Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
Když o tom přemýšlím, tak je to všechno k ničemu. Základ je neinfikovat OS. Pokud člověk není opatrný a OS infikuje, nic z toho o čem píšeš asi nepomůže. Malware nemá problém čekat. Nudit se nebude a nohy ho bolet taky nezačnou. Jediné, co mi dává smysl je mít nastaven potvrzovací sms kód tam, kde je to možné. I kdyby si malware heslo přečetl, tak bez tvého mobilu by bylo útočníkovi k ničemu.
A nejde to takto nastavit u toho Trezoru? Že bys místo sms kódu potvrdil u každého přihlášení (tam kde je to možné) dialog na displeji?
Jediné, co mi dává smysl je mít nastaven potvrzovací sms kód tam, kde je to možné. I kdyby si malware heslo přečetl, tak bez tvého mobilu by bylo útočníkovi k ničemu.Souhlasím. Ale jednak ne všechny služby to umí, a asi ne u všech to je navíc žádoucí. Další faktor (SMS teda zrovna není ideální) je samozřejmě trochu obtěžující a u spousty služeb to prostě není potřeba. Což neznamená, že chci, aby malware všechny ty účty (včetně starých, kam se třeba v podstatě nikdy nepřihlašuju) měl najednou.
A nejde to takto nastavit u toho Trezoru? Že bys místo sms kódu potvrdil u každého přihlášení (tam kde je to možné) dialog na displeji?Ano, jde. Oba Trezory umí U2F a ten novější umí i FIDO2. Což je super a využívám to. Ale viz předchozí bod; zdaleka ne všechny služby to podporují a u spousty z nich by to ani nebylo žádoucí.
V případě linuxu si nejsem jist, za jakých podmínek lze dělat sw keylogger.Na X11 může kterýkoilv program běžící pod tvým uživatelem odchytit cokoliv. Na Waylandu už to je pořešené.
Tiskni
Sdílej: