Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
A public disclosure refers to a communication of an idea or invention without any confidentiality obligations, either written or oral. Just a few examples of public disclosures include publications, presentations, trade shows, patent or trademark applications, seminars, press releases, and offers for sale.Zdroj: Public Disclosures and Patentability Ale clankov o tomto je plny net. Pred par rokmi sme tymito hrozami prechadzali, aj ked my sme riesili celosvetove patenty. Kazdopadne, kazdy patentak vam povie, ze akonahle to zverejnite, ste v prdeli. Kym nie je podany navrh v PCT, tak treba drzat hubu :)
hóóódně takovejch služeb už jakoby existuje :O :O možná je jako zkus pogooglit a porovnat jestli některá nedělá to samý stejným zorečkem :O ;D
...........mám Aspergera, dyslexii, dysgrafii, trochu dyskalkuli.........
noa přesně proto se vyhejbám těm různejm cvokařům a psycholožkám voni by si určitě něco našli byto vypadalo že vodvedli nějakou práci :O ;D z 99.9999999999% sou to různý zamindrákovaný lidi který těší že jim tam jakoby příde někdo poplakat a pak si nepřipadaj jako takový nuly aže ti uměj 'něco najít' je jediný coje dělí vod toho prodávat mcdonaldu hamburgry. nenech si těma lemplama ničit život a t yjejich keci nežer a jestli si jako potřebuješ někde vylejvat srdíčko tak di třeba do kostela ke zpovědi jeto uplně to samý ale bez nějaký stigmatizace která ti v různejch těch papírech a registrech zustane a ataky pan farář narozdíl vod cvokaře fakt chce pomoct a jestli jako zaněco stojí tak je mu jako uplně jedno jestli seš třeba ateista jedi pastafarián nebo uctíváš cthulhu :O :O ;D ;D
nato co ti ty lemplové psychologický a cvokařský našli kašli a zdaleka se jim vyhejbej. neznám nikoho komu by psycholog skutečně pomoh :O :O
noa neni tamto jpg nějaká vobfuskace by jako nešlo uplně snadno udělat reverse engineering algoritmu jak pišeš tady hele?? :O :O
nóóó a neni to jenom jakoby vobyč high pass sharpening?????????? :O :O videjko s gimpem
jako i tak klobouk dolu jestlis nato přišel sám vod sebe :O ;D
Tiskni
Sdílej: