Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
ffmpeg -rtsp_transport tcp -i $RTSP_URL1 -c:v copy -c:a copy -f flv $DEST_URL1 > /var/log/ffmpeg/stream01.log 2>&1 < /dev/null & ffmpeg -rtsp_transport tcp -i $RTSP_URL2 -c:v copy -c:a copy -f flv $DEST_URL2 > /var/log/ffmpeg/stream02.log 2>&1 < /dev/null &Nějaký nápad ?
Řešení dotazu:
nano /etc/systemd/system/ffmpeg.service [Unit] Description=FFmpeg service After=multi-user.target sound.target network-online.target [Service] Type=simple User=uzivatel Group=skupina WorkingDirectory=/home/user/ ExecStart=/home/user/ffmpeg-script.sh Restart=always [Install] WantedBy=default.target systemctl daemon-reload systemctl enable ffmpeg systemctl start ffmpegNemám odzkoušeno, jen střílím.
systemctl enable ffmpeg systemctl start ffmpeglze nahradit
systemctl enable ffmpeg --now
ffmpeg -rtsp_transport tcp -i $RTSP_URL1 -c:v copy -c:a copy -f flv $DEST_URL1 > /var/log/ffmpeg/stream01.log 2>&1 < /dev/null & ffmpeg -rtsp_transport tcp -i $RTSP_URL2 -c:v copy -c:a copy -f flv $DEST_URL2 > /var/log/ffmpeg/stream02.log 2>&1 < /dev/null &..a je tedy potřeba ošetřit, že když spadne process ffmpegu pro kameru1, tak že se restartuje jen proces pro kameru1 a totéž úplně stejně pro kameru2 až kameruN. V žádném případě ale nesmí dojít ke spuštění procesu pro kameruX vícekrát, tedy duplicitně.
RunExec=/usr/bin/ffmpeg -rtsp_transport tcp -i $RTSP_URL1 -c:v copy -c:a copy -f flv $DEST_URL1to logovani a pousteni na pozadi:
> /var/log/ffmpeg/stream01.log 2>&1 < /dev/null &muzes vynechat. Logovat za tebe bude systemd a na pozadi to pobezi automaticky:
systemctl status cam1.service journalctl -u cam1.service
Restart=alwaysNez se zacnes zase ptat tak se pred tim zkus podivat do manualu a na miliardu navodu na internetu ok?
kamera@parametr.service
.
Logování do journalu mě zklamalo, je to 10x větší a šílené pomalé když to člověk listuje. Ale třeba se to dá poladit a takhle blbý je jenom default v Debianu. A pak se mi taky nepodařilo najít jak čistit logy pro různé unity s různým intervalem, třeba když se jedna zblázní a zaplní disk, nebo si naopak chci nějakou zachovat pro pozdější ladění. [1, 2]
Tiskni
Sdílej: