Training Solo (Paper, GitHub) je nejnovější bezpečnostní problém procesorů Intel s eIBRS a některých procesorů ARM.
Byla vydána nová verze 25.05.11 svobodného multiplatformního video editoru Shotcut (Wikipedie) postaveného nad multimediálním frameworkem MLT. Nejnovější Shotcut je již vedle zdrojových kódů k dispozici také ve formátech AppImage, Flatpak a Snap.
Svobodný elektronický platební systém GNU Taler (Wikipedie, cgit) byl vydán ve verzi 1.0. GNU Taler chrání soukromí plátců a zároveň zajišťuje, aby byl příjem viditelný pro úřady. S vydáním verze 1.0 byl systém spuštěn ve Švýcarsku.
Spolek OpenAlt zve příznivce otevřených řešení a přístupu na 209. brněnský sraz, který proběhne tento pátek 16. května od 18:00 ve studentském klubu U Kachničky na Fakultě informačních technologií Vysokého učení technického na adrese Božetěchova 2/1. Jelikož se Brno stalo jedním z hlavních míst, kde se vyvíjí open source knihovna OpenSSL, tentokrát se OpenAlt komunita potká s komunitou OpenSSL. V rámci srazu Anton Arapov z OpenSSL
… více »GNOME Foundation má nového výkonného ředitele. Po deseti měsících skončil dočasný výkonný ředitel Richard Littauer. Vedení nadace převzal Steven Deobald.
Byl publikován přehled vývoje renderovacího jádra webového prohlížeče Servo (Wikipedie) za uplynulé dva měsíce. Servo zvládne už i Gmail. Zakázány jsou příspěvky generované pomocí AI.
Raspberry Pi Connect, tj. oficiální služba Raspberry Pi pro vzdálený přístup k jednodeskovým počítačům Raspberry Pi z webového prohlížeče, byla vydána v nové verzi 2.5. Nejedná se už o beta verzi.
Google zveřejnil seznam 1272 projektů (vývojářů) od 185 organizací přijatých do letošního, již jednadvacátého, Google Summer of Code. Plánovaným vylepšením v grafických a multimediálních aplikacích se věnuje článek na Libre Arts.
Byla vydána (𝕏) dubnová aktualizace aneb nová verze 1.100 editoru zdrojových kódů Visual Studio Code (Wikipedie). Přehled novinek i s náhledy a videi v poznámkách k vydání. Ve verzi 1.100 vyjde také VSCodium, tj. komunitní sestavení Visual Studia Code bez telemetrie a licenčních podmínek Microsoftu.
Open source platforma Home Assistant (Demo, GitHub, Wikipedie) pro monitorování a řízení inteligentní domácnosti byla vydána v nové verzi 2025.5.
Založena: | 19. 8. 2008 |
Členů: | 40 |
Článků: | 0 |
Wiki stránek: | 1 |
Dotazů: | 49 |
Akcí: | 0 |
Čtenost: | 19 % |
Skóre: | 21 |
Po instalaci jakekoliv verze Ubuntu mi nejdou nacitat nektere stranky.
Zkousel jsem 10.10 32bit i 64bit, zkousel jsem 11.04 32bit i 64bit.
Firefox, Chromium i jakekykoli dalsi prohlizec, ktery nainstaluju vykazuje stejny problem.
Nazev stranky na liste i favicon se nacte, ale jinak prazda bila stranka. Tyka se to techto webu: youtube, aktualne, chrome rozsireni..
Jine stranky jako novinky, abclinuxu, idnes,.... funguji..
Nevite cim by to mohlo byt, ze se nektere stranky nenactou?
Podařilo se problém vyřešit? S podobným problémem se také potýkám už asi měsíc.
Ping na youtube funguje, chromium hlásí stejnou chybu jakou udáváte. dig vrati dns záznamy v pořádku, vymazání dns cache nepomáhá. Při změně dns na (8.8.x.x) vše jede, při použití lokálního DNS z routeru, stále chyba. Po přihlášení na router (wl500) se lze přes lynx připojit na youtube. Při připojení ntb přes wifi (win 7) vše funguje.
Z lokálu (Ubuntu 10.10, 11.04, Archlinux) se nepřipojím. Dns záznamy v routeru jsem kontroloval, chybu nenašel. V iptables žádný záznam na blokování portu není. Jdu hledat dál i když nevím co
Na notebook s win7 jsem dal Ubuntu a problémy se objevili i tam. Tam kde mám linux (jedno jaká distribuce) některé stránky nejdou, s windows žádný problém. Problém se vyskytuje na všech pc s linuxem. Všem PC se přidělují ip, dns, etc, z dhcp serveru. Stejné záznamy jsou přidělovány i windows stanicím.
Problém u mne vyřešen, vymazal jsem forwarders v named.conf a aktualizoval nový strom root.zone ,ale stále nevím co se dns serveru nelíbilo a jaké hodnoty klientům předával, ale vrtat se v tom už nebudu teď když to funguje.
Jinak původnímu tazateli se problém podařilo vyřešit?
Tiskni
Sdílej: