Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Vláda dne 16. července 2025 schválila návrh nového jednotného vizuálního stylu státní správy. Vytvořilo jej na základě veřejné soutěže studio Najbrt. Náklady na přípravu návrhu a metodiky činily tři miliony korun. Modernizovaný dvouocasý lev vychází z malého státního znaku. Vizuální styl doprovází originální písmo Czechia Sans.
Vyhledávač DuckDuckGo je podle webu DownDetector od 2:15 SELČ nedostupný. Opět fungovat začal na několik minut zhruba v 15:15. Další služby nesouvisející přímo s vyhledáváním, jako mapy a AI asistent jsou dostupné. Pro některé dotazy během výpadku stále funguje zobrazování například textu z Wikipedie.
Více než 600 aplikací postavených na PHP frameworku Laravel je zranitelných vůči vzdálenému spuštění libovolného kódu. Útočníci mohou zneužít veřejně uniklé konfigurační klíče APP_KEY (např. z GitHubu). Z více než 260 000 APP_KEY získaných z GitHubu bylo ověřeno, že přes 600 aplikací je zranitelných. Zhruba 63 % úniků pochází z .env souborů, které často obsahují i další citlivé údaje (např. přístupové údaje k databázím nebo cloudovým službám).
Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Mám problém s přijímáním DVB-T2 podobně kvalitně jako běžné TV.Co máš za DVB-T2 dongle? Pokud "kvalitou" máš na mysli občasné kostičkování, tak TV umí lépe odfiltrovat ruchy (např. odrazy z okolních kopců), holt v sobě má víc součástek než 4 cm velký USB dongle
Jednak jsem si ho zkusil udělat splitterem (rozvody v domě), dále jsem si pak sílu zkoušel regulovat zesilovačem.Už jsem se bál, že jsem jediný blázen co běhal po domě s útlumama a zesilovačema a chytal signál. Taky pro mne bylo ponižující zvát odborníka kvůli takové blbosti jako je anténa a kus koaxu
Velmi negativní zkušenosti mají anténáři s televizemi značky Samsung, které jsou v českých domácnostech velmi rozšířené a na našem trhu platí za renomované značkové výrobky. Bohužel mají tyto přijímače problém jak se slabším signálem, tak s existencí echa/pre-echa a byť měřicí přístroj vyhodnotí parametry jako dostatečné pro stabilní příjem, přesto na mnoha televizích Samsung s DVB-T2 tunery není příjem možný nebo je velmi nestabilní.Zdroj: https://www.televizniweb.cz/2020/02/mate-problemy-s-prijmem-dvb-t2-na-vine-mohou-byt-i-nekvalitni-prijimace/
Jednoduše se tam dá i nahrát pořady pro zpětné shlednutí.Tak jestli by šlo tazateli jen o nahrávání konkrétního pořadu, tak to by v Kodi taky mělo jít. Z dotazu mám ale dojem, že je požadavek nahrávat komplet všechny pořady na konkrétní stanici. To openatv/Enigma2 umí?
Z logiky věci by totiž musel být pro každý multiplex zvlášť přijímač.Ano, na každý sledovaný/narávaný MUX by musel být jeden DVB-T2 tuner. Např. RPi by to mělo utáhnout - https://www.youtube.com/watch?v=fjDbVIWD8YU
Mozna pokud by slo Kodi nastavit tak, aby po spusteni okamzite skocilo do seznamu TV kanalu a nikdy jinak, tak by to byla cesta. Ale jinak si budu hrat na pritele na telefonu a to taky nechci.Úplně tě chápu, taky vím co to je nastavit cokoliv moderního pro staršího člověka, aby to bylo co nejjednodušší. Ano Kodi umí hned po spuštění skočit na EPG se seznamem TV kanálů, mám to tak nastavené. Ale nevím o tom, že by přímo z EPG šel spustit nahraný pořad, takže kvůli nahrávkám bude muset jít táta do jiné složky.
Kodi ... je to o dost nepohodlnejsi, nez ovladani primo v enigma UI - pomale a tezkopadne, ackoli je to funkncni.Souhlas. Kdyby mělo Kodi nějakou light verzi (třeba jen v textovém módu), která by byla svižnější, tak bych to taky uvítal.
Tiskni
Sdílej: