Dnes a zítra probíhá vývojářská konference Google I/O 2025. Sledovat lze na YouTube a na síti 𝕏 (#GoogleIO).
V Bostonu probíhá konference Red Hat Summit 2025. Vybrané přednášky lze sledovat na YouTube. Dění lze sledovat na síti 𝕏 (#RHSummit).
Společnost Red Hat oficiálně oznámila vydání Red Hat Enterprise Linuxu 10. Vedle nových vlastností přináší také aktualizaci ovladačů a předběžné ukázky budoucích technologií. Podrobnosti v poznámkách k vydání.
Tuto sobotu 24. května se koná historicky první komunitní den projektu Home Assistant. Zváni jsou všichni příznivci, nadšenci a uživatelé tohoto projektu. Pro účast je potřebná registrace. Odkazy na akce v Praze a v Bratislavě.
Troy Hunt představil Have I Been Pwned 2.0, tj. nový vylepšený web služby, kde si uživatelé mohou zkontrolovat, zda se jejich hesla a osobní údaje neobjevili v únicích dat a případně se nechat na další úniky upozorňovat.
Microsoft představil open source textový editor Edit bežící v terminálu. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
V Seattlu a také online probíhá konference Microsoft Build 2025. Microsoft představuje své novinky. Windows Subsystem for Linux je nově open source. Zdrojové kódy jsou k dispozici na GitHubu pod licencí MIT.
Z příspěvku Turris Sentinel – co přinesl rok 2024 na blogu CZ.NIC: "Za poslední rok (únor 2024 – únor 2025) jsme zachytili 8,3 miliardy incidentů a to z 232 zemí a z jejich závislých území. Tyto útoky přišly od 6,2 milionu útočníků (respektive unikátních adres). SMTP minipot je stále nejlákavější pastí, zhruba 79 % útoků bylo směřováno na tento minipot, 16 % útoků směřovalo na minipot Telnet, 3 % útoků směřovaly na minipot HTTP a 2 % na minipot FTP. Dále jsme zaznamenali 3,2 milionu unikátních hesel a 318 tisíc unikátních loginů, které útočníci zkoušeli."
Byla vydána (Mastodon, 𝕏) nová verze 3.0.4 svobodné aplikace pro úpravu a vytváření rastrové grafiky GIMP (GNU Image Manipulation Program). Přehled novinek v oznámení o vydání a v souboru NEWS na GitLabu. Nový GIMP je již k dispozici také na Flathubu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.4 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 136. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
ffmpeg -rtsp_transport tcp -i $RTSP_URL1 -c:v copy -c:a copy -f flv $DEST_URL1 > /var/log/ffmpeg/stream01.log 2>&1 < /dev/null & ffmpeg -rtsp_transport tcp -i $RTSP_URL2 -c:v copy -c:a copy -f flv $DEST_URL2 > /var/log/ffmpeg/stream02.log 2>&1 < /dev/null &Nějaký nápad ?
Řešení dotazu:
nano /etc/systemd/system/ffmpeg.service [Unit] Description=FFmpeg service After=multi-user.target sound.target network-online.target [Service] Type=simple User=uzivatel Group=skupina WorkingDirectory=/home/user/ ExecStart=/home/user/ffmpeg-script.sh Restart=always [Install] WantedBy=default.target systemctl daemon-reload systemctl enable ffmpeg systemctl start ffmpegNemám odzkoušeno, jen střílím.
systemctl enable ffmpeg systemctl start ffmpeglze nahradit
systemctl enable ffmpeg --now
ffmpeg -rtsp_transport tcp -i $RTSP_URL1 -c:v copy -c:a copy -f flv $DEST_URL1 > /var/log/ffmpeg/stream01.log 2>&1 < /dev/null & ffmpeg -rtsp_transport tcp -i $RTSP_URL2 -c:v copy -c:a copy -f flv $DEST_URL2 > /var/log/ffmpeg/stream02.log 2>&1 < /dev/null &..a je tedy potřeba ošetřit, že když spadne process ffmpegu pro kameru1, tak že se restartuje jen proces pro kameru1 a totéž úplně stejně pro kameru2 až kameruN. V žádném případě ale nesmí dojít ke spuštění procesu pro kameruX vícekrát, tedy duplicitně.
RunExec=/usr/bin/ffmpeg -rtsp_transport tcp -i $RTSP_URL1 -c:v copy -c:a copy -f flv $DEST_URL1to logovani a pousteni na pozadi:
> /var/log/ffmpeg/stream01.log 2>&1 < /dev/null &muzes vynechat. Logovat za tebe bude systemd a na pozadi to pobezi automaticky:
systemctl status cam1.service journalctl -u cam1.service
Restart=alwaysNez se zacnes zase ptat tak se pred tim zkus podivat do manualu a na miliardu navodu na internetu ok?
kamera@parametr.service
.
Logování do journalu mě zklamalo, je to 10x větší a šílené pomalé když to člověk listuje. Ale třeba se to dá poladit a takhle blbý je jenom default v Debianu. A pak se mi taky nepodařilo najít jak čistit logy pro různé unity s různým intervalem, třeba když se jedna zblázní a zaplní disk, nebo si naopak chci nějakou zachovat pro pozdější ladění. [1, 2]
Tiskni
Sdílej: