Administrativa amerického prezidenta Donalda Trumpa by měla dostat zhruba deset miliard dolarů (asi 214 miliard Kč) za zprostředkování dohody o převzetí kontroly nad aktivitami sociální sítě TikTok ve Spojených státech.
Projekt Debian aktualizoval obrazy stabilní větve „Trixie“ (13.4). Shrnuje opravy za poslední dva měsíce, 111 aktualizovaných balíčků a 67 bezpečnostních hlášení. Opravy se týkají mj. chyb v glibc nebo webovém serveru Apache.
Agent umělé inteligence Claude Opus ignoroval uživatelovu odpověď 'ne' na dotaz, zda má implementovat změny kódu, a přesto se pokusil změny provést. Agent si odpověď 'ne' vysvětlil následovně: Uživatel na mou otázku 'Mám to implementovat?' odpověděl 'ne' - ale když se podívám na kontext, myslím, že tím 'ne' odpovídá na to, abych žádal o svolení, tedy myslí 'prostě to udělej, přestaň se ptát'.
Po 8. květnu 2026 už na Instagramu nebudou podporované zprávy opatřené koncovým šifrováním. V chatech, kterých se bude změna týkat, se objeví pokyny o tom, jak si média nebo zprávy z nich stáhnout, pokud si je chcete ponechat.
V lednu byla ve veřejné betě obnovena sociální síť Digg (Wikipedie). Dnes bylo oznámeno její ukončení (Hard Reset). Společnost Digg propouští velkou část týmu a přiznává, že se nepodařilo najít správné místo na trhu. Důvody jsou masivní problém s boty a silná konkurence. Společnost Digg nekončí, malý tým pokračuje v práci na zcela novém přístupu. Cílem je vybudovat platformu, kde lze důvěřovat obsahu i lidem za ním. Od dubna se do Diggu na plný úvazek vrací Kevin Rose, zakladatel Diggu z roku 2004.
MALUS je kontroverzní proprietarní nástroj, který svým zákazníkům umožňuje nechat AI, která dle tvrzení provozovatelů nikdy neviděla původní zdrojový kód, analyzovat dokumentaci, API a veřejná rozhraní jakéhokoliv open-source projektu a následně úplně od píky vygenerovat funkčně ekvivalentní software, ovšem pod libovolnou licencí.
Příspěvek na blogu Ubuntu upozorňuje na několik zranitelností v rozšíření Linuxu o mandatorní řízení přístupu AppArmor. Společně jsou označovány jako CrackArmor. Objevila je společnost Qualys (technické detaily). Neprivilegovaný lokální uživatel se může stát rootem. Chyba existuje od roku 2017. Doporučuje se okamžitá aktualizace. Problém se týká Ubuntu, Debianu nebo SUSE. Red Hat nebo Fedora pro mandatorní řízení přístupu používají SELinux.
Byla vydána nová verze 19 integrovaného vývojového prostředí (IDE) Qt Creator. Podrobný přehled novinek v changelogu.
Bitwig Studio (Wikipedie) bylo vydáno ve verzi 6. Jedná se o proprietární multiplatformní (macOS, Windows, Linux) digitální pracovní stanici pro práci s audiem (DAW).
Společnost Igalia představila novou linuxovou distribuci (framework) s názvem Moonforge. Jedná se o distribuci určenou pro vestavěné systémy. Vychází z projektů Yocto a OpenEmbedded.
a je potřeba to tak nastavitJak to myslis?
$optirun příkaz (dřív $bumblebee příkaz)
Linux neumí (neuměl, teď už možná jo) to co Windows ovladače - že se sami rozhodnou, kdy je zátěž na grafiku tak vysoká, že je potřeba přepnout na NVIDII.
Ovladače NVIDIE, který Optimus použije, se nastavujou jinak než při jedný GK. Jak sem zběžně prolítnul návody, tak se to zase změnilo od doby co sem to nastavoval - navíc to má každá distribuce trochu jinak (a Fedoru neznám), takže ti nedokážu poradit líp než: https://www.google.com/search?q=nvidia+optimus+fedora+31
Teď to máš předpokládám tak, že primárním GPU je ten Intel HD 630.Nikoliv, nelze na nej prepnout ani ve Windows (Command Center) v podstate tam funfuje jen na chraneny video obsah. V kazde distribuci byla primarni nvidia bud se hlasila jako ted v nastaveni NV134 nebo jako NV134 llvm nebo nejak tak, pokud slo o free reseni.
) jsem to chvili po zakoupeni prepnul na Balanced (ani to neslisim) hry na tom bezi v pohode.
Fan speed
Ja tam uz jak jsem psal skoro chvili pozakoupeni Performance .. Disabled .. Fan speed .. Balanced
Na škálování displeje nemá ovladač vliv, tohle řeší kompozitor, grafické knihovny a display server.OK
co tenhle návod hele??
) neptalo, ani pri instalaci nvidii v Software. Takze Fedora 31 neumi Secure Boot. Problem je ze kdybych ho zakazal uz by pravdepodobne nenajely Windows.
Nikde jsem z duveryhodnych zdroju nenasel ze by Fedora (moderni desktopy) neumely pracovat s vypnutym Secure Bootem.
Ale diky za odkaz Amigo
# sh ./NVIDIA-Linux-x86_64-430.40.run -s \ --module-signing-secret-key=/path/to/signing.key \ (cestu hledat kde?) --module-signing-public-key=/path/to/signing.x509(to same)
[...]nevim ted nakolik je to podobne, ale pro "motivaci"i kdyz sem pak uvedl relevantnejsi odkazy, vsiml sem si ze jsem odkaz "motivaci" v puvodnim prispevku uvedl spatne
s vypnutym Secure Bootemoprava2:se zaplym
Tiskni
Sdílej: