Homebrew (Wikipedie), správce balíčků pro macOS a od verze 2.0.0 také pro Linux, byl vydán ve verzi 4.5.0. Na stránce Homebrew Formulae lze procházet seznamem balíčků. K dispozici jsou také různé statistiky.
Byl vydán Mozilla Firefox 138.0. Přehled novinek v poznámkách k vydání a poznámkách k vydání pro vývojáře. Řešeny jsou rovněž bezpečnostní chyby. Nový Firefox 138 je již k dispozici také na Flathubu a Snapcraftu.
Šestnáctý ročník ne-konference jOpenSpace se koná 3. – 5. října 2025 v Hotelu Antoň v Telči. Pro účast je potřeba vyplnit registrační formulář. Ne-konference neznamená, že se organizátorům nechce připravovat program, ale naopak dává prostor všem pozvaným, aby si program sami složili z toho nejzajímavějšího, čím se v poslední době zabývají nebo co je oslovilo. Obsah, který vytvářejí všichni účastníci, se skládá z desetiminutových
… více »Richard Stallman přednáší ve středu 7. května od 16:30 na Technické univerzitě v Liberci o vlivu technologií na svobodu. Přednáška je určená jak odborné tak laické veřejnosti.
Jean-Baptiste Mardelle se v příspěvku na blogu rozepsal o novinkám v nejnovější verzi 25.04.0 editoru videa Kdenlive (Wikipedie). Ke stažení také na Flathubu.
TmuxAI (GitHub) je AI asistent pro práci v terminálu. Vyžaduje účet na OpenRouter.
Byla vydána nová verze R14.1.4 desktopového prostředí Trinity Desktop Environment (TDE, fork KDE 3.5, Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy v poznámkách k vydání. Podrobný přehled v Changelogu.
Bylo vydáno OpenBSD 7.7. Opět bez písničky.
V Tiraně proběhl letošní Linux App Summit (LAS) (Mastodon). Zatím nesestříhané videozáznamy přednášek jsou k dispozici na YouTube.
Zdravím,
kdysi jsem chodil denně na jeden web, na který už tři roky nechodím. Teď jsem odstranil z historie Firefoxu jiný web, jehož URL začíná na stejné písmeno. Výsledkem je, že po napsání toho písmena do adresního řádku mi Firefox doplňuje URL toho webu, na který tři roky nechodím.
Chtěl jsem ho smazat z historie, ale tam už není vidět, nedá se tam vyhledat, ani v té části "starší než 6 měsíců". Chtěl jsem ho tedy navštívit, aby se do historie zařadil a mohl jsem ho z ní odstranit následně. Ale web už neexistuje, doména nikam nevede, do historie ji takto nedostanu, smazat ji od tam nemůžu, takže co teď?
Přijde mi nekoncepční (a v rozporu s deklarovanými principy, důrazem na soukromí atd.), že FF takto dlouho nenavštěvovaný web sice přestane v historii zobrazovat, úplně ho ale nezapomene a pak ho uživateli začne doplňovat v adresním řádku.
Asi to budu muset udělat tak, že si doménu někam nasměruju v /etc/hosts, aby ji FF mohl navštívit, aby se dostala do historie, abych ji od tam mohl smazat. To asi ale běžný uživatel dělat nebude. Existuje lepší řešení? (Dostal jsem se do klasické googlovací frustrační smyčky, kdy mi vyhledávač nachází to, co zdůrazňuji, že nechci.) Mám nahlásit bug?
Řešení dotazu:
Díky, teď se to chová tak, že na desktopu URL starého webu už nedoplňuje, takže takto to nevyřeším. Doplňuje ji na Androidu (kde web taky není v historii) a tam se URL v adresním řádku po doplnění chová už jako obyčejný text.
Myslím, že to nějak souvisí s Firefox Sync - na jednom zařízení web zapomene a pak se tam URL dosynchronizuje z jiného zařízení, na kterém ho ještě nezapomněl, ale nepřidá se správně do historie. Možná je to fakt bug.
Díky, web jsem našel v places.sqlite, odkud jsem ho smazal příkazem:
sqlite3 places.sqlite "delete from moz_places where url like '%REPLACE_ME%';"
kde jsem REPLACE_ME nahradil názvem domény (podle návodu zde: https://kb.mozillazine.org/Places.sqlite).
V Ubuntu 22.04 bylo nejprve potřeba nainstalovat sqlite: sudo apt install sqlite3
Proč se web neukazoval v historii tedy nechápu:)
Díky,To spis my ostatni dekujem za tve reseni
Tiskni
Sdílej: