Jiří Eischmann v příspěvku na svém blogu představuje typy, jak lépe chránit své soukromí na mobilním telefonu: "Asi dnes neexistuje způsob, jak se sledování vyhnout úplně. Minimálně ne způsob, který by byl kompatibilní s tím, jak lidé technologie běžně používají. Soukromí ovšem není binární věc, ale škála. Absolutního soukromí je dnes na Internetu dost dobře nedosažitelné, ale jen posun na škále blíže k němu se počítá. Čím méně dat se o vás posbírá, tím nepřesnější budou vaše profily a tím méně budou zneužitelné proti vám."
Byla vydána nová stabilní verze 25.05 linuxové distribuce NixOS (Wikipedie). Její kódové označení je Warbler. Podrobný přehled novinek v poznámkách k vydání. O balíčky se v NixOS stará správce balíčků Nix.
Multiplatformní open source spouštěč her Heroic Games Launcher byl vydán v nové stabilní verzi 2.17.0 Franky (Mastodon, 𝕏). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také z Flathubu.
Organizace Apache Software Foundation (ASF) vydala verzi 26 integrovaného vývojového prostředí a vývojové platformy napsané v Javě NetBeans (Wikipedie). Přehled novinek na GitHubu. Instalovat lze také ze Snapcraftu a Flathubu.
Klávesnice IBM Enhanced Keyboard, známá také jako Model M, byla poprvé představena v roce 1985, tzn. před 40 lety, s počítači IBM 7531/7532 Industrial Computer a 3161/3163 ASCII Display Station. Výročí připomíná článek na zevrubném sběratelském webu Admiral Shark's Keyboards. Rozložení kláves IBM Enhanced Keyboard se stalo průmyslovým standardem.
Vyšlo Pharo 13 s vylepšenou podporou HiDPI či objektovým Transcriptem. Pharo je programovací jazyk a vývojové prostředí s řadou pokročilých vlastností.
Java má dnes 30. narozeniny. Veřejnosti byla představena 23. května 1995.
1. července Mozilla vypne službu Fakespot pro detekci podvodných recenzí v internetových obchodech. Mozilla koupila Fakespot v květnu 2023.
8. července Mozilla vypne službu Pocket (Wikipedie) pro ukládání článků z webu na později. Do 8. října si uživatelé mohou vyexportovat data. Mozilla koupila Pocket v únoru 2017. Několik měsíců byl Pocket integrovanou součástí Firefoxu.
Turris OS má aktuálně problém s aktualizací související s ukončením podpory protokolu OCSP u certifikační autority Let's Encrypt.
Řešení dotazu:
jako zkus možná nakopírovat systémovej fonts.conf do flatpak_app/config/fontconfig jak jako pišou tady hele
jejich si rači nejdřiv zazálohuj než jim to přepišeš flatpacku se nedá věřit :O ;D
Fontconfig warning: "/etc/fonts/fonts.conf", line 100: unknown element "blank"
to by jako nemělo bejt nic závažnýho ten warning hele. si myslim že to s tim rozbitým fontem nesouvisí ale nevim
pro normální gimp de přenastavovat configy v /etc/gimp/2.0/ a samotnej font de přenastavit v /etc/gimp/2.0/gimprc ale kde má tydlety configy flatpackovej gimp nevim :'( :'(
nóóóóó sem si tenflatpack ve virtuálce nainstalovala gimp v tom jako bez problému běží a configy má tadyhle
/var/lib/flatpak/app/org.gimp.GIMP/x86_64/stable/blablablablablabla/files/etc/gimp/2.0/
ale font mi v tom měnit nešlo furt si bral výchozí sans takže jako nevim :'( :'(
možná jako ještě do tý flatpakový složky etc překopírovat configy fontů sudo cp -r /etc/fonts blablabla/etc/
ale jako střílim uplně naslepo :'( :'(
ještě sem našla ještě něco v ~/.local/share/flatpak/
jsou to jako skoro samý prázný složky až na jeden soubor co se menuje config a v něm je naspaný jenom tohleto
[core]
repo_version=1
mode=bare-user-only
min-free-space-size=500MB
ale tim to jako bejt nemusí. třeba je nutný flatpak nějak restartovat aby si configy znova načet. tyhlety věci fakt jako skoro vubec nerozumim :'( :'(
jsem gimpa zkusila ve virtuálce rozbít instalací flatpacků tý reminy a darktable ale nic to s nim jako neuďálo normálně si dál jakoby vykresluje v gui svuj sans :'( :'(
/home/user/.var/app/aplication/cache/fontconfig? Jeste me napadlo pak u noveho profilu spustit novou aktualizaci
flatpak --update
, jestli se to pak teda nestane i tam.
Tiskni
Sdílej: