Open source modální textový editor Helix, inspirovaný editory Vim, Neovim či Kakoune, byl vydán ve verzi 25.07. Přehled novinek se záznamy terminálových sezení v asciinema v oznámení na webu. Detailně v CHANGELOGu na GitHubu.
Americký výrobce čipů Nvidia získal od vlády prezidenta Donalda Trumpa souhlas s prodejem svých pokročilých počítačových čipů používaných k vývoji umělé inteligence (AI) H20 do Číny. Prodej těchto čipů speciálně upravených pro čínský trh by tak mohl být brzy obnoven, uvedla firma na svém blogu. Americká vláda zakázala prodej v dubnu, v době eskalace obchodního sporu mezi oběma zeměmi. Tehdy to zdůvodnila obavami, že by čipy mohla využívat čínská armáda.
3D software Blender byl vydán ve verzi 4.5 s prodlouženou podporou. Podrobnosti v poznámkách k vydání. Videopředstavení na YouTube.
Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Prosím o radu. Aktuálně máme 2 VS (virt.servery), konkrétně webservery. Na VS1 máme 5 www domén a tento VS1 je za routrem. Tento router má přidelěnou pevnou veřejnou IP a přes porty 80,443,22 směruje vše na 192.168.1.101. Dále máme VS2 kde máme dalších 5 www domén (pro zjednodušení tj. 6 až 10-ta domena), ale tento VS2 máme přímo do modemu který nám ale přiděluje dynamickou IP a v podstatě po každém restartu musíme v DNS nastavovat novou IP. Zjistil jsem, že Apache2 by to měl umět pomocí proxy.
Tak jsem na VS2 změnil bridge do vnitřní stě a aktuálně má VS2 přidelenou IP adresu 192.168.1.102 a V DNS (u FORPSI) jsem nastavil veřejnou IP adresu stejnou jaká je na na routeru tj. všech 10 domén je teď směrováno na jednu pevnou veřejnou IP do routeru.
Dále jsem na VS1 kde jsou nasměrovány porty porty 80,443,22 a kde dobře funguje prvních 5 domén (nastaveno pomocí virtualhost) přidal soubor : /etc/apache2/sites-available/proxy.conf
<VirtualHost *:80> ServerName domena6.cz
ProxyRequests Off ProxyPass / http://192.168.1.102/ ProxyPassReverse / http://192.168.1.102/ </VirtualHost>
Dále jsem provedl: sudo a2ensite proxy.conf
Vše jsem zrestartoval
Samozřejmě jsem také zapnul mod: a2enmod proxy, proxy_http, lbmethod_byrequests, proxy_balancer
Popravdě jsem zkoušel snad všechny návody co jsem dohledal, ale domény 6 až 10 prostě nejedou. Většina návodů je, že i certifikát k doméně 6 až 10 je zapsán v tom souboru proxy.conf, jenže na VS2 to již https má. Netušíte kde dělám chybu ?
curl -v http://domena6.cz/
vráti čo?
Tam môže byť problém od DNS, cez routovanie až po certifikát.
curl -v --connect-to verejna.ip:80:192.168.1.102:80 http://domena6.cz/
Či vráti to isté.
Ak áno, problém je na cielovom serveri, ked vráti čo má, problém je na rev.proxy.
ProxyPreserveHost On
Mně se osvědčilo ukončit https na proxy a z ní na www servery přistupovat via httpAkorát v takovém nastavení pozor na jednu věc, webové aplikace si od Apache mohou zjišťovat, jestli klient přistupuje přes HTTPS - když ne, tak vrací přesměrování na https:// adresu. Když ukončíte https na proxy, může si aplikace myslet, že klienti přicházejí přes http:// a na všechno vracet přesměrování.
Tiskni
Sdílej: