Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Řešení dotazu:
nóó kdybys to jakoby dělal přeci jenom v pythonu tak uplně supr na parsování je beautifulsoup hele ;D noa jestli to sou jakože fakt jenom dva soubory a ne děsně moc dvojic souborů tak asi jako neni moc důvod řešit jakej jako vzit jazyk jakože kuli optimalizaci rychlosti běhání prográmku ne?? :O :O
stale lepsi bude nejaka knihovna typu lxml ... prece jen BS4 je zamerena n neco jineho...
xmllint --c14n neco.xml
) a pak udělej normální textový diff.
| sort
(když jde jen o porovnání).
noa stejně skončíš u toho žesi budeš psát nějakej svuj *.xml parser. proč jako nepužít nějakej vověřenej hotovej už?? :O :D ;D ;D
# xmllint --format a.xml > a-formatted.xml # xmllint --format b.xml > b-formatted.xml # colordiff a-formatted.xml b-formatted.xml # meld a-formatted.xml b-formatted.xmlPro programové zpracování použít jiné hotové nástroje:
Tiskni
Sdílej: