Byla vydána verze 4.0 multiplatformního integrovaného vývojového prostředí (IDE) pro rychlý vývoj aplikaci (RAD) ve Free Pascalu Lazarus (Wikipedie). Přehled novinek v poznámkách k vydání. Využíván je Free Pascal Compiler (FPC) 3.2.2.
Podpora Windows 10 končí 14. října 2025. Připravovaná kampaň Konec desítek (End of 10) může uživatelům pomoci s přechodem na Linux.
Již tuto středu proběhne 50. Virtuální Bastlírna, tedy dle římského číslování L. Bude L značit velikost, tedy více diskutujících než obvykle, či délku, neboť díky svátku lze diskutovat dlouho do noci? Bude i příští Virtuální Bastlírna virtuální nebo reálná? Nejen to se dozvíte, když dorazíte na diskuzní večer o elektronice, softwaru, ale technice obecně, který si můžete představit jako virtuální posezení u piva spojené s učenou
… více »Český statistický úřad rozšiřuje Statistický geoportál o Datový portál GIS s otevřenými geografickými daty. Ten umožňuje stahování datových sad podle potřeb uživatelů i jejich prohlížení v mapě a přináší nové možnosti v oblasti analýzy a využití statistických dat.
Kevin Lin zkouší využívat chytré brýle Mentra při hraní na piano. Vytváří aplikaci AugmentedChords, pomocí které si do brýlí posílá notový zápis (YouTube). Uvnitř brýlí běží AugmentOS (GitHub), tj. open source operační systém pro chytré brýle.
Jarní konference EurOpen.cz 2025 proběhne 26. až 28. května v Brandýse nad Labem. Věnována je programovacím jazykům, vývoji softwaru a programovacím technikám.
Na čem aktuálně pracují vývojáři GNOME a KDE Plasma? Pravidelný přehled novinek v Týden v GNOME a Týden v KDE Plasma.
Před 25 lety zaplavil celý svět virus ILOVEYOU. Virus se šířil e-mailem, jenž nesl přílohu s názvem I Love You. Příjemci, zvědavému, kdo se do něj zamiloval, pak program spuštěný otevřením přílohy načetl z adresáře e-mailové adresy a na ně pak „milostný vzkaz“ poslal dál. Škody vznikaly jak zahlcením e-mailových serverů, tak i druhou činností viru, kterou bylo přemazání souborů uložených v napadeném počítači.
Byla vydána nová major verze 5.0.0 svobodného multiplatformního nástroje BleachBit (GitHub, Wikipedie) určeného především k efektivnímu čištění disku od nepotřebných souborů.
No video with supported format and MIME type found.Příklad takového souboru.
mediainfo 5578_Bill\ Charlap\ Trio\ -\ Dream.aac General Complete name : 5578_Bill Charlap Trio - Dream.aac Format : ADTS Format/Info : Audio Data Transport Stream File size : 6.19 MiB Overall bit rate mode : Variable Track name : Dream Track name/Position : 29 Performer : Bill Charlap Trio Encoded by : Ripped with Streamripper Audio Format : AAC LC Format/Info : Advanced Audio Codec Low Complexity Format version : Version 4 Codec ID : 2 Bit rate mode : Variable Channel(s) : 2 channels Channel layout : L R Sampling rate : 44.1 kHz Frame rate : 43.066 FPS (1024 SPF) Compression mode : Lossy Stream size : 6.19 MiB (100%)Trochu divné mi přijde, že ty soubory mají mime type application/octet-stream místo audio/něco...
file -i 5578_Bill\ Charlap\ Trio\ -\ Dream.aac 5578_Bill Charlap Trio - Dream.aac: application/octet-stream; charset=binaryTy písničky ripuju z internetu programem streamripper no nechce se mi to přeenkódovávat do mp3 abych zbytečně nezhoršoval už tak dost na hraně kvalitu. Obyčejné přehrávače typu mpv nebo vlc takto ripované aac zvuky přehrajou bez problému. Když takový soubor zkusím otevřít pomocí xdg-open tak se spustí nevímproč skype. Jde nějak zařídit aby ty soubory měly nějaký normální mimetype místo application/octet-stream? Myslím že problém bude tu, no netuším jak to řešit.
curl -I
vrací něco takového
HTTP/1.1 200 OK Date: Sat, 21 Jan 2023 11:26:22 GMT Server: Apache Last-Modified: Sat, 21 Jan 2023 11:08:28 GMT ETag: "30c64a-5f2c42f872f4c" Accept-Ranges: bytes Content-Length: 3196490 Content-Type: audio/x-aacten
application/octet-stream
vrací file -i
spuštěný přímo na filesystému. Apache si tu hlavičku Content-Type asi nějak odhaduje podle přípony souboru.
Due to patent issues, Firefox does not directly support AAC.src
For streaming or distributing AAC-encoded content: no license requiredTo znamená, že můžu umístit na server aac soubory ale uživatel si je nesmí přehrát jinak by porušil licenci? To jsem z toho jelen
for x in *.aac; do ffmpeg -i "$x" -c:a copy -movflags +faststart "$(basename -s .aac "$x").mp4" && rm -v "$x"; donetakto web browser místo frflání hezky přehrává, kvalita zvuku zůstává zachována,
file -i
ukazuje správně typ video/mp4
. Že "video" nemá video stopu zdá se ničemu nevadí. U některých souborů ffmpeg vyhazuje errory a vytváří malé soubory dlouhé přibližně 350 bajtů ve kterých kromě metadat nic není, ty je potom potřeba ručně smazat
find . -type f -size 1 -name '*.mp4' -exec rm -v '{}' \;ale těch je minimum.
application/pdf
, application/x-pdf
i application/octet-streem
. a v závislosti na tom prohlížeč reaguje jinak. Odhaduji, že nemáš správně databázi typů. Ta sedí v /usr/share/mime/*
(alespoň u mne na Archu) a asi nemáš v audio
položku aac.xml
Asi bys měl v tvé distribuci si nainstalovat balíček shared-mime-info-spec
/usr/share/mime/audio/aac.xml
nainstalovaný mám. On byl problém jinde. Sice vím že web browser není přehrávač multimedií, ale když už tam tu funkci zabudovali tak proč ji občas nevyužít. A když web browser bez problému přehraje video s aac zvukem jsem nějak automaticky předpokládal, že samostatnou aac stopu bez obrazu logicky přece musí přehrát taky. Sice je to na palici ale nemusí. Jsou tam prý nějaké potíže s licencema a programátoři browserů mají svázané ruce.
Ten nápad zabalit ty zvuky do mp4 kontejneru nemám z vlastní hlavy. Na stránce která se tomu věnuje je několik zvukových ukázek a skoro všecko jsou to mp4 tak jsem to prostě jenom zkusil taky.
Tiskni
Sdílej: