úterý 21. října.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    16.9. 12:22 | Nová verze

    Multiplatformní emulátor terminálu Ghostty byl vydán ve verzi 1.2 (𝕏, Mastodon). Přehled novinek, vylepšení a nových efektů v poznámkách k vydání.

    Ladislav Hagara | Komentářů: 0
    Jaké řešení používáte k vývoji / práci?
     (47%)
     (53%)
     (0%)
     (7%)
     (13%)
     (7%)
     (20%)
     (7%)
     (13%)
    Celkem 15 hlasů
     Komentářů: 1, poslední včera 13:49
    Rozcestník

    Dotaz: renpy herní engine

    4.11.2019 22:21 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    renpy herní engine
    Přečteno: 287×
    herní engine renpy pověsí celé KDE prostředí. Neběží ve výstupu ani blikající kurzor v konsole, ani výpisy jako třeba htop. Vstup funguje a přepnutí do některé console je funkční. Ještě neobvaklejší je, že krátce po zalogování a nastartování prostředí je výstup tak, jak by měl. Ale pokud se odstartuje později, tak mu něco vadí, ale jednak log neobsahuje nic neobvyklého a v console htop vypadá, že program normálně běží, bere si třeba 1-3% výkonu jednoho jádra. Jde takový engine v pythonu zevně nějak zkusit jednoduše ladit?

    Odpovědi

    5.11.2019 12:08 NN
    Rozbalit Rozbalit vše Re: renpy herní engine
    Co znamena "pověsí celé KDE prostředí"? Ze se sekne cely dekstop a funguje jen prepnuti do konzole?
    5.11.2019 17:24 lertimir | skóre: 64 | blog: Par_slov
    Rozbalit Rozbalit vše Re: renpy herní engine
    Příloha:
    Přesně tak. Je vidět pohybující se myš, nicméně nic jiného se neděje, myší nejde kliknout, nejde přesunout okno. Jedoucí htop v okně Konsole se přestane aktualizovat. Je nemožné dostat fokus na okno. ALT+Tab nic neprovede. Jediné co zafunguje je ALT+CTRL+Fx na přepnutí do console. Přepnutí zpět desktop vykreslí, ale je mrtvý jako předtím, až na přepnutí zpět do console, které je funkční. Po spouštení htop v consoli a killnutí programu s renpy a přepnutí zpět do desktopu, je celý desktop plně funkční. Nicméně jakýkoliv další pokus spustit renpy skončí stejně. Pokud provedu logout/login, kdy xorg se ukončí, najede sddm a následně se znovu spustí xorg, je renpy funkční (zobrazí se správně okno a pokračuje), a zase pokud pustím renpy později po nějaké době, tak zase jeho spuštění desktop pověsí.

    Předpokládám že tam muže být interakce mezi nějakou později spouštěnou knihovnou/binárním driverem nvidia/a nějakým voláním toho enginu. přikládám log, ale fakticky je jen ilustrační, protože není žádná změna v logu když se engine správně spustí a když desktop pověsí
    5.11.2019 18:10 1john2
    Rozbalit Rozbalit vše Re: renpy herní engine
    Jaky ovladac pouzivate kdyz podezrivate nvidii?

    Jaka karta?

    Zkusil jste jiny ovladac?
    5.11.2019 18:14 LarryL | skóre: 27
    Rozbalit Rozbalit vše Re: renpy herní engine
    dmesg, journalctl ani Xorg.0.log neposkytne nějakou nápovědu v čem by mohl být problém?
    5.11.2019 19:28 MadCatX
    Rozbalit Rozbalit vše Re: renpy herní engine
    Jestli tam běží KWin a nVidií blob, začal bych odtud. Jedna z možností je zakázat compositing, další pak zkusit použít jiný WM. Taky byste mohl zkusit spustit KWin ve Wayland režimu, pokud máte dostatečně aktuální verze KF5, Plasmy a Qt (s KF 5.63, Plasmou 5.17 a Qt 5.12 je to na hraně stavu, kdy bych to byl ochotný nasadit v produkci, s čímkoliv starším nemá smysl se zdržovat).

    Založit nové vláknoNahoru

    Tiskni Sdílej: Linkuj Jaggni to Vybrali.sme.sk Google Del.icio.us Facebook

    ISSN 1214-1267   www.czech-server.cz
    © 1999-2015 Nitemedia s. r. o. Všechna práva vyhrazena.