Byla vydána nová verze 9.7 multiplatformní digitální pracovní stanice pro práci s audiem (DAW) Ardour. Přehled novinek, vylepšení a oprav v poznámkách k vydání.
Vývojáři webového prohlížeče Ladybird dnes oznámili, že mění způsob vývoje. S blížícím se vydáním alfa verze přestávají přijímat veřejné pull requesty. Všechny otevřené veřejné pull requesty budou uzavřeny. Tým nedokáže garantovat bezpečnost AI generovaných pull requestů.
OpenLogi (GitHub) je open source náhrada aplikace Logi Options+ pro přizpůsobení myší od společnosti Logitech. Zatím běží pouze na macOS.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za květen (YouTube).
Úřad pro ochranu osobních údajů řeší desítky stížností na jednotné měsíční hlášení zaměstnavatele, které stát spustil počátkem dubna. Systém, jenž má firmám odlehčit od desítek formulářů, nejenže výrazně zatížil jejich účetní oddělení, ale docházelo v něm i k únikům osobních dat zaměstnanců k firmám, kde nepracovali. Podle ministerstva práce a sociálních věcí stála za problémem technická chyba. „Incident se týkal několika stovek
… více »Byla vydána (𝕏, Bluesky) nová verze 22.0.0 open source webového aplikačního frameworku Angular (Wikipedie). Přehled novinek v příspěvku na blogu.
Vim Classic byl vydán ve verzi 8.3. Drew DeVault oznámil tento fork editoru Vim (verze 8.2.0148, tj. těsně před zavedením Vim9 skriptování) v březnu letošního roku. Důvodem forku bylo, že vývojáři editorů Vim a Neovim začali při vývoji využívat LLM.
Open source konference DevConf.CZ 2026 proběhne 18. a 19. června v Brně na FIT VUT. Publikován byl program a spuštěna byla registrace.
Společnost JetBrains uvolnila verzi 2 svého open-source velkého jazykového modelu (LLM) pro vývojáře Mellum.
Probíhá konference Microsoft Build 2026. Microsoft představuje své novinky: kvantový čip Majorana 2, Surface Laptop Ultra a Surface RTX Spark Dev Box s NVIDIA RTX Spark, Intelligent Terminal, Coreutils for Windows (fork Rust Coreutils), AI modely MAI, AI agenta Scout, platformu pro agent-first zařízení Project Solara, …
Řešení dotazu:
journalctl -u hostapd.service
možná koukni na to včem se jakoby lišej výpisy 'systemctl list-dependencies hostapd.service' před a po restaru tý služby :O :O
nemyslim log z journalctl ale puštěný/nepuštěný závislosti tý služby hostapd ;D si myslim že seto asi jako v něčem bude lišit :O :O
todleto myslim hele
list-dependencies [UNIT...]
Shows units required and wanted by the specified units. This recursively lists units following the Requires=, Requisite=, ConsistsOf=, Wants=, BindsTo= dependencies. If no units are specified, default.target is implied. By default, only target units are recursively expanded. When --all is passed, all other units are recursively expanded as well. Options --reverse, --after, --before may be used to change what types of dependencies are shown. Note that this command only lists units currently loaded into memory by the service manager. In particular, this command is not suitable to get a comprehensive list at all reverse dependencies on a specific unit, as it won't list the dependencies declared by units currently not loaded.
hele tahák užitečnej ;D
A ano, mam definovany kanal přimo channel=6
interface wlan0
nohook wpa_supplicant
Je to i v oficiální dokumentaci: https://www.raspberrypi.org/documentation/configuration/wireless/access-point-routed.md
Ale i všem co se tady snažili mi pomoct bych chtěl poděkovat, dovedu ocenít ochotu pomoct někomu, kdo moc neumí.
Super. 
Tak ať vám to dobře slouží a nezanevři na Linux. 
Tiskni
Sdílej: