Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
Před rokem byla streamovací služba HBO Max přejmenována na Max. Dle managementu slovo HBO v názvu nebylo důležité. Včera byl Max přejmenován zpět na HBO Max. Kolik milionů dolarů to stálo? 😂
Byla vydána nová major verze 8.0.0 svobodného systému pro detekci a prevenci průniků a monitorování bezpečnosti počítačových sítí Suricata (Wikipedie). Přehled novinek v oficiálním oznámení a v aktualizované dokumentaci.
Mastodon (Wikipedie) - sociální síť, která není na prodej - byl vydán ve verzi 4.4. Přehled novinek s náhledy a videi v oznámení na blogu.
Prostě jen zapneš na něčem dhcp a budeš přiřazovat. A můžeš přiřazovat IP dynamicky (stanice nebudou mít stejnou IP, jednou za čas se jim změní) nebo staticky podle mac adresy (na dhcp serveru nastavíš přidělování IP podle MAC)
DHCP snooping umí jen chytré switche, slouží k tomu, aby do sítě nepouštěl dhcp z jiného zařízení / portu, než tebou definovaného. Tj. na všech portech zakážeš propouštět DHCP komunikaci a jen na portu s DHCP serverem jí povolíš. Tím se trochu zvyšuje bezpečnost (nic v tvé síti nebude moci dělat dhcp server kromě tebou definovaného zařízení). Podmínkou to ovšem není.
802.1x slouží k ověřování stanic. Zařízení se připojí do sítě, ověří se proti 802.1x a port na switchy ho pak pustí do příslušné vlany. Je to tedy další úroveň ochrany síťové komunikace. Je k tomu potřeba server (buď řešení postavené na MS, nebo OSS jako třeba PacketFence) a switche, co podporují 802.1x.
Mezi další druhy zabezpečení patří třeba IMPB (IP MAC Port Binding). Dále security nastavení, např. aby jeden port nemohl mít neomezeně mac adres (někdo ti může sundat celou síť tak, že si na svém zařízení/portu vygeneruje tisíce MAC a naplní tak tabulku switche a komunikace ti postupně zkape)
Ve spoustě nasazení si vystačíš s bodem 2, úplně v klidu. Záleží samozřejmě na tom, kde to chceš mít a na případných potencionálních rizicích. Každopádně i pod 1 se běžně používá, já osobně mám třeba ještě na dost místech switche, co dhcp snooping neumí.
Zdar MaxZmenu MAC môže zakázať odobraním administrátorského prístupu na desktope užívateľoviTak to by asi neřešil, že si uživatel nastavuje statickou IP a jemu to vadí, na to taky potřebuje admina…
Jediný způsob, jak tu síť zabezpečit, je 802.1x.Nefunguje 802.1x o vrstvu níž, a jakmile se autentizuješ, tak si můžeš nastavit IP adresu jakou chceš?
Já to budu teprve nasazovat, ale princip je takový, že se nejdříve ověříš a pak spadneš do nějaké vlany.A to bude mít pro každého uživatele vlastní VLANu? Protože pak už si v rámci VLANy můžou posílat pakety s jakou IP adresou chtějí… Navázání IP a MAC na daný port ve switchi už je pak na tom nezávislá věc (a tazateli jsem to doporučoval hned v prvním příspěvku, ale když má hloupé switche, tak má smůlu)
Inštalačné médium je v dnešnej dobe už univerzálne, s rovnakými binárkami. Zvyšok riešila konfigurácia ktorá sa aktivovala podľa licencie.Toľko ku tvojmu obvineniu z klamstva. Ale kľudne si piráť ďalej, možno bude ďalšia kauza ako bol Mirornet, len s iným koncom. Ja som posledne sťahoval inštalačné médium vlani, licenčný kľúč som mal legálne. Bolo to kvôli update UEFI BIOSu kde výrobca dodal len exáč pre viac modelov, a ten neumožnil vyextrahovať konkrétny FW pre konkrétny model. Ten OS som potom s chuťou zmazal, a na ten stroj išlo niečo rozumnejšie.
You may not ⊙ work around any technical limitations in the software;A to je presne to, čoho si sa dopustil.
Tiskni
Sdílej: