V Brestu dnes začala konference vývojářů a uživatelů linuxové distribuce Debian DebConf25. Na programu je řada zajímavých přednášek. Sledovat je lze online.
Před 30 lety, tj. 14. července 1995, se začala používat přípona .mp3 pro soubory s hudbou komprimovanou pomocí MPEG-2 Audio Layer 3.
Výroba 8bitových domácích počítačů Commodore 64 byla ukončena v dubnu 1994. Po více než 30 letech byl představen nový oficiální Commodore 64 Ultimate (YouTube). S deskou postavenou na FPGA. Ve 3 edicích v ceně od 299 dolarů a plánovaným dodáním v říjnu a listopadu letošního roku.
Společnost Hugging Face ve spolupráci se společností Pollen Robotics představila open source robota Reachy Mini (YouTube). Předobjednat lze lite verzi za 299 dolarů a wireless verzi s Raspberry Pi 5 za 449 dolarů.
Dnes v 17:30 bude oficiálně vydána open source počítačová hra DOGWALK vytvořena v 3D softwaru Blender a herním enginu Godot. Release party proběhne na YouTube od 17:00.
McDonald's se spojil se společností Paradox a pracovníky nabírá také pomocí AI řešení s virtuální asistentkou Olivii běžící na webu McHire. Ian Carroll a Sam Curry se na toto AI řešení blíže podívali a opravdu je překvapilo, že se mohli přihlásit pomocí jména 123456 a hesla 123456 a získat přístup k údajům o 64 milionech uchazečů o práci.
Byla vydána (𝕏) červnová aktualizace aneb nová verze 1.102 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.102 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Byla vydána nová verze 2.4.64 svobodného multiplatformního webového serveru Apache (httpd). Řešeno je mimo jiné 8 bezpečnostních chyb.
Společnost xAI na síti 𝕏 představila Grok 4, tj. novou verzi svého AI LLM modelu Grok.
Ministerstvo vnitra odhalilo závažný kyberincident v IT systému resortu. Systém, do kterého se dostal útočník bez oprávnění, byl odpojen a nedošlo k odcizení dat [𝕏].
No video with supported format and MIME type found.Příklad takového souboru.
mediainfo 5578_Bill\ Charlap\ Trio\ -\ Dream.aac General Complete name : 5578_Bill Charlap Trio - Dream.aac Format : ADTS Format/Info : Audio Data Transport Stream File size : 6.19 MiB Overall bit rate mode : Variable Track name : Dream Track name/Position : 29 Performer : Bill Charlap Trio Encoded by : Ripped with Streamripper Audio Format : AAC LC Format/Info : Advanced Audio Codec Low Complexity Format version : Version 4 Codec ID : 2 Bit rate mode : Variable Channel(s) : 2 channels Channel layout : L R Sampling rate : 44.1 kHz Frame rate : 43.066 FPS (1024 SPF) Compression mode : Lossy Stream size : 6.19 MiB (100%)Trochu divné mi přijde, že ty soubory mají mime type application/octet-stream místo audio/něco...
file -i 5578_Bill\ Charlap\ Trio\ -\ Dream.aac 5578_Bill Charlap Trio - Dream.aac: application/octet-stream; charset=binaryTy písničky ripuju z internetu programem streamripper no nechce se mi to přeenkódovávat do mp3 abych zbytečně nezhoršoval už tak dost na hraně kvalitu. Obyčejné přehrávače typu mpv nebo vlc takto ripované aac zvuky přehrajou bez problému. Když takový soubor zkusím otevřít pomocí xdg-open tak se spustí nevímproč skype. Jde nějak zařídit aby ty soubory měly nějaký normální mimetype místo application/octet-stream? Myslím že problém bude tu, no netuším jak to řešit.
curl -I
vrací něco takového
HTTP/1.1 200 OK Date: Sat, 21 Jan 2023 11:26:22 GMT Server: Apache Last-Modified: Sat, 21 Jan 2023 11:08:28 GMT ETag: "30c64a-5f2c42f872f4c" Accept-Ranges: bytes Content-Length: 3196490 Content-Type: audio/x-aacten
application/octet-stream
vrací file -i
spuštěný přímo na filesystému. Apache si tu hlavičku Content-Type asi nějak odhaduje podle přípony souboru.
Due to patent issues, Firefox does not directly support AAC.src
For streaming or distributing AAC-encoded content: no license requiredTo znamená, že můžu umístit na server aac soubory ale uživatel si je nesmí přehrát jinak by porušil licenci? To jsem z toho jelen
for x in *.aac; do ffmpeg -i "$x" -c:a copy -movflags +faststart "$(basename -s .aac "$x").mp4" && rm -v "$x"; donetakto web browser místo frflání hezky přehrává, kvalita zvuku zůstává zachována,
file -i
ukazuje správně typ video/mp4
. Že "video" nemá video stopu zdá se ničemu nevadí. U některých souborů ffmpeg vyhazuje errory a vytváří malé soubory dlouhé přibližně 350 bajtů ve kterých kromě metadat nic není, ty je potom potřeba ručně smazat
find . -type f -size 1 -name '*.mp4' -exec rm -v '{}' \;ale těch je minimum.
application/pdf
, application/x-pdf
i application/octet-streem
. a v závislosti na tom prohlížeč reaguje jinak. Odhaduji, že nemáš správně databázi typů. Ta sedí v /usr/share/mime/*
(alespoň u mne na Archu) a asi nemáš v audio
položku aac.xml
Asi bys měl v tvé distribuci si nainstalovat balíček shared-mime-info-spec
/usr/share/mime/audio/aac.xml
nainstalovaný mám. On byl problém jinde. Sice vím že web browser není přehrávač multimedií, ale když už tam tu funkci zabudovali tak proč ji občas nevyužít. A když web browser bez problému přehraje video s aac zvukem jsem nějak automaticky předpokládal, že samostatnou aac stopu bez obrazu logicky přece musí přehrát taky. Sice je to na palici ale nemusí. Jsou tam prý nějaké potíže s licencema a programátoři browserů mají svázané ruce.
Ten nápad zabalit ty zvuky do mp4 kontejneru nemám z vlastní hlavy. Na stránce která se tomu věnuje je několik zvukových ukázek a skoro všecko jsou to mp4 tak jsem to prostě jenom zkusil taky.
Tiskni
Sdílej: