Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
dotaz ohledně staršího notebooku, kam jde nainstalovat nejvýše Ubuntu 10.04 LTSA my jsme ti tam poradili, že nejde, že neexistuje důvod (mimo nějaký opravdu bizarní hardware), proč by tam nemohla fungovat nějaká současná distribuce, třeba poslední 32bit Debian.
a nejvýše Firefox 3.6.x.A stejně tak jsme tam psali, že buildy od Mozilly fungují i na starých distribucích výrazně déle.
Náhrada Ubuntu 10.04 LTS GNOME2: Něčím výkonově, rychlostně, nenáročnostně na HW, funkčně, pokročilejšími lepšími funkcemi, vysokou konfigurovatelností, ale i hezkým vzhledem, podporou softwaru a deb balíčků, ... - co nejvíce stejným jak Ubuntu 8.04 LTS až 10.04 LTS a GNOME2?Používám Debian s Xfce, už 14 let vypadá pořád stejně. Jinak lidi, kteří měli rádi GNOME, používají Mate.
Tiskni
Sdílej: