Open source webový aplikační framework Django slaví 20. narozeniny.
V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
při použití SLAAC nezajistim, že po odpojení a znovu připojení počítače budu mít tu samou IP adresu, nebo mi něco uniká?Podle mě pokud se nedetekuje kolize, což se téměř určitě nedetekuje, tak bude - použije se první adresa odvozená z MAC adresy. Pro řešení s DHCP je potřeba zařídit, aby to buď publikoval ten DHCP server do stávajícího DNS (někteří poskytovatelé mají API; pokud ne a stačilo by pár předem registrovaných jmen a nevadí služba třetí strany, lze použít https://www.duckdns.org/, ze své domény si nastavíš CNAME), nebo je potřeba na něj delegovat celou doménu/subdoménu (foobar.mojedomena.cz NS mikrotik, počítače pak ale mohou být jen počítač.foobar.mojedomena.cz) a na mikrotiku spustit (autoritativní) DNS server. Jo, nebude úplně triviální to nastavit… Není třeba se omlouvat :)
i za veřejnou IPv6 chtějí zaplatitCože. To jako dělají NAT? Nebo jenom blokují příchozí komunikaci? (vida, vzpomněl jsem si, že O2 blokovávalo příchozí DNS nebo tak něco, takže ať si to tazatel zkusí jen tak tcpdumpem/netcatem než rozjede DNS server který nebude dostupný z internetu)
Jo jo dnes už patří dráty CETINu. Ale ten se nebaví s malými.OT poznámka - je to trochu ironické vzhledem k tomu, že kde můžou, tam si dávají reklamu, která cílí právě na ty malé. (Takové ty jsem superrychlý internet CETIN, přicházím k vám po optice a podobné)
Tiskni
Sdílej: