Společnost IBM představila server IBM LinuxONE Emperor 5 poháněný procesorem IBM Telum II.
Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Na to se nedá nic napsat , netušíme co máš za operační systém , jakou architekturu procesoru , co je v tom archivu , atd atd...
Podle mne dotaz bude smazán.
jakou máš jako distribuci linuxu a jakou verzi řekni aspoň ať víme :O :O
pokud to nechceš jako vubec řešit nějak moc složitě tak si jakoby taky mužeš stáhnout třeba appimage tý digikam 6.4 akorátže bude trošku věčí. vodkazy ma stahovací mirror najdeš unich na stránce hele ;D
noa jako jinak neni takový moc chytrý jentak kopírovat nějaký příkazy do terminálu vo kterejch nevíš vubec nic co dělaj :O :O ždycky si aspoň ty jednotlivý příkazy zkus googlit který ti někdo napiše když uř nic jinýho :O :O
sudo apt-get update sudo apt-get -y dist-upgrade # zistenie verzie digikam digikam --versionAk nebude taka, aka chces, alebo skonci chybou, napis. Predpokladam, ze mas Ubuntu - na zaklade historie tvojich dotazov tu na portaly.
[sudo] heslo pro liska: Ign:1 http://ppa.launchpad.net/qucs/qucs/ubuntu bionic InRelease Mám:2 http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu bionic InRelease Mám:3 http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu bionic-updates InRelease Mám:4 http://security.ubuntu.com/ubuntu bionic-security InRelease Err:5 http://ppa.launchpad.net/qucs/qucs/ubuntu bionic Release 404 Not Found [IP: 91.189.95.83 80] Mám:6 http://cz.archive.ubuntu.com/ubuntu bionic-backports InRelease Načítají se seznamy balíků… Hotovo E: Repositář „http://ppa.launchpad.net/qucs/qucs/ubuntu bionic Release“ neobsahuje soubor Release. N: Aktualizaci z takového repositáře nelze provést zabezpečeně a je proto implicitně zakázána. N: Podrobnosti o vytváření a nastavení repositářů naleznete v manuálové stránce apt-secure(8).
cat /etc/apt/sources.listTreba to nastavit na novsiu a zaktualizovat.
do-release-upgrade
a zmena zoznamu repozitárov v /etc/apt/sources.list
je len jeden z krokov. V tomto prípade by som to ale vôbec neodporúčal.
nesmieš mať zablokovanú verziu nejakého balíkaPokial je bezny uzivatel, tak nema uzivatelsky ziadne.
PS: Debian alebo Ubuntu síce upgradneš zmenou repozitárov v sources list, ale len za splnenia viacerých podmienok. Medzi ne patrí: nesmieš mať zablokovanú verziu nejakého balíka, nesmieš mať repozitáre v ktorých nepodporujú verziu danej distribúcie, ...Aky je problem mat aj aj. Aj stable aj oldstable?
A pokiaľ budeš v Debiane mixovať repozitáte oldstable (momentálne Debian 9 stretch) a stable (momentálne Debian 10 buster), tak sa ako začiatočník dostaneš do pekla závislostí. Volá sa to Dependency Hell, a má to zaujímavé následky. Veľmi zaujímavé následky.Praveze nema. Je to osetrene. Kazda nova verzia balicka ma nove oznacenie. A pokial je novy build tej istej verzie, tak sa meni oznacenia. A preco by malo. Ak mixujes, tak sa pouziva najnovsky build. A ak treba nejake zavislosti, tak sa taha zo starsej. Napriklad taky owncloud-client (sid) som zavistlosti musek instalovat zo stable, lebo tam nie su, aj ked by mali byt, alebo ako to je.
A tebou obľúbená verzia nemá rolling updates.Aka konkretna?
sudo snap install --edge digikamOhľadne tej chyby čo máš v repozitároch (404), tak ten Quite universal cirquit simulator môžeš vyhodiť z repozitárov. Vývoj sa mu zastavil niekedy pre verzie z roku 2014.
Tiskni
Sdílej: