Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za duben (YouTube).
Provozovatel čínské sociální sítě TikTok dostal v Evropské unii pokutu 530 milionů eur (13,2 miliardy Kč) za nedostatky při ochraně osobních údajů. Ve svém oznámení to dnes uvedla irská Komise pro ochranu údajů (DPC), která jedná jménem EU. Zároveň TikToku nařídila, že pokud správu dat neuvede do šesti měsíců do souladu s požadavky, musí přestat posílat data o unijních uživatelích do Číny. TikTok uvedl, že se proti rozhodnutí odvolá.
Společnost JetBrains uvolnila Mellum, tj. svůj velký jazykový model (LLM) pro vývojáře, jako open source. Mellum podporuje programovací jazyky Java, Kotlin, Python, Go, PHP, C, C++, C#, JavaScript, TypeScript, CSS, HTML, Rust a Ruby.
Vývojáři Kali Linuxu upozorňují na nový klíč pro podepisování balíčků. K původnímu klíči ztratili přístup.
V březnu loňského roku přestal být Redis svobodný. Společnost Redis Labs jej přelicencovala z licence BSD na nesvobodné licence Redis Source Available License (RSALv2) a Server Side Public License (SSPLv1). Hned o pár dní později vznikly svobodné forky Redisu s názvy Valkey a Redict. Dnes bylo oznámeno, že Redis je opět svobodný. S nejnovější verzí 8 je k dispozici také pod licencí AGPLv3.
Oficiální ceny Raspberry Pi Compute Modulů 4 klesly o 5 dolarů (4 GB varianty), respektive o 10 dolarů (8 GB varianty).
Byla vydána beta verze openSUSE Leap 16. Ve výchozím nastavení s novým instalátorem Agama.
Devadesátková hra Brány Skeldalu prošla portací a je dostupná na platformě Steam. Vyšel i parádní blog autora o portaci na moderní systémy a platformy včetně Linuxu.
Lidi dělají divné věci. Například spouští Linux v Excelu. Využít je emulátor RISC-V mini-rv32ima sestavený jako knihovna DLL, která je volaná z makra VBA (Visual Basic for Applications).
Revolut nabídne neomezený mobilní tarif za 12,50 eur (312 Kč). Aktuálně startuje ve Velké Británii a Německu.
Používám ve Firefoxu na prúběžně aktualizovaném Gentoo i firemní i soukromé bankovnictví bez nejmenších problémů. Manželka přistupuje na soukromé z aktuálního LTS Xubuntu, taky bez problémů.
Před lety, když ČSOB začala zavádět na firemních účtech přihlašování přes karty (což na Linuxu nefungovalo) a omezovat všechny kteří to nepožívali, tak jsme jim dokonce museli vysvětlit, že pokud nebudou vstřícnější, tak budeme muset jít jinam. No a od té doby už na Linuxu s jejich internetovým bankovnictvím problémy nejsou.
Jak moc jde obejit virtualizaci je velmi zajimava otazka zhruba od dob objevu, ze OoO instrukce se vykonaji a dusledky jejich provedeni lze vytahnout z cache.
Všechno jde, když se chce.
@uprimny - Fio banka a.s. je česká banka se sídlem v nebo Fio banka je českou bankou, která navazuje na úspěšnou historii Finanční skupiny Fio - tato skupina na českém trhu působí již od roku 1993.
Mám ČSOB, Ubuntu 16.04 LTS 32-bit, Firefox 105.0.1. Standardně není problém. ALE, v nějakých dvou případech jsem musel jít na nový komp s Ubuntu 22.04.4 LTS 64-bit a Firefox nejnovější pravidelně updated.
Nu, jsou údajně banky, kde si vyžadují jen vidle.
Tiskni
Sdílej: