V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
index.html
by měl být statický, v něm pouze link na JS knihovnu (nejlépe na cloudu) s ajaxem, který bude umět dynamicky dotáhnout data - to řeší browser. Data je možné udržovat v RAM a na ajaxový dotaz je prezentovat jako JSON, se kterým si browser poradí. Ovšem pokud data nejsou přepisována, ale jen dopisována na konec souboru, životnost flešky to nesnižuje. Vadí jim jen příliš časté přepisování jedné buňky.
Zbývá jen vybrat vhodný webserver pro ESP32, který bude umět z těch dat dynamicky generovat JSON. Grafy by se opět generovaly až v browseru.
Především někuji všem.
Jestli myslis tento navod tak tam se data ctou kazdych 30 do JS pole(v prohlizeci..).
Nemyslim, toto je celekm jednoduchý a pořehledný příkalsd v kterém i já vidím na stránce/scriptu XMLHttpRequest() tedy AJAX a na straně serveru vidím použití request->send a request->send_P. Sice nevím proč musí být pro poslíní dat z SRAM (PROGMEM) Send_P, ale to bych si dohledal.
Ja se koukal na trochu komplexnější a také méně přehledný kod , přesněji na toto
Koukal jsme na zde odkazovný příklad i na ESPAsyncWebServer mám několik dotazu.
1. Exituje něco jako dokumentace v které by byl přehled funkci/metod a vyznam jejeich parametru, proměnnych atd?
2. Trochu totiž nechápu, tedy chápu funkci,ale nechápu jak . Napříkald v příkaldu je uvedemo
server.on("/", HTTP_GET, [](AsyncWebServerRequest *request){
request->send(SPIFFS, "/index.html", String(), false, processor);
});
Chápu co to dělá, tedy, že to clientu na GET požadvek vrátí index.html v kterém funce processor nahradi zastupný%STATE%
za On nebo Off,ale nehcpu jak se STATE ocitl v parametru funkce processor, netuším co znamenaji další parmtry tyedy flase a String(),
hledl bych to v dokumentaci,ale tu s emi nepodařilo najit
Poradíte?
Tiskni
Sdílej: