Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Řešení dotazu:
00:02.0 VGA compatible controller [0300]: Intel Corporation RocketLake-S GT1 [UHD Graphics 750] [8086:4c8a] (rev 04) DeviceName: Onboard - Video Subsystem: ASUSTeK Computer Inc. RocketLake-S GT1 [UHD Graphics 750] [1043:8694] Kernel modules: i915 01:00.0 VGA compatible controller [0300]: NVIDIA Corporation GM206 [GeForce GTX 960] [10de:1401] (rev a1) Subsystem: ZOTAC International (MCO) Ltd. GM206 [GeForce GTX 960] [19da:1375] Kernel driver in use: nvidia Kernel modules: nvidiafb, nouveau, nvidia_drm, nvidia
Nevíte někdo, co se s /dev/dri stalo?Zatiaľ mám Ubuntu 22.04 len vo virtuálke, a /dev/dri u mňa existuje.
ale třeba u VAAPI je nutné odkazovat přímo na renderer device (/dev/dri)A čo píše príkaz
vainfo
? Je možné že budeš musieť pridať parametre --display drm --device {device}
.
/# vainfo error: can't connect to X server! error: failed to initialize display
# vainfo --display drm error: failed to initialize display 'drm'
/# vainfo error: can't connect to X server! error: failed to initialize displayJá bych řekl, že DRI se zapíná v konfiguráku /etc/X11. Na Manjaru to mám třeba takto:
Section "Device"
Identifier "Device0"
Driver "intel"
BusID "PCI:0:2:0"
Option "AccelMethod" "sna"
Option "DRI" "true"
EndSection
Section "DRI"
Group "video"
Mode 0666
EndSection
Ještě mě napadá, ani na jedné GPU není připojený monitor. Nicméně to v 20ce a nižších nevadilo, tak snad ani tady by nemělo?Nejede náhodou Ubuntu 22 na Waylandu? Možná, že ve 20ce se ti Xka spustily i když jsi neměl připojený monitor, proto jsi měl DRI zaplé. Teď se ti možná Xka nespouští a proto nemáš ani DRI.
Navíc když ten encoding přes tu nvidii funguje i bez /dev/dri/renderer*.Hmm... Myslím, že DRI je součást MESA a proprietární ovladače Nvidia nepoužívají MESA.
unminimize
ktorý mohol povyhadzovať potrebné balíky. Koľko GB ušetril, pri cene cca 10 euro centov za Gigabajt NVMe disku? Rohlík už stojí viac ako 1GB úložného priestoru.
O cene za stratený čas radšej nehovorím.
Tiskni
Sdílej: