Po více než roce vývoje od vydání verze 5.40 byla vydána nová stabilní verze 5.42 programovacího jazyka Perl (Wikipedie). Do vývoje se zapojilo 64 vývojářů. Změněno bylo přibližně 280 tisíc řádků v 1 500 souborech. Přehled novinek a změn v podrobném seznamu.
Byla vydána nová stabilní verze 7.5 webového prohlížeče Vivaldi (Wikipedie). Postavena je na Chromiu 138. Přehled novinek i s náhledy v příspěvku na blogu.
Sniffnet je multiplatformní aplikace pro sledování internetového provozu. Ke stažení pro Windows, macOS i Linux. Jedná se o open source software. Zdrojové kódy v programovacím jazyce Rust jsou k dispozici na GitHubu. Vývoj je finančně podporován NLnet Foundation.
Byl vydán Debian Installer Trixie RC 2, tj. druhá RC verze instalátoru Debianu 13 s kódovým názvem Trixie.
Na čem pracují vývojáři webového prohlížeče Ladybird (GitHub)? Byl publikován přehled vývoje za červen (YouTube).
Libreboot (Wikipedie) – svobodný firmware nahrazující proprietární BIOSy, distribuce Corebootu s pravidly pro proprietární bloby – byl vydán ve verzi 25.06 "Luminous Lemon". Přidána byla podpora desek Acer Q45T-AM a Dell Precision T1700 SFF a MT. Současně byl ve verzi 25.06 "Onerous Olive" vydán také Canoeboot, tj. fork Librebootu s ještě přísnějšími pravidly.
Licence GNU GPLv3 o víkendu oslavila 18 let. Oficiálně vyšla 29. června 2007. Při té příležitosti Richard E. Fontana a Bradley M. Kuhn restartovali, oživili a znovu spustili projekt Copyleft-Next s cílem prodiskutovat a navrhnout novou licenci.
Svobodný nemocniční informační systém GNU Health Hospital Information System (HIS) (Wikipedie) byl vydán ve verzi 5.0 (Mastodon).
Open source mapová a navigační aplikace OsmAnd (OpenStreetMap Automated Navigation Directions, Wikipedie, GitHub) oslavila 15 let.
Vývojář Spytihněv, autor počítačové hry Hrot (Wikipedie, ProtonDB), pracuje na nové hře Brno Transit. Jedná se o příběhový psychologický horor o strojvedoucím v zácviku, uvězněném v nejzatuchlejším metru východně od všeho, na čem záleží. Vydání je plánováno na čtvrté čtvrtletí letošního roku.
Linuxová serverová verze antivirového programu, dobře známého uživatelům Windows. Jeho jádro bylo certifikováno společností ICSA a často se účastní testů časopisu Virus Bulletin, ve kterých nejednou získalo prestižní ocenění VB100.
Jedná se o sadu následujících komponent (balíčků)
Základní balíček avast umožňuje kromě "on-demand" skenů snadnou integraci s libovolným poštovním serverem skrze AMAVIS. avast-fss je na fanotify založený souborový štít pro souborové servery (SMB/NFS) a avast-proxy je transparentní filtrující síťová proxy umožňující kontrolu síťového provozu z routeru/gatewaye.
Více informací v technické dokumentaci.
Prostředí: | Příkazové rozhraní, Konzole |
Licence: | Komerční |
Domovská stránka: | http://www.avast.com/cs-cz/linux-server-ant.. (3377×) |
Počet uživatelů: | |
Dokument vytvořil: otula, 25.5.2007 07:33 | Poslední úprava: Martin Tůma, 20.6.2014 16:04 | Další přispěvatelé: otula | Historie změn | Zobrazeno: 9367×
Tiskni
Sdílej: