Jak si zobrazit pomocí Chrome a na Chromiu založených webových prohlížečích stránky s neplatným certifikátem? Stačí napsat thisisunsafe.
V repozitáři AUR (Arch User Repository) linuxové distribuce Arch Linux byly nalezeny a odstraněny tři balíčky s malwarem. Jedná se o librewolf-fix-bin, firefox-patch-bin a zen-browser-patched-bin.
Dle plánu by Debian 13 s kódovým názvem Trixie měl vyjít v sobotu 9. srpna.
Vývoj linuxové distribuce Clear Linux (Wikipedie) vyvíjené společností Intel a optimalizováné pro jejich procesory byl oficiálně ukončen.
Byl publikován aktuální přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie).
V programovacím jazyce Go naprogramovaná webová aplikace pro spolupráci na zdrojových kódech pomocí gitu Forgejo byla vydána ve verzi 12.0 (Mastodon). Forgejo je fork Gitei.
Nová čísla časopisů od nakladatelství Raspberry Pi zdarma ke čtení: Raspberry Pi Official Magazine 155 (pdf) a Hello World 27 (pdf).
Hyprland, tj. kompozitor pro Wayland zaměřený na dláždění okny a zároveň grafické efekty, byl vydán ve verzi 0.50.0. Podrobný přehled novinek na GitHubu.
Patrick Volkerding oznámil před dvaatřiceti lety vydání Slackware Linuxu 1.00. Slackware Linux byl tenkrát k dispozici na 3,5 palcových disketách. Základní systém byl na 13 disketách. Kdo chtěl grafiku, potřeboval dalších 11 disket. Slackware Linux 1.00 byl postaven na Linuxu .99pl11 Alpha, libc 4.4.1, g++ 2.4.5 a XFree86 1.3.
Ministerstvo pro místní rozvoj (MMR) jako první orgán státní správy v Česku spustilo takzvaný „bug bounty“ program pro odhalování bezpečnostních rizik a zranitelných míst ve svých informačních systémech. Za nalezení kritické zranitelnosti nabízí veřejnosti odměnu 1000 eur, v případě vysoké závažnosti je to 500 eur. Program se inspiruje přístupy běžnými v komerčním sektoru nebo ve veřejné sféře v zahraničí.
htpasswd -c /home/username/example.com/.htpasswd pavelje heslo uložené v souboru .htpasswd šifrované nebo je to hash hesla? Jde mi o to, jestli z toho může útočník získat původní heslo. Děkuji
relativně rychletzn.?
htpasswd -c /tmp/htpasswd pavel
<?php echo '<form method="post"> Password: <input type="password" name="pass"> <input type="submit"> </form>'; if(isset($_POST)){ $pass = $_POST["pass"]; if (md5($pass) === '1f3870be274f6c49b3e31a0c6728957f') { echo "Access Allowed..."; } }
echo "Access Allowed...";
, co je na té stránce dál (například různé prvky třetích stran, interaktivní prvky hrozící různými cross site scripting atd.), jestli se ti nemůže omylem stát že server bude chybou konfigurace posílat buď nezpracované PHP soubory ke stažení nebo nepůjde nějakou jinou funkcí v tom skriptu vyrobit chybu že to vypíše traceback a ten bude obsahovat kus kódu (to je spíš nepravděpodobné pokud je skript jednoduchý, ale jednomu velkému eshopu uniklo heslo k databázi přesně takhle), jak je zabezpečené spojení (HTTPS), jestli na serveru jsou i jiné stránky a nejsou práva nastavená tak že si navzájem můžou číst soubory, a 1024 dalších věcí co se sem nevešly a ani mě nenapadly.
Ale jo, celkem to jde, osobně mi technicky přijde hezčí ten htpasswd, ale v současných prohlížečích je to implementované uživatelsky nepřátelsky.
/etc/httpd/ssl.conf
(u Apache) jsou direktivy SSLCACertificateFile
, kam nacpu svoji Certifikační autoritu kterou jsem podepsal klientský certifikát. ten strčím klientovi, ať ho dá do prohlížeče, zapnu SSLVerifyClient require
a je vystaráno.
a je vystaránoA pak musíš obcházet uživatele a vymýšlet jak přidat ten certifikát do jimi používaných platforem.
Tiskni
Sdílej: