Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
rozumne formatovani dataTohle mě vytáčí k nepříčetnosti a k vůli tomu jsem opustil Krusader a nasadil Double Commander, kde si lze formát data a času nastavit. U Krusaderu jsem to řešil změnou locale ve spouštěči, ale i tak zobrazoval čas bez úvodní nuly, takže 8:xx, 9:, 10:xx, 11:xx což pochopitelně rušilo sloupce. Absolutně nechápu lidi, kteří v občanském životě s radostí používají pro pojmenování souborů MM/DD/YYY. Je potřeba luštit, zda to náhodnou není české DD/MM/YYYY (tj detekovat číslo označující měsíc větší než 12), ale hlavně se jim to blbě řadí a sami se v tom nemohou vyznat. A nezmění to, ani když jim několik let posílám soubory pojmenované YYYY-MM-DD, což se krásně řadí a je to čitelné.
+1
Přikládám klasický obrázek – to je ta „americká logika“ :-)1
Datum píši buď česky (dnes je 18. 1. 2020, případně 18. ledna 2020) nebo ve strojově čitelné formě, která vychází z ISO 8601 (dnes je 2020-01-18), což používám tam, kde záleží na řazení nebo zarovnání do sloupců (aniž by ten nástroj, který řadí nebo zarovnává, musel rozumět formátu dat).
[1] ale co taky chtít od lidí, kteří větší délky měří pomocí jednotky, která je dvanáctinásobkem jednotky pro měření menších délek, a kteří pro měření největších délek používají jednotku, která je 5280-násobek té předchozí jednotky… mít to v násobcích deseti by byla asi příliš velká nuda
export TIME_STYLE="+%Y-%m-%d %H:%M:%S"otázkou je, kolik programů tu proměnnou respektuje. Pro ls to funguje.
date "$TIME_STYLE"vypíše aktuální čas a člověk nemusí ručně datlovat ten na překlepy náchylný date syntax.
Tiskni
Sdílej: