Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
# delete remote files (if enabled) if [ "x$delete_remote" = "x1" ]; then while read line; do file="$(echo $line | awk -F';' '{ print $2 }')" if [ ! -f "$file" ]; then azcopy remove "$url/$file?$sas" >/dev/null <=== toto ukonci cyklus pri prvej zhode echo "azcopy remove \"$url/$file?$sas\" >/dev/null" <=== ak to nahradim tymto, tak je to ok test $? -ne 0 && error=1 fi done < $remote_files_list fiObsah/format suboru $remote_files_list (prve je nazov, druhe je velkost):
;aaa/a1;0; ;aaa/a2;0; ;aaa/a3;0; ;bbb/b1;0; ;bbb/b2;0; ;bbb/b3;0;Lokalne subory:
aaa/a1 aaa/a2 aaa/a3takze by v azure malo postupne po jednotlivych suboroch vymazat cely adresar bbb. Ked spustim shell v debug mode:
+ [ x1 = x1 ] + read line + echo ;aaa/a1;0; + awk -F; { print $2 } + file=aaa/a1 + [ ! -f aaa/a1 ] + read line + echo ;aaa/a2;0; + awk -F; { print $2 } + file=aaa/a2 + [ ! -f aaa/a2 ] + read line + echo ;aaa/a3;0; + awk -F; { print $2 } + file=aaa/a3 + [ ! -f aaa/a3 ] + read line + echo ;bbb/b1;0; + awk -F; { print $2 } + file=bbb/b1 + [ ! -f bbb/b1 ] + azcopy remove https://azure.storage.url/path/to/bbb/b1 + test 0 -ne 0 + read lineA cyklus sa ukonci (skript potom pokracuje dalej). Netusite, cim by to mohlo byt? Vdaka.
Řešení dotazu:
$(azcopy remove "$url/$file?$sas" >/dev/null) test $? -ne 0 && error=1Tipuju ze to zhavaruje a vezme sebou celou smycku.
exec azcopy remove ...
, /bin/sh -c "/usr/bin/azcopy remove ..."
, eval $(echo "azcopy remove ...")
, nic, stale sa cyklus ukonci po prvom odstraneni suboru, a azcopy skonci bez chyby (je to vidno aj v tom debugu).
Co ma napada je, ze azcopy nejakym sposobom "vymaze" data predane while
cyklu. Je to mozne?
Skusim este stace.
azcopy ... < /dev/null
(azcopy remove "$url/$file?$sas" >/dev/null)
for
miesto while
a uz to funguje.
while read line; do ... done < $remote_files_listsom pouzil
for line in $(cat $remote_files_list); do ... donea toto funguje.
cat /proc/cpuinfo | while read l; do echo $l; cat - > /dev/null; doneTohle je obecně věc co nevím jak by se v Bashi měla řešit -- for cyklus nejde dělat když má člověk v těch věcech mezery (a současně chce původní IFS), u while je příjemné, že čte po řádcích. Ale zase to má tenhle problém.
Tohle je obecně věc co nevím jak by se v Bashi měla řešit
A o minutu později jsi sám řešení navrhl. :-)
Mimochodem, konstrukce
cmd | while read v; do ... ; done
má ještě jeden háček: while cyklus se při ní provádí v subshellu, takže proměnné nastavené v těle cyklu se nedostanou "ven" (nelze takto předávat hodnoty zbytku skriptu). Naštěstí to bash umožňuje obejít pomocí
while read v; do ... ; done < <( cmd )
Tiskni
Sdílej: