Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Řešení dotazu:
Já mám v Mintu (Cinnamon) Nemo a spokojenost.
Asi jsi myslel ten komentář výše, než kam odkazuje link. Chová se mi to stejně. Něco se začne dít až při zadání 3 znaku. S tím ale já osobně problém nemám, protože ani jeden můj soubor se nejmenuje na <=2 znaky. A vzhledem k tomu, že si pro vlastní orientaci za každý soubor píšu příponu, i kdybych se rozhodl mít soubor s jedním znakem v názvu, bude se ten název skládat z 5 znaků. Takže za mě dobrý. Jestli existují systémové soubory s názvem <=2 znaky ani netuším. Doposud jsem takový neměl potřebu hledat a kdybych náhodou v budoucnu měl, tak by to určitě šlo vyřešit z terminálu.
Jak už jsem psal, za mě je Nemo super. Dá se v něm např. nastavit "otevřít položku jedním kliknutím", "při mazání obejít koš", "dvojklikem do prázdna přejít o úroveň výše" (super), nebo si můžeš vybrat, které ikony budou zobrazeny - "nová složka" atd, pamatuje si šířku postranního panelu atd atp.
Jestli existují systémové soubory s názvem <=2 znaky ani netuším.Existují, namátkou třeba
/usr/bin/[
nebo /bin/ls
, ale v tom asi potřebovat vyhledávat moc nebudeš :)
OK, dík.
No tak to má snad každý, ne?
V jednom adresáři jsem vytvořil 4 adresáře s různými názvy. V prvních třech adresářích jsem vytvořil txt soubor se shodným názvem, ale odlišným obsahem. Pak jsem ten soubor dal vyhledat a zobrazily se 3 výsledky. Označil jsem je a při snaze o zkopírování do toho 4 adresáře se objevil dialog, jestli chci změnit název pro cíl, nebo nahradit atd. Jestli jsi neměl na mysli ani tohle, tak pokud budeš chtít, abych něco zkusil, tak to upřesni.
Nejde o to jak často to použiju ale jestli budu mít vůbec možnost.
Myslím, že o to jde. Když se na to podívám reálně, tak jsem to do teď nikdy nepotřeboval. Kolikrát to asi budu potřebovat? Nemůžu to vědět, ale myslím, že mnohokrát ne. A teď uvaž, kolik času bys strávil řešením tohoto připadného problému (klikání, přejmenovávání) a kolik jej strávíš zkoumáním různých správců souborů, psaní do fóra atd. A to vše jen proto, abys to možná nikdy nepotřeboval, ale měl tu možnost. Já bych to řešil až v případě, kdy bych např. nastoupil do nového zaměstnání a věděl, že to tam budu potřebovat dnes a denně. A vem si, že bys tak měl řešit všechno, abys měl vždy možnost. To je masochismus.
Nemo > Upravit > Předvolby > Chování > Hromadně přejmenovat > Příkaz, který bude vyvolán, při hromadném přejmenování souborů. Řekl bych, že to je to co hledáš.
Nezkoušel, protože nevím, jaký příkaz bych tam měl dát, aby to dělalo to, co chceš. Ale myslel jsem, že zkušenější uživatel by to zprovoznil.
v catfish označ súbory, ktoré chceš kopírovať a jednoducho ich pretiahni do cieľového adresára
človek by čakal možnosť ctrl+C ctrl+V, ale toto je tiež použiteľné
Jak dostanu nalezené z Catfishe do nového adresáře? Mě to jde jen po jednom, jde označit vše Ctrl+A ale Ctrl+C a Vložit do adresáře v Thunaru už nefunguje. Jinak to na mě působí jako z doby kamennéoznacene chytnes mysi, hodis do Thunar okna a na dotaz "Potvrdte nahrazeni souboru" das "Prejmenovat vse", v cili pak budou soubory: neco.txt, neco(kopírovat 1).txt, neco (kopírovat 2).txt... (uznavam ze tady "selhal" prekladatel, protoze by to mela vkladat spis (kopie 1) )
zkus udelat noveho uzivatele, jestli to bude delat i jemu (at zjistis zda je problem v systemu nebo v home)Tak je to tím profilem, asi není dobré míchat do jednoho různá DE. Vlatně mi dost vadilo i zamíchání aplikačních ikon xfce v gnome. Ještě jsem si všiml, že v nastavení xfce u autostart položkách bylo dost gnome službiček včetně trackeru, ten v xfce stejnak ničemu nepomůže, co?
taky mi to nejde :O :O
nautilus v 3.38.1
$cat test.txt adam boženaKdyž otevřu Catfish, zaškrtnu "Hledat v obsahu souboru", a dám hledat slovo "adam", tak soubor test.txt najde, ale když uložím soubor do jiného kódování (v Sublime volbou "Save with Encoding>") např. Windows 1252 nebo 1250 nebo ISO 8859-2, a zase dám hledat "adam", tak Catfish žádný soubor nenajde. Jedině když smažu písmenko "ž", tak to pak správně najde i v jiných kódováních než UTF-8. Když hledám "adam" v Double Commanderu, tak to daný soubor najde správně ve všech uvedených kódováních. Nehodlám ukládat do jiného kódování než UTF-8, ale všiml jsem si toho u souboru, který jsem dostal od jiného člověka, takže v tomto směru se Catfish jeví dost nespolehlivě. Nikde v nastavení Catfish nevidím, že by se toto chování dalo ovlivnit.
Jak se tadyProsím, "tady" vytvořit odkaz sem a celý obsah problému s kodováním vložit do nového dotazu, pro přehlednost.
Tiskni
Sdílej: